Uwolnij kreatywność dzięki stylowym i kompaktowym drukarkom natychmiastowym Canon

Warszawa, Polska, 27 września 2022: W naszej cyfrowej rzeczywistości, gdy coraz więcej czasu spędzamy w pełni wirtualnym świecie, trwałość i materialność drukowanych fotografii ma ogromną moc. Firma Canon, zaangażowana w opracowywanie kreatywnych rozwiązań związanych z drukowaniem, wprowadza na rynek dwie nowe kompaktowe drukarki do zdjęć: Canon SELPHY CP1500 oraz Canon Zoemini 2.

Canon przedstawia SELPHY CP1500 i Canon Zoemini 2 — nowe modele w linii drukarek kompaktowych, które można łatwo dostosować do własnych potrzeb, by błyskawicznie drukować zdjęcia


Kompaktowa i szybka drukarka Canon SELPHY CP1500 umożliwia użytkownikom drukowanie wysokiej jakości zdjęć w formatach pocztówkowych i kwadratowych (oraz mini naklejki), które przetrwają nawet 100 lati. Model ten, zaprojektowany z myślą o życiu rodzinnym, ułatwia tworzenie zaproszeń na śluby, zjazdy rodzinne i inne ważne uroczystości, a także zwyczajne drukowanie zdjęć z życia codziennego czy wakacji. Dzięki temu zbędne stają się wyprawy do kiosków fotograficznych. Do drukarki SELPHY CP1500 można podłączyć nieograniczoną liczbę smartfonów i w ten sposób zapewnić gościom rozrywkę podczas przyjęć i uroczystości.


Nowa drukarka Canon Zoemini 2 waży zaledwie 177g, czyli jest lżejsza niż przeciętny smartfon i mieści się w kieszeniii. Pełni pomysłów poszukiwacze przygód mogą zabierać ją ze sobą gdziekolwiek ich nogi poniosą i drukować tam zdjęcia zapisane w pamięci aparatu. Funkcja szybkiego ładowania przez złącze USB-C sprawia, że urządzenie to potrzebuje jedynie 50 minut, by w pełni się naładować, czyli aż 40 minut mniej niż jego poprzednik.


Zarówno dla Canon Zoemini 2, jak i SELPHY CP1500 przygotowano bezpłatne, dedykowane im aplikacje – odpowiednio Canon Mini Printiii i nową wersję SELPHY Photo LayoutiV. Za ich pomocą użytkownicy urozmaicą swoje zdjęcia napisami, ramkami czy zabawnymi nakładkami lub złożą ważne dla siebie fotografie w efektowny kolaż.


– Fotografia błyskawiczna od jakiegoś czasu przeżywa renesans. Większość zdjęć, które robimy, pozostaje w pamięciach urządzeń cyfrowych i mobilnych, co tylko zwiększa wartość fotografii drukowanej – zauważa Charmayne Chow, specjalistka ds. marketingu produktowego w Canon Europe. – Lubimy drukować zdjęcia, eksponować je i dawać naszym bliskim, bo pełnią one dla nas rolę emocjonalnych pamiątek. Są więc warte tego, by do ich tworzenia wykorzystywać jak najlepszą technologię. Jesteśmy przekonani, że dzięki funkcjom personalizacji zdjęć, oferowanym przed aplikacje dedykowane modelom  Canon SELPHY CP1500 i Canon Zoemini 2, światy fotografii cyfrowej i drukowanej mogą świetnie się uzupełniać.


Nowy design opracowany z myślą o intuicyjnej obsłudze


Nową funkcją w modelu Canon Zoemini 2 jest kolorowy wskaźnik LED, który informuje o włączeniu zasilania, trwającym drukowaniu, przetwarzaniu lub chłodzeniu, a także o tym, że skończył się papier. Inne zalety tego urządzenia to trwalsza konstrukcja i bardziej elegancki, metaliczny wygląd w kolorze granatowym, perłowym lub różanego złota. Drukarkę SELPHY CP1500 wyposażono w duży ekran LCD i uproszczony zestaw przycisków, dzięki czemu jest nie tylko niezwykle intuicyjna w obsłudze, ale także świetnie prezentuje się na każdym biurku lub półce.


