Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Wykorzystanie plotera Arizona w druku na szkle i lustrach

Warszawa, 15 lutego 2021 r. – Wysokojakościowy druk UV na szkle i lustrach to pomysł na rozwój firmy Inter-Glass z Kraśnika. Aby skuteczniej odpowiedzieć na zapotrzebowania rynku oraz dotrzeć do nowych odbiorców, firma od kilku miesięcy wykorzystuje ploter płaski Arizona od Canon. Efekty? Zjawiskowe wydruki na szkle, wykorzystywane do dekoracji wnętrz.

Inter-Glass to jedna z wiodących firm na polskim rynku przetwórstwa szkła. Z wyrobów kraśnickiego producenta korzystają klienci z całej Europy – obecnie głównym odbiorcą tutejszej produkcji są niemieckie fabryki mebli. Wiosną 2020 roku właściciele zdecydowali się na wykorzystanie aktualnych trendów i poszerzenie działalności firmy o druk na szkle. Technologię, odpowiednią do zadruku tafli szkła, ma zapewnić ploter UV Arizona 1360 GT produkcji Canon.


- Zdecydowaliśmy się na zakup plotera Arizona, ponieważ chcieliśmy dotrzeć do nowych odbiorców - mówi Joanna Sałatka, przedstawicielka Inter-Glass. - Do tej pory nasze produkty kierowaliśmy głównie do przedsiębiorstw. Teraz, dzięki możliwości nadruku na szkle, możemy wyjść z naszą ofertą także do klientów indywidualnych - dodaje.


Jak podkreślają właściciele firmy, Arizona 1360 GT umożliwia im realizowanie pojedynczych projektów bez potrzeby uruchamiania całej linii produkcyjnej. To sprawia, że oferta cenowa staje się atrakcyjna nawet dla niewielkich zamówień. - Nadruki na szkle są coraz bardziej popularne. Wiele osób wybiera to rozwiązanie w kuchni, w łazienkach czy nawet w biurze, ponieważ stanowi wyjątkową alternatywę dla płytek ceramicznych - przekonuje Joanna Sałatka.


Przedstawicielce Inter-Glass wtóruje Rafał Osiekowicz, Marketing & Competence Manager w Canon Polska: - To dobry moment na wdrożenie wielkoformatowego plotera, bo w najbliższych latach czeka nas dynamiczny rozwój branży Interior Décor. Wykorzystaniu druku w wystroju wnętrz sprzyjają nowoczesne rozwiązania technologiczne. Prócz najnowszej serii ploterów Arizona warto wymienić chociażby stworzony przez Canon system tak zwanej Fabryki Tapet z drukarką Colorado na czele.


Szczególne wyzwanie: druk na powierzchni lustra


Plotery Arizona umożliwiają wykonywanie nadruków na wielu rodzajach sztywnych podłoży, takich jak płyty drewniane, plastik, sklejki czy laminaty. Tym, co wyróżnia pracę urządzenia u kraśnickiego producenta szkła, jest wykorzystanie nietypowego podłoża: Arizona to jeden z niewielu dostępnych na rynku ploterów, umożliwiających bezproblemową pracę z powierzchnią lustra.


Właścicielom firmy zależało na tym, aby zakupione urządzenie oferowało wysoką jakość i trwałość wydruku. Jak podkreślają, ważna była dla nich wszechstronność, prostota obsługi, brak konieczności skomplikowanej rekonfiguracji plotera po każdym wydruku, a przede wszystkim bezawaryjność.


- Zakupiony przez Inter-Glass model 1360 GT to już kolejna generacja ploterów Arizona, dostępnych
w sprzedaży od 2007 roku. Trzynaście lat rynkowego doświadczenia pozwoliło dopracować serię do perfekcji. Efekty widzimy dziś w Kraśniku, gdzie Arizona ma szansę wydajnie pracować z powierzchnią odbijającą światło
- podsumowuje Rafał Osiekowicz.


Z pełnym opis z wdrożenia plotera Arizona w firmie Inter–Glass można zapoznać się na stronie: https://www.canon.pl/business/insights/case-studies/inter-glass/


Zobacz także relację wideo: https://youtu.be/TduMM0dfLtM