Znamy już wyniki „Nowego domu dla drukarki”! Oto 10 organizacji, które otrzymają profesjonalny sprzęt biurowy

Warszawa, 28 października 2022 r. – Społeczności lokalne, bezrobotni, osoby z niepełnosprawnościami, czy uchodźcy – to między innymi tym grupom pomagają organizacje pozarządowe, zajmujące się aktywizacją zawodową. Teraz ich codzienna praca biurowa stanie się dużo łatwiejsza – Canon rozstrzygnął właśnie akcję „Nowy dom dla drukarki”, w ramach której przekaże NGO–som nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne.

„Realizujemy bardzo dużo projektów aktywizacyjnych dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, dlatego potrzebujemy wydajnej maszyny do wydruku materiałów szkoleniowych i informacyjnych”; „drukujemy materiały edukacyjne w ilościach od kilku do kilkunastu tysięcy stron miesięcznie”; „większość obecnie realizowanych projektów skupia się na aktywizacji społecznej i zawodowej, sprzęt będzie  wykorzystywany na realizację powyższych zadań w tym skanowanie i drukowanie dokumentów związanych z rekrutacją, ewaluacją”– tak swoją obecną sytuację opisywały organizacje, biorące udział w tegorocznej odsłonie akcji „Nowy dom dla drukarki”.


Ostatecznie eksperci Canon wybrali dziesięć podmiotów, które – zdaniem firmy – najlepiej uzasadniły potrzebę posiadania nowoczesnego urządzenia, a dostępne modele najlepiej wpasowały się w ich potrzeby. – Z zeszłego roku wiemy, że nowoczesne drukarki i skanery potrafią zmienić naprawdę wiele w codzienności NGO‑sów. Tegoroczna edycja skierowana była do organizacji zajmujących się aktywizacją zawodową i podobnie jak w ubiegłym roku cieszyła się ogromnym zainteresowaniem – mówi Michał Łepkowski, B2B Sales & Marketing Director w Canon Polska. I przytacza słowa jednego z zeszłorocznych beneficjentów: „Sprzęt, uzyskany w ramach akcji ‘Nowy dom dla drukarki’, bardzo pomaga nam w codziennej pracy; jest intuicyjny i bardzo szybki. Nawet nie spodziewaliśmy się, że otrzymamy aż tak funkcjonalne urządzenie” – pisała przedstawicielka Fundacji Vis Maior, wspierającej osoby niewidome.


Na czym polega „Nowy dom dla drukarki”?


Duże przedsiębiorstwa regularnie wymieniają flotę używanych urządzeń biurowych. Skłania je do tego na przykład reorganizacja działu albo dostępność nowych technologii. Jednak urządzenia, które opuszczają biura, rzadko nadają się do utylizacji; zazwyczaj mogą z powodzeniem służyć jeszcze przez wiele lat.


Odnawiając i przekazując dalej wciąż sprawne urządzenia, realizujemy w praktyce ideę gospodarki obiegu zamkniętego. W akcji „Nowy dom dla drukarki” zyskują wszystkie strony. Środowisko, organizacje charytatywne oraz ich podopieczni, a także Canon, bo praca dla wspólnego dobra to od niemal 90 lat działalności główna idea naszej firmy - wylicza Michał Łepkowski.


Kim są tegoroczni beneficjenci?


Jak podają organizatorzy, urządzenia przekazane w ramach drugiej edycji akcji pojadą do wszystkich zakątków Polski. W gronie beneficjentów znalazły się następujące organizacje:


  • Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych z Białegostoku,
  • Fundacja Gospodarcza z Gdyni,
  • Fundacja Resocjalizacji i Redaptacji Społecznej „Tulipan” ze Szczecina,
  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Rybniku,
  • Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, Koło w Policach.
  • Fundacja po DRUGIE z Warszawy,
  • Stowarzyszenie MOST z Zabrza,
  • Collegium Progressus z Gródka nad Dunajcem,
  • Stowarzyszenie Otwarte Drzwi z Warszawy,
  • Zakład Aktywności Zawodowej w Sztumie

Rozwiązania, które najczęściej zaproponował Canon, to urządzenia wielofunkcyjne z rodziny imageRUNNER oraz imageRUNNER ADVANCE. – To nowoczesne, szybkie i bezpieczne maszyny, łączące w sobie możliwości wysokojakościowego druku z szybkim skanem. Inteligentne cyfrowe systemy pracy oraz nowoczesne oprogramowanie ułatwiające łączność z chmurą sprawiają, że każdy użytkownik wspomnianych serii jest w stanie znacząco poprawić jakość codziennej pracy biurowej – wyjaśnia Michał Łepkowski. - Mamy nadzieję, że nasze sprzęty przyczynią się do realizacji wspaniałych projektów – dodaje.