Canon wprowadza ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza: Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2)

Warszawa, 04 lutego 2021 – Canon Europe wprowadza na rynek Speedlite Transmitter ST-E3-RT(Ver.2) – ulepszoną wersję popularnego wyzwalacza ST-E3-RT. Umożliwiając bezprzewodową synchronizację lampy błyskowej i sterowanie wieloma lampami Speedlite z odległości do 30 m, nowy wyzwalacz zapewnia profesjonalistom większą swobodę twórczą – zarówno w studio, jak i w terenie. Obsługuje najważniejsze funkcje niedawno wprowa¬dzo¬nej lampy Speedlite EL-1, oferując jednocześnie nowe możliwości w stosunku do wcześniejszych wyzwalaczy RT Speedlite, w tym bezprzewodową (radiową) synchronizację z drugą zasłonąᶦ.

Inne nowe funkcje ST-E3-RT(Ver.2) to między innymi współpraca z nową lampą błyskową Canon Speedlite EL-1 i jej funkcją   mikrobłysku o niskiej mocy 1/8192ii.  Fotografów używających trybu manualnego w lampach błysko­wych zainteresuje za to nowy tryb pamięci FE.


Wysoka jakość i swoboda ujęć


Dzięki bezprzewodowemu sterowaniu radiowemu i synchronizacji z drugą zasłonąiii, ST-E3-RT(Ver. 2) może wyzwalać błysk na koniec długiej ekspozycji, co pomaga uzyskać naturalny wygląd ujęć poruszających się obiektów. ST-E3-RT(Ver.2) oferuje tę funkcję jako nową opcję bezprzewodową, zapewniając wszystkim użytkownikom elastyczność w różnych scenariu­szach fotografowania.


Podczas fotografowania z dużym otworem przysłony lub wysoką czułością ISO błysk niejednokrotnie potrafi przytłoczyć i obiekt, i scenę. Zmusza to fotografa do korekty ustawień bądź do konfiguracji, prowadząc w efekcie do utraty pożądanego efektu. W połączeniu z lampą Speedlite EL-1iv, wbudowana w wyzwalacz funkcja mikrobłysku o mocy 1/8192 dodaje piękne, subtelne niuanse świetlne bez zakłócania atmosfery i oświetlenia planu. Funkcja ta jest idealna dla fotografów modowych i portretowych, którzy cenią ujęcia cechujące się naturalną atmosferą.


Uzupełniając szerokie możliwości oryginalnego wyzwalacza, ST-E3-RT(Ver.2) obsługuje teraz tryb pamięci FE, pozwalający na szybszą i wygodniejszą ręczną konfigurację lampy błyskowej. Profesjonaliści nie muszą już wykonywać wielu zdjęć próbnych – wystarczy jedno zdjęcie w trybie E-TTL, by zarejestrować ustawienia E-TTL lampy błyskowej. Użytkownik może następnie przełączyć lampę Speedlite w tryb manualny, by w razie potrzeby możliwa była ręczna regulacja – wszystko to przy zachowaniu oryginalnych ustawień E-TTL.


Wydłużamy życie produktu


Canon Europe oferuje również możliwość odpłatnej aktualizacji wyzwalacza dla obecnych użytkowników ST-E3-RT. Więcej informacji na ten temat, włącznie z przewidywanym harmonogramem aktualizacji zostanie ogłoszone w najbliższej przyszłości.


Dalsze informacje o ST-E3-RT(Ver.2) i jego zgodności opublikowano pod adresem: https://www.canon-europe.com/cameras/speedlite-transmitter-st-e3-rt-v2/