Canon z sześcioma nagrodami EISA Awards 2020

Warszawa, 15 sierpnia 2020 r. – Trzy aparaty i cztery obiektywy Canon zostały nagrodzone w tegorocznym zestawieniu Europejskiego Stowarzyszenia Technik Audiowizualnych (EISA). To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień technologicznych, przyznawane przez niezależnych ekspertów z kilkudziesięciu branżowych magazynów zlokalizowanych w blisko 30 krajach na całym świecie.

Pomimo tegorocznych, bezprecedensowych wyzwań stojących przed producentami i całym rynkiem skupionym wokół technologii obrazowania, Canon nie zwolnił tempa i zaprezentował kolejne premiery pełnoklatkowych bezlusterkowców i obiektywów z serii EOS R – produkty, które przesuwają kolejne granice w dziedzinie fotografowania i filmowania.


Tytuł Najlepszego innowacyjnego aparatu EISA 2020-2021 trafił do bezlusterkowca EOS R5, który swoją premierę miał w lipcu br. Z kolei zaprezentowana w styczniu 2020 r. topowa, pełnoklatkowa lustrzanka EOS-1D X Mark III otrzymała tytuł Najlepszego profesjonalnego aparatu EISA 2020-2021, a tytuł Najlepszego aparatu z matrycą APS-C EISA 2020-2021 trafił do wyczekiwanej lustrzanki EOS 90D. Uznanie kapituły EISA, obok aparatów, zyskały również cztery obiektywy Canon RF – RF 70-200mm F2.8L IS USM, RF 24-70mm F2.8L IS USM, RF 600mm i RF 800mm F11 IS STM.


Coroczne wyróżnienia EISA dla Canon odzwierciedlają ogromne doświadczenie firmy w tworzeniu doskonałych technologicznie produktów i rozwiązań, a także ogromny wkład w działania z obszaru badań i rozwoju. Nadrzędnym celem Canon jest dostarczanie użytkownikom maksymalnie dopracowanych rozwiązań ze wszystkich grup produktowych i projektowanie technologii maksymalnie użytecznych i przełomowych zarazem.


Pełna lista nagrodzonych produktów:


Issei Morimoto, Senior Vice President w Canon Europe komentuje: „Te prestiżowe nagrody pokazują, że innowacyjność, wydajność i przemyślana ergonomia naszych produktów zyskały uznanie jury konkursowego EISA. Pomimo bezprecedensowych wyzwań na początku br., Canon wprowadził na rynek kolejne przełomowe rozwiązania z wiodących grup produktowych, wpisując się w oczekiwania użytkowników na całym świecie. To szerokie portfolio rozwiązań sprawia, że zarówno fotografowie i filmowcy, jak też profesjonaliści czy entuzjaści znajdą dla siebie optymalnie dopasowane rozwiązanie w bogatej ofercie Canon”.


W lipcu br. Canon zaprezentował jedne z najbardziej ekscytujących produktów w historii marki – dwa pełnoklatkowe bezlusterkowce EOS R5 i EOS R6, a także cztery nowe obiektywy RF, dwa konwertery RF oraz profesjonalną drukarkę imagePROGRAF PRO-300. Lipcowe premiery to kolejne – po zaprezentowanym w styczniu aparacie EOS-1D X Mark III – długo wyczekiwane pozycje w portfolio Canon dla profesjonalnych fotografów i filmowców.


Szczegółowe informacje o nagrodach EISA: https://www.eisa.eu/