Canon poszerza portfolio urządzeń z serii imagePRESS o nowe modele V1350 i V900

Warszawa, 18 października 2022 r. –– Dwa nowe modele – V1350 oraz V900 – wzbogacą uznaną serię urządzeń do cyfrowego druku produkcyjnego Canon imagePRESS. Obydwa urządzenia przekraczają dotychczasowe granice produktywności w swojej dziedzinie. Seria imagePRESS V umożliwia zarówno drukarniom komercyjnym, jak i działom druku w większych firmach, znaczne zwiększenie swojej wydajności przy jednoczesnym utrzymaniu najwyższej jakości wydruku. Dzięki wykorzystaniu najnowocześniejszych technologii Canon, urządzenia są jeszcze prostsze w obsłudze od swoich poprzedników i umożliwiają realizację nawet najkrótszych terminów.

Zwiększona automatyzacja, rozwiązania przyjazne dla operatora oraz liczny wybór opcji wykończenia wydruku – to cechy urządzeń tonerowych na papier cięty z serii imagePRESS V, które wyróżniają je spośród innych dostępnych na rynku rozwiązań. Model V1350 oferuje najszybszą prędkość druku, najwyższą produktywność i trwałość z całej rodziny urządzeń imagePRESS. V900 to jego mniejsza wersja, oferująca niezwykle szerokie możliwości druku na różnych podłożach. Seria imagePRESS V została zaprojektowana z myślą o jak najdłuższym działaniu oraz jak najmniejszym wpływie na środowisko naturalne. Ale nie kosztem osiągów – oba urządzenia wyróżniają się także doskonałą stabilnością kolorów i niezrównaną precyzją zadruku z obu stron.


imagePRESS V1350 – niezrównany pod względem produktywności


Sztandarowy produkt z serii V, imagePRESS V1350, oferuje wyjątkowe osiągi i najwyższą produktywność w swojej klasie drukarek tonerowych na papier cięty. Niech przemówią liczby: prędkość druku to 135 stron na minutę, a łączny miesięczny nakład może wynieść nawet 2,4 miliona stron. Solidna budowa maszyny gwarantuje jej użytkownikom długotrwały cykl życia, wynoszący nawet 72 miliony stron A4. Konstruktorzy urządzenia zastosowali próżniowy mechanizm podawania nośnika, spłaszczoną ścieżkę transportu papieru, zaawansowane rozwiązanie kontroli temperatury na pasie transmisyjnym POD-SURF oraz zintegrowany system chłodzący wydruk. To dzięki nim możliwa staje się realizacja wysokich nakładów bez kompromisów względem jakości i czasu realizacji.


Wysoka jakość druku, porównywalna z technologiami offsetowymi, utrzymywana jest od pierwszej do ostatniej strony, niezależnie od nakładu. Technologia Multi Density Adjustment Technology (Multi-D.A.T.), wraz z wbudowanym czujnikiem spektrofotometrycznym, zapewnia automatyczną kalibrację koloru,
a zaawansowane technologie rejestrujące oferują najściślejszą precyzję zadruku z obu stron. Wszystko to oznacza, że model V1350 jest stworzony do produkcji wysokiej jakości broszur, ulotek, wizytówek, czy elegancko wykończonej korespondencji i katalogów.


Co więcej, imagePRESS V1350 obsługuje szeroki wybór podłoży o grubości od 60g/m2 aż do 500g/m2, wliczając w to podłoża zdobione i syntetyczne. Zachowana jest także pełna zgodność z innymi urządzeniami Canon. Wszystko to sprawia, że nowa drukarka daje możliwość produkcji wielu różnorodnych produktów, odpowiadając na coraz bardziej wygórowane potrzeby rynku.


imagePRESS V900 – niewielki rozmiar, zdumiewająca elastyczność


Drugie urządzenie, które poszerzyło właśnie rodzinę imagePRESS V, to model V900 (a także jego dwa warianty: V800 i V700). Stworzony dla dostawców usług druku, którzy w miesiącu drukują do 500 tys. stron A4, imagePRESS V900 potrafi drukować z prędkością 90 stron na minutę (analogicznie: V800 osiąga prędkość 80 stron na minutę, a V700 - 70 stron). Szybka praca idzie w parze ze stałą, wysoką jakością zadruku oraz doskonałą produktywnością.


