Canon z pięcioma nagrodami TIPA World Awards 2020

Warszawa, 14 kwietnia 2020 r. – Firma Canon zdobyła aż pięć nagród branżowych przyznawanych przez międzynarodowe stowarzyszenie wydawców prasy fotograficznej TIPA (Technical Image Press Association) – jedną z największych światowych organizacji zrzeszających fotografów i wydawców pism branżowych z kilkunastu krajów. Nagrody TIPA są przyznawane najbardziej wyróżniającym się na rynku produktom i rozwiązaniom z zakresu obrazowania, które zostały wprowadzone na rynek w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W jury konkursowym TIPA zasiadają przedstawiciele 26 największych fotograficznych magazynów branżowych, reprezentujących 14 krajów na pięciu kontynentach.

W tym roku firma Canon ponownie została wyróżniona za najlepsze rozwiązania z szerokiego portfolio produktów: nagrodzono najbardziej zaawansowaną lustrzankę reporterską EOS-1D X Mark III, najnowszą lustrzankę APS-C EOS 90D, aparat kompaktowy PowerShot G7 X Mark III oraz dwa obiektywy z linii RF – obie wersje portretowego RF 85mm F1.2 L USM / RF 85mm F1.2 L USM DS oraz najmniejszy na rynku teleobiektyw RF 70-200mm F2.8 L IS USM.


Nagrody TIPA World Awards 2020 otrzymały następujące produkty Canon:


Od początkujących fotografów, po światowej sławy profesjonalistów – dla wszystkich grup użytkowników Canon od lat rozwija swoje szerokie portfolio rozwiązań fotograficznych i filmowych. W ciągu ostatniego roku Canon zaprezentował wiele innowacyjnych produktów niemal z każdej grupy produktowej – lustrzanek, bezlusterkowców, kompaktów cyfrowych czy obiektywów. Od lat, będąc czołowym producentem innowacyjnych technologii dla branży fotograficznej, Canon dostarcza użytkownikom narzędzia, które spełniają wysokie standardy pod względem jakości, niezawodności i wydajności. To właśnie zaangażowanie w projektowanie coraz bardziej zaawansowanych technologii optycznych dla całej gamy produktów pozwoliło firmie Canon uzyskać te wyróżnienia.


Susie Donaldson, dyrektor ds. Marketingu ITCG w Canon Europe, powiedziała: „Cieszymy się, że stowarzyszenie TIPA wyróżniła nasze rozwiązania aż pięcioma nagrodami. To pokazuje ogromną siłę naszych wieloletnich inwestycji w technologie obrazowania. To był bardzo dobry rok dla Canon i całego rynku. Szczególnie, że w tym roku zaprezentowaliśmy kilka szczególnych produktów, które zdecydowanie odcisną piętno na całej branży foto i wideo. Nagrody TIPA 2020 są potwierdzeniem naszego ciągłego zaangażowania w dostarczanie rozwiązań, które przekraczają granice i dają fotografom dostęp do coraz bardziej nowoczesnych technologii”.


Canon EOS 90D – najlepsza zaawansowana lustrzanka cyfrowa


EOS 90D to szybki i wszechstronny aparat, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem użytkowników lustrzanek cyfrowych z matrycą APS-C. Dzięki matrycy o rozdzielczości 32,5 MP, technologii Dual Pixel AF, szybkości serii zdjęć seryjnych 10 kl./s oraz nagrywaniu wideo 4K/30p – to idealny towarzysz dla miłośników podróży, spotkań rodzinnych, ale też sportu czy krajobrazu. Aparat posiada także funkcję wewnętrznej obróbki obrazów RAW w aparacie, a także cechuje się bardzo dobrą żywotnością baterii i rozbudowanymi funkcjami łączności Wi-Fi i Bluetooth.


Canon EOS-1D X Mark III – najlepsza profesjonalna lustrzanka cyfrowa


Flagowy EOS-1D X Mark III to najbardziej zaawansowana i wydajna lustrzanka cyfrowa z portfolio Canon, wyposażona w nową technologię automatycznej ostrości oraz zaawansowane funkcje filmowe. Nowa matryca i procesor obrazu dają ogromne korzyści w postaci niesłychanej szybkości zdjęć seryjnych czy jakości nagrywania w słabym świetle. Wi-Fi, Bluetooth i GPS także są na pokładzie, a opcjonalny bezprzewodowy nadajnik wyraźnie przyspiesza bezprzewodową transmisję danych.


Canon RF 70-200mm F2.8L IS USM – najlepszy teleobiektyw do bezlusterkowców


Model RF 70-200 mm wprowadza tę popularną ogniskową tele do rodziny bezlusterkowców z serii RF. Od dawna uważany za najbardziej optymalne narzędzie do szerokiej gamy zastosowań fotograficznych, obiektyw RF 70-200 mm łączy zalety nowej konstrukcji obiektywu z możliwościami korpusów bezlusterkowych EOS R. Jest zarówno lżejszy, jak i krótszy od swojego odpowiednika z serii EF. Jest funkcjonalny i mobilny w swojej konstrukcji, a do tego posiada 5-stopniowy system cyfrowej stabilizacji i dwa silniki Nano USM dla szybkiej i cichej pracy AF.


Canon RF 85mm F1.2L USM / RF 85mm F1.2 L USM DS – najlepszy profesjonalny obiektyw portretowy


Portreciści zajmujący się fotografią studyjną, modową czy eventową, którzy używają pełnoklatkowych bezlusterkowców Canon, mają teraz możliwość skorzystania z obiektywu o klasycznej ogniskowej 85 mm. Model ten dostępny jest w dwóch wersjach – standardowej oraz DS ze specjalnymi powłokami o większej przepuszczalności światła w centrum soczewki i niższą na brzegach kadru dla dodatkowego zmiękczenia rozmycia i bardziej plastycznego efektu bokeh.


Canon PowerShot G7 X Mark III – najlepszy aparat do vlogowania


To doskonała propozycja dla użytkowników smartfonów, którzy chcą wejść na wyższy poziom filmowania vlogów. Oferuje zarówno funkcję transmisji na żywo do YouTube, jak i możliwość rejestrowania obrazu w orientacji poziomej i pionowej. Jakość zdjęć jest równie imponująca, przede wszystkim dzięki matrycy o rozdzielczości 20,1 MP oraz obiektywowi z zoomem 4,2x i optyczną stabilizacją obrazu. Aparat pozwala fotografować w serii z szybkością nawet do 20 kl./s, a dostępne akcesoria – tripod HG-100TBR i mikrofon DM-E100 – sprawiają, że jest on doskonałym narzędziem do codziennych vlogów.


Więcej informacji na temat konkursu TIPA World Awards 2020 można znaleźć na stronie: www.tipa.com/en-en/index.html