Canon celebrates 18ᵗʰ consecutive year of No. 1 share of global interchangeable-lens digital camera market

Warszawa, 29 marca 2021: Przedstawiciele Canon Inc. ogłosili dziś, że cyfrowe aparaty Canon z wymiennymi obiektywami (lustrzanki cyfrowe i aparaty bezlusterkowe) od 18 latᶦ utrzymują największy udział w globalnym rynku tego typu urządzeń (lata 2003-2020).

Canon opracowuje kluczowe elementy układów obrazowania obecne w cyfrowych apara­tach z wymienną optyką z serii EOS, takie jak matryce CMOS, procesory obrazu i wymienne obiektywy, kierując się ogólną koncepcją szybkości, komfortu i wysokiej jakości obrazu. Canon oferuje szeroką gamę aparatów – od flagowych modeli o wysokiej wydajności, cieszących się dużym zaufaniem profesjonalistów, po modele podstawowe, które pozwalają użytkownikom cieszyć się wysoką jakością obrazu i łatwością obsługi, jak również potężny wybór 118 obiektywów z serii RF i EF, pozwalających na bogactwo twórczej ekspresjiii. Canon nieustannie wychodzi naprzeciw zróżnicowanym potrzebom klientów.


U zarania cyfrowych lustrzanek jednoobiektywowych, we wrześniu 2003 roku Canon przedstawił swój przełomowy model EOS 300D. Ten rewolucyjny aparat, konkurencyjny ceno­wo oraz cechujący się lekką i solidną konstrukcją, zdobył największy udział w światowej sprzeda­ży i przygotował grunt pod rozwój rynku lustrzanek cyfrowych. Od tego czasu Canon wprowadził na rynek cały szereg przełomowych produktów, w tym profesjonalne modele z serii EOS-1D i EOS 5D, które utorowały drogę do możliwości nagrywania wideo przez lustrzanki.


W październiku 2018 roku Canon ogłosił wprowadzenie systemu EOS R, obejmującego pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy EOS R i najbardziej zaawansowane technologicznie obiek­tywy RF. System EOS R zaoferował jeszcze większe możliwości kreowania obrazu i ekspresji wizu­alnej. Dzięki długiej historii, która rozpoczęła się jeszcze w epoce błony fotograficznej, oraz wsparciu lojalnych użytkowników, w 2019 roku seria EOS osiągnęła niezwykły kamień milowy, jakim było 100 milionówiii sprzedanych aparatów EOS.


W lipcu 2020 rokuiv Canon, dążąc do stworzenia ekspresji wizualnej nowej generacji, wprowadził na rynek wyposażony w najnowocześniejsze technologie pełnoklatkowy bez­lus­terkowy aparat EOS R5. Dzięki ciągłemu poszerzaniu swej oferty Canon plasuje się na pierw­szym miejscu na światowych rynkach już 18. rok z rzędu.


Canon nadal będzie doskonalić różnorodne technologie obrazowania, bazując na swych
kluczowych kompetencjach z dziedziny techniki optycznej, poprawiając i poszerzając serie aparatów EOS i obiektywów RF/EF. Wciąż otwierać się będą nowe możliwości fotografowania dla coraz bardziej zróżnicowanych użytkowników – przy jednoczesnym promowaniu kultury fotografii i nagrań wideo.