Drukarnia Chroma i pierwsza maszyna Canon ProStream 1800 w Polsce

Warszawa, 19 maja 2023 r. – Przyspieszenie produkcji, automatyzacja procesów druku, większa obecność na rynku polskim i zagranicznym oraz możliwość ekspresowej realizacji zleceń - to cele, które systematycznie realizuje Drukarnia Chroma.
Pod koniec zeszłego roku atramentowa maszyna rolowa ProStream 1800 od Canon zaczęła drukować w największej drukarni internetowej w Polsce. Jest to pierwsza instalacja tego modelu w naszym kraju.

Drukarnia Chroma.jpg
Canon_ProStream.jpg

ProStream 1800 to atramentowa maszyna do druku z roli, wykorzystująca atramenty na bazie wody.
Nasi partnerzy z drukarni Chroma idą drogą największych dostawców usług druku na świecie – mówi Jacek Korzeniewski, Product Manager w Canon Polska. - Instalacja maszyny ProStream 1800 daje możliwość zdecydowanego przyspieszenia produkcji. Jedna taka maszyna potrafi w rzeczywistych warunkach produkcyjnych wydrukować więcej niż trzy maszyny cyfrowe arkuszowe drukujące w formacie B2. Co więcej, ProStream 1800 jako jedyna cyfrowa maszyna rolowa w Polsce, drukuje na zdecydowanej większości papierów, zarówno powlekanych jak i offsetowych, w przedziale gramatur między 40 a 300 gramów, z utrzymaniem najwyższej jakości potwierdzonej certyfikatami Fogra – podkreśla przedstawiciel Canon.

Technologiczny skok

Korzyści z tego typu urządzeń dostrzegli już dostawcy usług druku z Europy Zachodniej. Jak zaznacza Jacek Korzeniewski, ostatnie lata były w krajach zachodnich rekordowe pod względem inwestycji w maszyny atramentowe do druku z roli. Drukarnie z Polski do tej pory stawiały bardziej na wybór maszyn arkuszowych albo na poszukiwania rynków alternatywnych (np. inwestując w maszyny umożliwiające druk opakowań). Ekspert Canon wyjaśnia jednak, że obecnie obserwujemy wyraźną intensyfikację inwestycji w segment produkcyjnych maszyn atramentowych.
I dodaje, że nie przez przypadek na instalację jednego z najnowocześniejszych i najbardziej zaawansowanych systemów druku produkcyjnego zdecydowała się właśnie Chroma.  – Firma Chroma znana jest z najodważniejszych inwestycji. Jako pierwsza kupuje maszyny, które później odnoszą rynkowy sukces. Dzięki temu firma utrzymuje się wśród topowych europejskich drukarni on-line – twierdzi przedstawiciel Canon.
Dzięki wdrożeniu ProStream 1800 znacznie przyspieszyliśmy produkcję, a tym samym zagwarantowaliśmy naszym Klientom możliwość dostarczenia wysokojakościowych wydruków na przysłowiowe „wczoraj” – komentuje Andrzej Nowak - Dyrektor w drukarni w Chroma. – Łącząc możliwości tego typu rozwiązania z już wykorzystywanymi maszynami cyfrowymi arkuszowymi oraz maszynami offsetowymi, możemy sprawnie przeprowadzić dowolne zlecenie: od pojedynczego projektu, po wiele tysięcy kopii. Od wysyłki tego samego dnia, po wysyłkę za kilka dni, za to w niższej cenie. Słowem, możliwości techniczne oferowane przez naszą drukarnię stają się niemal nieograniczone. Dokładny wybór opcji zależy już od potrzeb Klienta. Inwestycja Chroma w ProStream 1800 jest częścią planów ekspansji firmy. Celem jest osiągnięcie znaczącej pozycji wśród drukarni on-line na rynkach zachodnich, ze szczególnym uwzględnieniem rynku niemieckiego. Dzięki zespołowi nastawionemu na sukces oraz rozbudowanemu parkowi maszynowemu, z ProStream 1800 na czele, widzimy znaczny krok do przodu w tej strategii

Więcej o Canon ProStream 1800 można dowiedzieć się na stronie producenta: https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/prostream-1000-series/