Canon poszerza swoje portfolio o skaner fotograficzny imageFORMULA RS40

Warszawa, 1 czerwca 2022 r. – Canon zaprezentował nowy skaner serii imageFORMULA, przeznaczony do archiwizacji zdjęć. Model RS40 to urządzenie stworzone z myślą o specjalistach z dziedziny fotografii oraz partnerach Canon, oferujących swoim klientom intuicyjne rozwiązania. imageFORMULA RS40 umożliwia szybką i prostą renowację oraz digitalizację starych zdjęć. To także jedno z pierwszych takich urządzeń, oferujących możliwości skanowania nawet 40 zdjęć i 60 dokumentów podczas jednego cyklu pracy.

Odpowiadając na potrzeby rynku


W ostatnich latach w branży fotograficznej coraz wyraźniej zaznacza się trend zachowywania starych rodzinnych zdjęć, zrobionych na długo przed epoką fotografii cyfrowej. Poprzez skanowanie i udostępnianie tych obrazów w sieci, wiele osób uzyskuje bezcenną możliwość podzielenia się wspomnieniami z bliskimi. A to szansa dla przedsiębiorców, którzy – dzięki wykorzystaniu nowego skanera imageFORMULA RS40 – mogą zaoferować swoim klientom szybką digitalizację na życzenie w punkcie usługowym. To proste i konkretne rozwiązanie, cechujące się jednocześnie najwyższą jakością, powszechnie kojarzoną z urządzeniami fotograficznymi marki Canon.


Hiro Imamura, Marketing & Innovation Vice President, Digital Printing & Solutions w Canon Europe, mówi: „Znajomość i umiejętność wykorzystania trendów daje nam możliwość wsparcia partnerów Canon w tworzeniu ich przedsiębiorstw. Skaner fotograficzny imageFORMULA RS40 oferuje nowe, spektakularne możliwości biznesowe w dziedzinie obrazowania i digitalizacji”.


Proste i szybkie skanowanie zdjęć


Stworzony na bazie wiodącej technologii skanowania Canon, model imageFORMULA RS40 oferuje wysoką prędkość skanowania zdjęć, osiągającą nawet 30 obrazów na minutę, oraz podajnik, który jednorazowo może zmieścić nawet 40 zdjęć. W porównaniu do tradycyjnego płaskiego skanera czy nawet telefonu (bo to właśnie smartfonami użytkownicy często digitalizują swoje zdjęcia, fotografując je jedno po drugim), oszczędność czasu jest spektakularna.


Co więcej, użytkownik nie musi instalować skomplikowanego oprogramowania: aby zintegrować skaner z komputerem i móc rozpocząć skanowanie. Wystarczy kilka prostych kroków, dodatkowo wytłumaczonych w przejrzystym krótkim filmie wideo. To oznacza, że nawet nowi użytkownicy nie będą mieli problemu z instalacją urządzenia.


Wysoka funkcjonalność nowego skanera


Łatwość użycia i atrakcyjna cena nie oznaczają pójścia na jakikolwiek kompromis w dziedzinie funkcjonalności czy jakości materiałów. Skaner imageFORMULA RS40 obsługuje różne rodzaje zdjęć i dokumentów, od fotograficznych panoram po sklepowe paragony. Prosta ścieżka prowadzenia nośników minimalizuje błędy przy pobieraniu fotografii, zapewniając, że ważne zdjęcia i dokumenty pozostają w idealnym stanie po przejściu całego procesu skanowania.


Liczne funkcje obróbki zdjęć zapewniają doskonały rezultat całego procesu skanowania. Technologia automatycznej poprawy fotografii analizuje scenę na zdjęciu, a następnie stosuje liczne filtry i korekty, na przykład rozjaśnienie albo poprawa kontrastu. Urządzenie wyposażone jest także w kilka dodatkowych opcji, takich jak wygładzanie czy wyostrzanie twarzy albo korekta czerwonych oczu. Dodatkowo opcja korekcji faktury papieru redukuje niedoskonałości powstałe na papierowej wersji fotografii.


Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę Canon: https://www.canon.pl/business/products/scanners/document-scanners/imageformula-rs40/


Kluczowe cechy imageFORMULA RS40


Szybkie i wydajne skanowanie partiami – digitalizacja starych zdjęć, rysunków albo grafik nie musi zajmować dużo czasu. Skaner imageFORMULA RS40 może skanować do 40 zdjęć w jednej partii, osiągając prędkość 30 obrazów na minutę.


Żywe kolory i przejrzystość – zwiększ siłę oddziaływania starych zdjęć dzięki zaawansowanym funkcjom, takim jak Auto Photo Fix, korekta czerwonych oczu, rozmywanie twarzy albo korekcja wyblakłych kolorów. Jeżeli jednak wolisz wygląd zdjęcia niepoddany korekcji, zawsze możesz wybrać opcję pozostawienia oryginału.


Łatwość użycia i odporność na błędy – ciesz się prostotą skanowania dzięki intuicyjnemu interfejsowi, który umożliwia uzyskanie najlepszej jakości skanów w zaledwie kilkoma kliknięciami. Inteligentne sensory ultradźwiękowe wykrywają nakładające się strony, a urządzenie zatrzymuje się samodzielnie w przypadku jakichkolwiek błędów.


Dziel się zdjęciami z rodziną i przyjaciółmi – dzięki modelowi RS40 możesz łatwo podzielić się wspomnieniami. Wybierz format pliku, który odpowiada Twoim potrzebom (od niewielkiego JPG-a po TIFF-a w wysokiej rozdzielczości) i dziel się plikami poprzez e-maila albo platformy chmurowe, zintegrowane z naszym intuicyjnym oprogramowaniem CaptureOnTouch.


Łatwa instalacja – bezproblemowo zainstaluj urządzenie i od razu zacznij skanować. Zintegrowany program instalacyjny i łatwa kilkustopniowa instrukcja w formie wideo sprawiają, że instalacja skanera jeszcze nigdy nie była tak prosta.


Przyjazność dla środowiska – bądź bardziej ekologiczny! Urządzenie wykorzystuje zaledwie 19W podczas skanowania i tylko 0.1W w trybie czuwania.