Canon zwiększa szybkość i wytrzymałość Systemu R dzięki najnowszej aktualizacji oprogramowania

Warszawa, Polska, 22 lipca 2022 r. – W odpowiedzi na opinie i prośby użytkowników, Canon Europe wprowadził dziś aktualizację oprogramo¬wa¬nia sprzętowego. W przypadku modelu EOS R3 oprogramowanie w wersji 1.20 zwiększa szybkość operacyjną, dla aparatu EOS R5 oprogramowanie w wersji 1.60 wydłuża czas nagrywania, a oprogramowanie w wersji 1.60 do modelu EOS R6 istotnie usprawnia pracę.

Opracowana na podstawie sugestii użytkowników, najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego Canon umożliwia osiągnięcie nowego poziomu szybkości i wydajności aparatów.


Uchwyć każdą sekundę akcji


Aparat EOS R3 świetnie sprawdza się w fotografowaniu sportu i bieżących wydarzeń, a aktualizacja oprogramowania sprzętowego do wersji 1.20 jeszcze bardziej zwiększa jego szybkość. Dzięki nowemu, niestandardowemu ustawieniu szybkich zdjęć seryjnych użytkownicy mogą wykonywać zdjęcia z szybkością od 30 klatek na sekundę nawet do 195 klatek na sekundęi , w pełnej rozdzielczości w formatach JPEG, HEIF lub RAW. Daje to fotografom możliwość uchwycenia najważniejszego momentu akcji, np. zetknięcia kija baseballowego z piłką lub ataku drapieżnego ptaka.


Aktualizacja oznacza nie tylko błyskawiczne zdjęcia. Użytkownicy EOS R3 będą mogli również rejestrować filmy Full HD w rozdzielczości 240p. Pozwoli to na osiągnięcie szybkości zapisu, która wcześniej była możliwa tylko w wyspecjalizowanych kamerach wideo. Nagrywanie w jakości 240p spowalnia akcję sześciokrotnie, zapew¬niając płynne zwolnienie tempa, dzięki któremu można idealnie ukazać kluczowe momenty dynamicznie zmieniającej się sytuacji.


Usprawniony przepływ pracy


Aktualizacja 1.20 upraszcza obsługę i umożliwia skrócenie czasu między wykonaniem zdjęcia a przygotowaniem do publikacji – szczególnie ważne dla fotoreporterów i reporterów, którzy dzięki temu mogą wyprzedzić konkurencję. Funkcja Cloud RAW Image Processingii , zastosowana w nowo wprowadzonym modelu EOS R7, będzie teraz również dostępna w modelu EOS R3. Zaawan¬sowane przetwarzanie oparte na algorytmach deep learning w ramach programu image.canon umożliwia poprawę rozdzielczości i ostrości, jednocześnie ograniczając efekt mory na zdjęciach. Wspomaga to również przetwarzanie obrazu za pomocą sieci neuronowej, które zapewnia zdumiewającą, opartą na sztucznej inteligencji, redukcję szumów bez utraty detali. Aparat EOS R3 zyskuje także możliwość tworzenia kompozycji w aparacie (focus stacking) ze zdjęć wykonanych z użyciem bracketingu ostrości, co pozwala tworzyć obrazy o dużej głębi ostrości – idealne rozwiązanie do makrofotografii. Z funkcji tej można również korzystać z lampą Speedlite EL-1.


Zgodnie z życzeniami użytkowników do niestandardowego przycisku w aparacie EOS R3 można teraz przypisać 1,6-krotne kadrowanie lub inne współczynniki kadrowania. Dzięki czemu fotografowie mogą szybko i łatwo przybliżać momenty wymagające szczególnej uwagi.


