Canon zapowiada CJ17ex6.2B – obiektyw telewizyjny 4K o szerokim zakresie ogniskowych

Warszawa, 7 kwietnia 2021 r. – Odpowiadając na coraz szerszą dostępność 4K u nadawców sygnału telewizyjnego oraz zapotrzebowanie na sprzęt do pracy w rozdzielczości 4K dostosowany do różnych budżetów, Canon Europe zapowiada dziś wprowadzenie na rynek obiektywu CJ17ex6.2B. Ten wszechstronny, zwarty i lekki – krótko mówiąc, znakomity pod względem optycznym obiektyw do kamer 4K 2/3” to najnowszy model z serii przenośnych obiektywów zmiennoogniskowych 4K UHDgc. Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych łączy możliwości obiektywu szerokokątnego i teleobiektywu, oferując możliwość realizacji różnych scenariuszy i kątów filmowania za pomocą tylko jednego narzędzia.

Wprowadzając CJ17ex6.2B, Canon poszerza swą liczącą już 18 modeli gamę obiektywów telewizyjnych 4K – największą w branżyi. Zaspokaja w ten sposób zróżnicowane potrzeby profesjonalistów – od filmowania imprez i sportu po przekaz wiadomości i inne treści realizowane w studio.


Obiektyw 4K spełniający normy branżowe


Jakość 4K szybko staje się normą – wciąż jednak wiele elementów składa się na optyczną doskonałość obrazu. Obiektyw CJ17ex6.2B nie tylko zaspokaja zapotrzebowanie użytkow­ników na 4K, ale też minimalizuje efekt tzw. ducha oraz flary, zapewniając lepszy efekt HDRii. Jest też zgodny z funkcją korekcji aberracji chromatycznej kamer telewizyjnych korzystających z szerokiej palety barw (WCG)BT.2020iii.


Efektywnie wykorzystując w swoim układzie optycznym elementy obiektywu UDiv, CJ17ex6.2B eliminuje aberracje chromatyczne, zapewniając znakomite odwzorowanie kolorów oraz ostrość i kontrast we wszystkich punktach obrazu. Dzięki kompatybilności z HDR i WCG profesjonaliści mogą oczekiwać od niego wizualnego bogactwa, spełniającego oczekiwania widzów dotyczące wyjątkowej jakości obrazu.


Wszechstronność zastosowań


CJ17ex6.2B to idealne jednoobiektywowe rozwiązanie dla profesjonalistów potrzebujących dużych powiększeń. Szeroki kąt 6,2 mm wraz z 17-krotnym zoomem zapewniają zakresy ogniskowych od 6,2 mm do 106 mm oraz od 12,4 mm do 212 mm w połączeniu z wbudowanym dwukrotnym extenderem optycznym. Dzięki możliwości filmowania zarówno ujęć szerokokątnych, jak i zbliżeń, przy jednoczesnym zachowaniu znakomitej jakości optycznej, obiektyw ten stanowi odpowiedź na zapotrzebowanie branży na zestaw uniwersalny.


Obiektyw CJ17ex6.2B doskonale nadaje się do filmowania z ramienia i prowadzenia wywiadów. Cechuje go zwarta, lekka obudowa, o masie zaledwie 2,07 kgv. Oferuje trwałość i funkcjonalność konwencjonalnego obiektywu HD, jednocześnie spełniając wymagania w zakresie mobilności, której potrzebują reportażyści i dokumentaliści.


Doskonałe parametry


Obiektyw CJ17ex6.2B wyposażony jest w 16-bitowy enkoder absolutny i ma ten sam wysoko­wydajny napęd cyfrowy jak inne obiektywy Canon z serii UHDgc i UHDxs. Oznacza to, że włączenie obiektywu odbywa się bez inicjalizacji, a funkcje po stronie kamery (takie jak korekcja aberracji i detekcja położenia obiektywu) są aktywne już w chwili uruchomienia. W efekcie operator nie przegapi żadnego ujęcia. By wydajność kamer 4K była jeszcze lepsza, obiektyw CJ17ex6.2B obsługuje trzy 20-stykowe złączavi , co pozwala na dokładny odczyt danych z obiektywu przy jednoczesnym korzystaniu z zoomu i ostrzenia. Jest to zaawansowana funkcja, zapewniająca kompatybilność z wirtualnymi platformami produkcyjnymi.


Najważniejsze cechy CJ17ex6.2B:


  • Szeroki kąt 6,2 mm i skromny 17-krotny zoom oferują szeroki zakres ogniskowych 6,2–106 mm (12,4–212 mm z wykorzystaniem wbudowanego 2-krotnego extendera optycznego)
  • Znakomita jakość obrazu w rozdzielczości 4K
  • Lekki i zwarty
  • Minimalizuje ghosting i flary
  • Wbudowany extender (2x)