Większa kreatywność i lepsza łączność dzięki nowym funkcjom aplikacji


Aplikacja Canon Mini Printiii oferuje wiele interesujących opcji personalizacji, w tym nowe sezonowe i te­ma­tyczne wzory ramek oraz naklejek. Funkcja kafelkowania pozwala użytkownikom stworzyć większy plakat, złożony z 4 lub 9 wydruków, który będzie świetnie prezentował się na ścianie. Możliwość tworzenia kolaży i wstępnie przyciętych naklejek zachęci całą rodzinę do udziału we wspólnym scrapbookingu.


Nowa wersja aplikacji SELPHY Photo Layout 3.0iv na smartfony ma teraz dostęp do zdjęć przesłanych z apa­ratu lub smartfonu do mediów społecznościowych lub do chmury. Umożliwia to ich szybkie i bezprob­le­mowe wydrukowanie. Opcje personalizacji obejmują napisy, ramki, filtry, a także nowe kolorowe nakładki o różnych wzorach, takich jak płatki śniegu, idealne do ozdabiania świątecznych kartek, lub małe odciski łap, które upiększą zdjęcia domowego zwierzaka. Amatorzy fotografii za pośrednictwem aplikacji mogą na wydrukach wygenerować swój kod QR – w ten łatwy i praktyczny sposób umieszczą na zdjęciu link do portfolio, witryny internetowej czy albumu.


Drukowanie bez zmartwień


W drukarce SELPHY CP1500 zastosowano technologię szybkiej sublimacji barwnikowej. W efekcie wydruki są suche i gotowe do natychmiastowego wykorzystania. Pod koniec procesu drukowania nakładana jest warstwa wierzchnia, która chroni zdjęcie przed wodą, brudem, blaknięciem kolorów i odciskami palców. Dzieci mogą więc same bezpiecznie oglądać zdjęcia rodzinne i dotykać ich, nie powodując żadnych uszkodzeń.


Model Canon Zoemini 2 wyposażono w innowacyjną technologię ZINKTM (czyli zero ink, co oznacza "zero atramentu"). Jest to system druku w pełnym kolorze, który eliminuje potrzebę stosowania wkładów atra­mentowych. Papier fotograficzny Canon ZINKTM pokrywają mikrokryształy, które reagują na podniesioną temperaturę i powodują, że wydruki z urządzeń mobilnych są odporne na rozmazywanie, wodę i rozdarcia.


Różnorodność papierów Canon


Oba przedstawiane modele obsługują różne rodzaje papieru do drukowania fotografii. Można więc za ich pomocą drukować mini pamiątki o różnych zastosowaniach dekoracyjnych: przeznaczone do albumów, na prezenty, na obudowy urządzeń i ściany.


 • Canon Zoemini 2: Produkt ten jest zgodny z papierem fotograficznym Canon ZINKTM, dostępnym w opakowaniach po 20 i 50 arkuszy o wymiarach 2x3 cala (5 x 7,6 cm) lub 20 arkuszy okrągłych naklejek o średnicy 1,3 cala (3,3 cm).
 • Canon SELPHY CP1500: Produkt ten będzie kompatybilny z wieloma rodzajami papieru SELPHY: od pocztówek, przez formaty kwadratowe, po mini-naklejki do etykietowania. Konsumenci będą więc mogli dać upust swojej fotograficznej kreatywności na wiele sposobów.

Ceny i dostępność


 • Model Canon Zoemini 2 będzie dostępny w sprzedaży w czwartym kwartale 2022 roku. Jego rekomendowana cena sprzedaży wyniesie 609,99 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.canon.pl/printers/zoemini-2/.
 • Model Canon SELPHY CP1500 trafia do sprzedaży już na początku października. Jego rekomendowana cena sprzedaży wy­no­si 689,00 zł. Więcej informacji opublikowano na stronie https://www.canon.pl/printers/selphy-cp1500/.

Główne cechy modelu SELPHY CP1500:


 • Dostępny w kolorach czarnym, białym i różowym
 • Wydruk w formacie pocztówkowym w 41 sekund
 • Wysoka trwałość wydruków (do 100 lati)
 • Gama 16,7 miliona kolorów dzięki procesowi sublimacji barwnikowej
 • Gniazdo kart pamięci: czytnik kart SD, SDHC, SDXC, złącze USB-C

Główne cechy modelu Canon Zoemini 2:


 • Dostępny w kolorach granatowym, perłowo-srebrnym i różanego złota
 • Kieszonkowy rozmiar, masa: zaledwie 177g
 • Łączność bezprzewodowa
 • Szybsze ładowanie (50 minut przy użyciu złącza USB-C podczas drukowania)
 • Nowa funkcja: wskaźnik LED informujący o stanie urządzenia