Większe możliwości wideo


W odpowiedzi na opinie vlogerów, według których krawędzie nagranego filmu drżą w trybie selfie podczas fotografowania za pomocą ultraszerokokątnego obiektywu, aparaty EOS R3, EOS R5 i EOS R6 wyposażono w korekcję drgań w ramach funkcji Digital Movie IS. Jest ona dodatkiem do konwencjonalnej korekty przesunięcia Digital Movie IS, zapewniając znacznie stabilniejsze fotografowanie. Do aparatu EOS R3 dodano także funkcję filmu poklatkowego z możliwością zachowania ustawień w razie przypadkowego wyłączenia aparatu.


Oprogramowanie sprzętowe w wersji 1.60 do EOS R5 wprowadzi również do tego modelu popularną funkcję znaną z modelu EOS R3 – Auto Power Off Temperature – która (w zależności od warunków) umożliwia wydłużenie czasu nagrywaniaiii .


8K 30P


Auto Power Off Temperature – standardowa (taka sama jak w poprzedniej aktualizacji oprogramowania 1.5.2)


• Pełna szerokość: 20 minutiii


• Pełna szerokość matrycy RAW: 20 minut


• Auto Power Off Temperature – wysoka (nowość w aktualizacji w wersji 1.6.0)


• Pełna szerokość matrycy: 45 minutiii


• Pełna szerokość matrycy RAW: 45 minutiii


4K 60P


Auto Power Off Temperature – standardowa (taka sama jak w poprzedniej aktualizacji oprogramowania 1.5.2)


• Pełna szerokość matrycy: 35 minutiii


• Mnożnik ogniskowej APS-C (nadpróbkowanie 5,1K): 25 minut


• Auto Power Off Temperature – wysoka (nowość w aktualizacji w wersji 1.6.0)


• Pełna szerokość matrycy: 60 minut lub dłużejiii


• Mnożnik ogniskowej APS-C (nadpróbkowanie 5.1K): 50 minutiii


Aktualizacje SDK


Nowe oprogramowanie sprzętowe oferuje szereg aktualizacji do pracy z czołowym na rynku zestawem Software Development Kit (SDK) firmy Canon. Nowe funkcje dla użytkowników SDK to m.in. obsługa zdalnego czyszczenia matrycy, możliwość aktywacji bracketingu ostrości, opcja ustawiania wysokiej liczby klatek na sekundę w trybie wideo oraz synchronizacji migawki na pierwszą/drugą kurtynę lub wysoką prędkość, a w przypadku aparatu EOS R6 – możliwość zdalnego ustawiania funkcji pokrętła trybu pracy za pośrednictwem SDK. Te dodatkowe funkcje jeszcze bardziej rozszerzają możliwości aparatów EOS R3, EOS R5 i EOS R6 w zastosowaniach komercyjnych.


Aktualizacja oprogramowania EOS R3 w wersji 1.20 jest dostępna do pobrania tutaj: https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r3.html


Aby pobrać aktualizację oprogramowania sprzętowego w wersji 1.60,
należy odwiedzić następujące strony:


EOS R5 https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r5.html


EOS R6 https://www.canon.pl/support/consumer_products/products/cameras/digital_slr/eos-r6.html


Więcej szczegółów na temat programu SDK firmy Canon można znaleźć tutaj: https://www.canon.pl/business/imaging-solutions/sdk/i Niestandardowe szybkie zdjęcia seryjne są ograniczone do maksymalnie 50 zdjęć przy wszystkich prędkościach, a AF / AE jest ustalony na pierwszej klatce.
ii Jest to usługa płatna – będzie dostępna od 25 lipca.
iii Ta funkcja oznacza, że zewnętrzna część aparatu będzie się nagrzewać w zależności od środo¬wiska pracy. Podane czasy oparte są na warunkach testowych firmy Canon w temperaturze +23°C/73°F. Jeśli temperatura otoczenia jest wyższa niż +23°C/73°F, dostępny czas nagrywania będzie krótszy. Nagranie jest ograniczone do 29 minut 59 sekund. Wskazuje czas, w którym nagrywanie może być natychmiast wznowione.