Firmowa drukarka furtką dla hakerów. Webinar Canon i IDC

Według badań jednej czołowych firm analitycznych, w 2018 r. ponad 22 proc. firm z Europy Zachodniej miało problemy z naruszeniem bezpieczeństwa IT właśnie przez drukarki. Odsetek ten wzrasta do ponad 40 proc., gdy pod lupę weźmiemy wyłącznie największe organizacje.

Praca w chmurze, korzystanie z urządzeń mobilnych i możliwość zdalnego dostępu do zasobów sprawiają, że na co dzień działamy szybciej i efektywniej – ale jednocześnie otwieramy furtkę dla nieproszonych gości. Niemal wszystkie urządzenia biurowe wyposażone w procesor i wpięte do sieci przechowują firmowe dane. Tak jak podłączona do Internetu lodówka czy telewizor może stwarzać okazję hakerom, by włamać się do naszego domu, tak nieprawidłowo skonfigurowana drukarka naraża dane firmy na potencjalny atak. Firewalle, programy antywirusowe i filtry spamu to dziś powszechny standard, ale rzadko kiedy same w sobie stanowią wystarczające zabezpieczenie. Skuteczna ochrona biura wymaga wprowadzenia odpowiednio przemyślanej polityki wdrożenia wielopoziomowych i zintegrowanych rozwiązań, a także stałego zaangażowania pracowników.

Zdaniem IDC do 2021 roku duża liczba ataków hakerskich na firmy wyłącznie związana z urządzeniami drukującym będzie kosztować biznes ponad milion dolarów. Czy jesteśmy wobec nich bezbronni? Niekoniecznie.

Weź udział w webinarium na temat bezpieczeństwa firmowego środowiska druku i dowiedz się, jak zabezpieczyć urządzenia druku przed atakami. Podczas spotkania odpowiemy na pytania: jakie jest najsłabsze ogniwo w Twojej organizacji; jak zbudować wielowarstwowo bezpieczne środowisko i jak je skutecznie monitorować.

Udział w dyskusji wezmą eksperci Canon i IDC:

  • Piotr Makowski, Business Development Manager w Canon Polska;
  • Dariusz Szwed, MPS Business Development Manager w Canon Polska
  • Przemysław Kowalski, Program Manager, Devices & Document Solutions, IDC Polska.

Webinar odbędzie się we wtorek 11 czerwca 2019 r., o godzi 11:00.

Rejestracja na wydarzenie: http://bit.ly/Bezpieczny-Druk-Rejestracja
Podczas wydarzenia będzie możliwość zadawania pytań ekspertom.