Global Good Awards 2024. Canon docenia i nagradza aktywistów działających na rzecz zrównoważonego rozwoju

Warszawa 11.04 2024 r. Canon EMEA, światowy lider technologii obrazowania już piąty rok z rzędu patronuje nagrodzie Canon Young Champion of the Year przyznawanej w ramach projektu Global Good Awards. Wspierając wydarzenie, firma popularyzuje osiągnięcia młodych liderów. Zgłoszenia do kategorii Canon Young Champion of the Year rozpoczęły się w lutym, a kończą 3 maja 2024 r.

1682672230
1683303351

Po lewej Manyasiri ‘Pear’ Chotbunwong, po prawej Raheen Fatima, zwyciężczynie ubiegłorocznego Young Champion of the Year Award

Wyróżnienie Canon Young Champion of the Year jest przyznawane młodym liderom, którzy wprowadzając pozytywne zmiany w różnych obszarach zrównoważonego rozwoju, zachęcają innych do wzięcia odpowiedzialności w swoje ręce. Projekt stanowi rozszerzenie programu Canon EMEA Young People Programme. dającego młodym ludziom wiedzę, pewność siebie oraz umiejętności kreatywnego i krytycznego myślenia, niezbędne do podejmowania działań w ważnych dla nich dziedzinach.

W ubiegłym roku Raheen Fatima i Manyasiri "Pear" Chotbunwong zwyciężyły w kategoriach wiekowych do 15 i do 20 roku życia. Sędziowie docenili wysiłki Raheen, która dzieliła się swoim doświadczeniem z młodymi ludźmi na całym świecie, odnosząc się do różnorodnych zagadnień z obszaru zrównoważonego rozwoju, wykorzystując jako podstawę dla swoich działań Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Do tej pory Raheen zrealizowała projekty edukacyjne dla ponad 5000 młodych ludzi z 20 różnych krajów.

Natomiast Manyasiri "Pear" Chotbunwong, założycielka kobiecej organizacji non-profit H.E.R. (Health. Equity. Respect), została doceniona za swoje działania na rzecz wspierania dostępu kobiet do produktów menstruacyjnych, edukacji, opieki zdrowotnej i zatrudnienia. Za pośrednictwem swojej organizacji pomogła w dystrybucji ponad 10 000 wielorazowych podpasek wyprodukowanych z włókna trzciny cukrowej zatwierdzonych przez FDA dla kobiet w pięciu krajach, współpracując z ponad 30 szkołami i organizacjami pozarządowymi.

Poprzedni zwycięzcy kategorii wspieranej przez Canon reprezentowali firmę podczas globalnych wydarzeń, w tym Expo 2020 Dubaju. Niektórzy z zeszłorocznych finalistów wzięli też udział w globalnej kampanii wideo w telewizji i w mediach społecznościowych z markami Warner Brothers Discovery i Cartoon Network.

Peter Bragg, Canon EMEA Sustainability & Government Affairs Director, powiedział: „Cieszymy się, że możemy sponsorować Global Good Awards już piąty rok z rzędu. Z niecierpliwością czekam na zgłoszenia do tegorocznej edycji, które będą dobrą ilustracją ciężkiej pracy, jak i osiągnięć młodych aktywistów, działających na rzecz zrównoważonego rozwoju. Nadszedł odpowiedni moment, by docenić młodych liderów, którzy dokonują istotnych zmian w bliskich im społecznościach".

Aby wyłonić tegorocznego zwycięzcę Canon Young Champion of the Year Award, do grona jury zaproszono m.in.: dyrektora wykonawczego UN Global Compact Network UK, Steve'a Kenzie, doradcę ds. zrównoważonego rozwoju i autorkę Be the Change Books, Georginę Stevens, finalistkę Canon Young Champion of the Year 2023 Jodie Bailey-Ho oraz fotografkę i ambasadorkę Canon, Laurę El Tantawy.

Szczegóły dotyczące kategorii Canon Young Champion of the Year

Nagroda jest przyznawana w dwóch kategoriach wiekowych – do 16 roku życia i do 24 roku życia, a zgłoszenie do udziału w konkursie jest bezpłatne. Canon zaprasza do aplikowania uczestników programów sygnowanych marką Canon, a także niezwiązanych z programami aktywistów. Jury pozostawia możliwość zgłoszeń więcej niż jednego kandydata w ramach jednego projektu, na przykład w sytuacji, kiedy nad kampanią pracowała grupa lub rodzeństwo.

W swojej aplikacji każdy uczestnik musi opisać swoją historię i zmianę, która się dzięki niej dokonała. Każde zgłoszenie musi zawierać maksymalnie 1250 słów, oświadczenie uczestnika w formie video oraz maksimum 6 zdjęć. Drogowskazem dla uczestników powinny być Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Zgłoszenia powinny opisywać każdą formę aktywizmu na rzecz społeczności lub środowiska, niezależnie od tego, czy to projekt lokalny, czy inicjatywa o zasięgu globalnym.

Zgłoszenia są przyjmowane do 3 maja 2024 roku.

Każdy z uczestników może zgłosić się samodzielnie, jeśli jest pełnoletni (powyżej 18 roku życia), lub może być nominowany przez rodzica, opiekuna, firmę albo organizację, z którą pracuje.

Nagrodzeni otrzymają zestaw Canon EOS R50 Content Creator Kit i zostaną zaproszeni do udziału w kursie masterclass prowadzonym przez ambasadora Canon. Finaliści z krótkiej listy, otrzymają także: certyfikat, medal wykonany zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju i zostaną zaproszeni do kursu masterclass prowadzonego przez ambasadora Canon.