Będąc najbardziej kompaktowym urządzeniem z całej rodziny imagePRESS, V900 oferuje niezwykle szeroki wybór nośników. Obsługuje papier o gramaturze od 52g/m2 (lub 70g/m2 w przypadku papieru powlekanego) do 350g/m2. Dobrze radzi sobie z papierem syntentycznym, wąskimi kopertami oraz banerami o długości 762 mm drukowanymi dwustronnie w sposób automatyczny  a nawet 1,3 m drukowany jednostronnie. Uniwersalność maszyny wspiera najnowocześniejsza technologia próżniowa, automatycznie dostosowująca siłę podsysu do ciężaru papieru, a tym samym stabilizująca podłoże w trakcie transportu wewnątrz urządzenia. Wykorzystanie dodatkowych, wzmocnionych rolek transportowych także wspomaga transport papieru przez maszynę, co zwłaszcza w przypadku cienkich podłoży chroni wydruki przed niechcianymi zagięciami. Praca odbywa się sprawniej, bez niepotrzebnych przestojów.


Łatwość użycia maszyny pozwala powierzyć jej obsługę nie tylko wysoce wykwalifikowanym operatorom. To oznacza, że imagePRESS V900 gwarantuje dużo większą elastyczność procesu druku. Jeśli wykorzysta się opcjonalny moduł Duplex Colour Image Reader, przed rozpoczęciem pracy urządzenie będzie mogło szybko dostosowywać rejestrację druku z obu stron nośnika (z dokładnością aż do 0,8 mm), a także sprawdzać natężenie koloru, aby zagwarantować jak najdokładniejszy druk nawet na nośnikach teksturowanych. Użytkownik może w prosty sposób uruchomić automatyczne ustawienie druku, a maszyna wykona resztę zadań. Jeszcze jedną funkcją pozwalającą zaoszczędzić czas są zdalne alerty, informujące operatora, kiedy należy wymienić toner.


Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, mówi:Wzbogacenie naszej rodziny imagePRESS o modele V1350 i V900 pozwoli zaoferować dostawcom usług druku szybszą, lepszą i wydajniejszą pracę z większym zakresem produktów. Urządzenia są zbudowane w oparciu o sprawdzone technologie Canon, a także z uwzględnieniem opinii użytkowników serii. Już po ich designie widać, że nowe modele wyraźnie odświeżają serię imagePRESS V, czyniąc ją jeszcze lepiej dostosowaną do potrzeb dostawców usług druku, chcących tworzyć różnorodne projekty na jednej drukarce. V1350 i V900 oferują wiele zautomatyzowanych funkcji, szeroki wybór opcji wykończenia wydruku oraz łatwą integrację z innymi urządzeniami. Wykorzystanie aplikacji do zarządzania drukiem, takich jak PRISMAsync Remote Manager, pozwala całkowicie zdalnie monitorować przebieg pracy i zarządzać nim. Z kolei PRISMAlytics Dashboard daje użytkownikom możliwość otrzymywania statystyk z wykonanej pracy, dzięki czemu można lepiej zaprojektować jej rozkład, co bezpośrednio wiąże się z mniejszą liczbą odpadów produkcyjnych, oszczędnością czasu i zwiększoną produktywnością.


Do serii urządzeń Canon imagePRESS V można dołączyć dodatkowe moduły (Sensing Unit oraz Inspection Unit), pozwalające uzyskać jeszcze lepsze wskaźniki automatyzacji pracy z kluczowymi zleceniami.


Model V900 wejdzie do sprzedaży w grudniu 2022 r. Natomiast model imagePRESS V1350 będzie dostępny u przedstawicieli Canon oraz akredytowanych partnerów firmy w pierwszej połowie 2023 roku.