Nowe technologie i innowacyjne zastosowania. Canon na targach FESPA 2023

Warszawa 15 maja 2023 r. – Na tegorocznych targach FESPA Global Print Expo firma Canon chce inspirować dostawców usług drukarskich (PSP) do poszerzania swojej oferty produktowej, poprzez prezentacje  rzeczywistych zastosowań druku. Obejmują one handel detaliczny, punkty sprzedaży (POS), wystrój wnętrz i spersonalizowane opakowania, a wiele z nich będzie drukowanych na targach na żywo na najnowszych innowacyjnych produktach z rodziny wielkoformatowych rozwiązań drukujących Canon – Arizona, Colorado i imagePROGRAF.

Colorado M-series_FRT_03.jpg

Europejski debiut nowo wprowadzonej modułowej drukarki Colorado M-series typu roll-to-roll

Arizona 135 GT

Najnowsze innowacje w obszarze ploterów płaskich z serii Arizona

PRISMA-XL-LOGO identifier RGB

Automatyzacja i usprawnienie procesów pracy dzięki pakietowi PRISMA XL

Na stoisku firmy Canon (hala B2, stoisko B10) będzie można zobaczyć symulację środowiska handlu detalicznego i usług hotelarskich, prezentującą kreatywne i komercyjne możliwości zastosowania grafiki wielkoformatowej, m.in. w obszarze wystroju wnętrz oraz opakowań.

Na stoisku Canon, odwiedzający będą mogli zapoznać się z rzeczywistymi zastosowaniami druku, począwszy od grafiki promocyjnej, efektywnego oznakowania  przestrzeni i wystrój wnętrz po opakowania, które mogą pomóc w tworzeniu odpowiedniej atmosfery w sklepie i wzbogaceniu doświadczeń klienta. Wydruki będą przygotowywane przy użyciu wielkoformatowych technologii Canon, a odwiedzający będą mogli otrzymać wydruki próbne dla klientów.

Firma Canon zaprezentuje nowe rozwiązania w obszarze ploterów płaskich z serii Arizona, a odwiedzający będą mieli okazję obserwować ten wszechstronny, dokładny i wysoce wydajny ploter w działaniu. Plotery serii Arizona współpracują z szeroką gamą sztywnych i elastycznych mediów, w tym z bardziej wymagającymi nośnikami, takimi jak karton, drewno czy szkło, idealnymi w handlu detalicznym czy hotelarstwie. Canon zaprezentuje również innowacyjne rozwiązanie dla  serii ploterów Arizona w ramach oprogramowania PRISMA XL Suite do obiegu dokumentów.

Swój europejski debiut będzie miała niedawno wprowadzona seria Colorado M, najnowszy dodatek do wielokrotnie nagradzanego modelu Colorado, a korzyści płynące z jej modułowego charakteru oraz możliwości rozbudowy zostaną zaprezentowane klientom PSP i drukarniom. Unikalna technologia FLXfinish+ oraz nowa opcja białego atramentu to możliwość zademonstrowania szerokiego zakresu zastosowań druku – od jasnych i odważnych tapet, po grafiki okienne i efektowne oznakowanie podświetlane z przodu i z tyłu. Odwiedzający będą mieli okazję obejrzeć na żywo rozwiązania z serii Arizona i Colorado podczas planowanych demonstracji w języku angielskim i niemieckim.

Aby podkreślić znaczenie rozwoju rynku tapet cyfrowych oraz możliwości, jakie tworzy on w dziedzinie kształtowania przestrzeni, pokażemy jak przy wykorzystaniu „Fabryki tapet Uvgel” można tworzyć masowe wydruki tapet bez konieczności nadzoru przez całą dobę. Kompleksowe rozwiązanie, prezentowane na stoisku Canon i sąsiadującym stoisku Fotoba to pokaz możliwości urządzeń Colorado serii M w połączeniu z modułem podającym, ploterem tnącym i nawijarką dużych rolek do produkcji tapet ściennych firmy Fotoba. Na stoisku firmy Fotoba znajdzie się również „Fabryka druku Uvgel”, rozwiązanie typu „jumbo-to-jumbo roll” do całkowicie zautomatyzowanej wysokonakładowej produkcji aplikacji Uvgel.

