Recykling

Program recyklingu kaset firmy Canon

Czy wiecie, że firma Canon jako pierwsza uruchomiła program recyklingu kaset z tonerem w 1990 roku?
Canon Camera

Program recyklingu kaset firmy Canon

Informacje

Program recyklingu kaset firmy Canon to bezpłatny, łatwy i ekologiczny sposób na ponowne wykorzystanie pustych kaset firmy Canon.


Firma Canon stosuje zasady, w myśl których jej produkty nie stają się odpadami na wysypisku śmieci. Każdy element zwróconej kasety jest wykorzystywany ponownie lub poddawany recyklingowi. W efekcie powstaje komponent nowej kasety, surowiec używany w innych branżach lub substytut paliw kopalnych. Żadna część kasety nie trafia na wysypisko śmieci.

Światowy program recyklingu kaset firmy Canon

Recykling kaset

Prowadzimy bezpłatny program recyklingu oryginalnych kaset z tonerem i atramentem firmy Canon.

STREFA WIEDZY

Jak odbywa się recykling kaset?

Po dotarciu do zakładu recyklingu firmy Canon kasety z tonerem są poddawane kompleksowemu procesowi recyklingu, w ramach którego odzyskiwane są elementy zdatne do ponownego użycia, a te których w procesie produkcyjnym nie można wykorzystać ponownie są poddawane recyklingowi i przetwarzane.
Canon Camera

DOTYCHCZASOWE WYNIKI

Fakty i liczby

Canon Camera

FAKTY I LICZBY

Zapobiegliśmy emisji ponad 435 000 ton CO2

W latach 1990–2020 firma Canon zebrała i poddała recyklingowi ponad 435 000 ton kaset z tonerem na całym świecie.

FAKTY I LICZBY

Recykling kaset z atramentem w 35 krajach

W latach 1996–2020 firma Canon zebrała i poddała recyklingowi ponad 2510 ton zużytych kaset z atramentem. Program ten działa w 35 krajach i regionach na całym świecie.

Canon Camera
Canon Camera

FAKTY I LICZBY

Zmniejszenie zapotrzebowania na nowe surowce

Odzyskując, ponownie wykorzystując i poddając recyklingowi części ze zużytych kaset, firma Canon zredukowała zapotrzebowanie na nowe surowce o ponad 306 000 ton w latach 1990–2020.

NAGRODY

Z dumą informujemy, że wysiłki naszej firmy zostały docenione następującymi nagrodami:

 • 2021 r.

  Miejsce na liście kandydatów do nagrody Better Society

  Najważniejsze nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w Wielkiej Brytanii wyróżniające doskonałość w całej branży ekologicznej

 • 2021 r.

  Złote wyróżnienie EcoVadis

  Ocena EcoVadis jest przyznawana na podstawie przeglądu przedsiębiorstw pod kątem obszarów, które mają kluczowe znaczenie dla spełniania celów zrównoważonego rozwoju. Do tych obszarów zaliczają się: środowisko, prawa pracownicze i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zakupy.

 • 2021 r.

  Nagroda Business Green Leaders CE – finalista

  Nagrody Business Green Leaders CE są przyznawane firmom, które podejmują działania na rzecz popularyzowania zasad i technologii ekologicznych.

 • 2019

  Nagroda Edie CE – finalista

  Nagrody Edie’s Sustainability Leaders to największe i najbardziej prestiżowe w Wielkiej Brytanii nagrody w dziedzinie zrównoważonego rozwoju, które są wyrazem uznania dla doskonałości w całej branży ekologicznej

Historia recyklingu firmy Canon

Historia recyklingu kaset

 • trees

  1982–1992

  Pierwszy na świecie program recyklingu

  W 1982 r. firma Canon wprowadziła na rynek pierwsze na świecie kopiarki osobiste z systemem uniwersalnych kaset. Osiem lat później, w 1990 r., uruchomiono program recyklingu kaset z tonerem firmy Canon w USA, Japonii i Niemczech. W 1992 r. firma Canon uruchomiła procedurę zamkniętego cyklu recyklingu tworzyw sztucznych i zdobyła główną nagrodę podczas imprezy Global Environmental Awards.

 • 1997–2002

  Rozwój programu recyklingu

  W 1997 r. firma Canon rozpoczęła recykling kaset w oddziale Canon Bretagne (Francja), a dwa lata później, w 1999 r., program recyklingu został uruchomiony w kolejnych trzech krajach Europy. W 2002 r. firma Canon rozszerzyła program na kolejne 10 krajów europejskich.

 • 2003–2009

  Rozszerzenie opcji zwrotu kaset

  W 2003 r. firma Canon osiągnęła cel "zero odpadów na wysypisku" w zakresie programu recyklingu kaset z tonerem. W 2008 r. program recyklingu obejmował już 12 krajów, a ponadto uruchomiono internetową procedurę zwrotu kaset. W tym samym roku masa zebranych kaset osiągnęła poziom 200 000 ton. W następnym roku (2009) oddziały w Finlandii i Szwecji uruchomiły program pakietowego recyklingu kaset.

 • 2011–2013

  Masa zwróconych kaset osiągnęła poziom 300 000 ton

  W 2011 r. liczba krajów europejskich, w których firma Canon prowadzi program recyklingu kaset, zwiększyła się do 18. W następnym roku (2012) łączna masa zebranych kaset z tonerem osiągnęła poziom 300 000 ton. W 2013 r. oddział Canon Bretagne wprowadził nową procedurę recyklingu materiałów.