Możliwości rodziny Canon imagePROGRAF, fotograficznej jakości drukarek typu roll-to-roll zostaną pokazane przy wykorzystaniu modelu imagePROGRAF GP-4000 (44 cale), który dzięki niezwykle wysokiej jakości druku i bogatej gamie kolorów może być używany do przygotowywania materiałów w ramach kampanii reklamowych. Dzięki jedenastu kolorom, w tym fluorescencyjnemu różowi, urządzenie imagePROGRAF GP-4000 może tworzyć efektowne wydruki w odcieniach od pastelowych po neonowe. Urządzenie jest również skalibrowane w systemie PANTONE™, dzięki czemu doskonale nadaje się do drukowania materiałów graficznych, takich jak plakaty i materiały w punktach sprzedaży w kolorach poszczególnych marek.

Motywem przewodnim Canon podczas targów FESPA jest hasło „Make It Grow”. Dzięki prezentacji różnorodnych aplikacji na stoisku Canon, odwiedzający będą mieli możliwość dotknięcia, obejrzenia i porównania różnorodnych wydruków próbnych. Pomoże im to ocenić, w jaki sposób mogą poszerzać swoje działania, by objęły one nowe obszary zastosowań, takie jak grafika promocyjna, wystrój wnętrz czy opakowania i wykorzystać możliwości ekspansji na nowe rynki.

 Mathew Faulkner, EMEA Marketing & Innovation Director, Wide Format Printing Group w Canon Europe mówi: „Na tegorocznych targach FESPA Global Print Expo pokażemy nasze wszechstronne portfolio technologii wielkoformatowych, aby zademonstrować klientom, że jesteśmy gotowi wspierać ich w działaniach komercyjnych w sektorach sprzedaży detalicznej, dekoracji i opakowań, by oni z kolei mogli przygotowywać imponujące projekty dzięki efektownym produktom, które na trwałe zapadną w pamięć. Można to uzyskać dzięki specjalnie dobranym projektom, kolorom, rozmiarom, efektom specjalnym czy wreszcie spersonalizowanym aplikacjom – im większe wrażenie, tym większa wartość i tym lepszy rozwój oraz sukces.

Wraz z powrotem imprez, konferencji i targów, obserwujemy wzrost zastosowań wielkoformatowych – od plakatów i tapet ściennych, po rosnące zapotrzebowanie na miękkie oznaczenia, banery i pop-upy. Dostawcy usług drukarskich muszą być gotowi na spełnienie tych wymagań dzięki skalowalnej technologii i kompleksowej automatyzacji, która pomaga zoptymalizować wydajność i zmaksymalizować możliwości osiągnięcia zrównoważonego i zyskownego wzrostu. Dzięki kompleksowej ofercie firmy Canon, obejmującej rozwiązania takie jak plotery płaskie, roll-to-roll czy aplikacje workflow, a także dzięki nowej serii produktów Colorado M z opcją białego atramentu UVgel, możemy wspierać naszych klientów w tworzeniu nowych możliwości w grafice, dekoracjach i opakowaniach."

• Więcej informacji o rozwiązaniach z serii Arizona:
https://www.canon.pl/business/products/wide-format-printers/uv-flatbed/

• Więcej informacji o rozwiązaniach Colorado:
https://www.canon.pl/business/products/wide-format-printers/uvgel-roll-tol-roll/

• Więcej o serii drukarek imagePROGRAF GP-4000:
https://www.canon.pl/business/products/wide-format-printers/graphics-printers/

• Więcej informacji o oprogramowaniu do grafiki wielkoformatowej PRISMA XL Suite:
https://www.canon.pl/business/products/software/prisma-xl-suite/