Kolejnych 62 twórców włączonych do programu Canon EMEA Ambassador. Aż pięć nowych nazwisk z Polski

Warszawa, 22 listopada 2023 – Od czasu swojego powstania w 2008 roku program Canon EMEA Ambassador stał się jedną z najbardziej wpływowych inicjatyw branżowych, w ramach której fotografowie, twórcy wideo i operatorzy filmowi dzielą się wiedzą i umiejętnościami z szerszą społecznością autorów zdjęć. Ostatnio do programu dołączyło kolejnych aż 62 interdyscyplinarnych twórców, z Polski są to: Adam Trzcionka, Katarzyna Brońska-Popiel i Jakub Popiel (Malachite Meadow), Alicja Zmysłowska oraz Paweł Uchorczak.

malachite1.jpg

Fot. Malachite Meadow – ambasadorzy Canon

Ostateczny dobór tegorocznych ambasadorów, który poprzedziła szczegółowa selekcja przeprowadzona przez zespół branżowych ekspertów, ma kluczowe znaczenie dla realizacji celów programu. Cele te obejmują podtrzymywanie silnych relacji między firmą Canon a społecznością profesjonalistów w celu wspierania, edukowania, inspirowania i wychowywania twórców wizualnych na każdym poziomie zaawansowania, których łączy ta sama pasja. W tym dialogu kluczowe będą nowe głosy artystów i artystek. Przykładem mogą być tutaj Camilla Ferrari i Chiara Negrello, dwie młode twórczynie kipiące talentem i pomysłami, których pierwsze kontakty z firmą Canon wykuwały się lata temu, gdy kończyły Canon Student Development Programme.

Głęboko wierzymy, że ambasadorki i ambasadorowie dołączający do nas w tym roku zapoczątkują nową erę programu – podkreśliła Susie Donaldson, European Marketing Director w Canon. –  Z niecier­p­liwością czekamy na okazję do lepszego poznania ich spojrzenia na utrwalanie obrazu i wykorzystanie aparatu lub kamery jako narzędzia do opowiadania historii, jak również na możliwość omówienia tematów i problemów, które są dla nich ważne. Szersza skala programu oznacza również, że możemy docierać do jeszcze większej liczby twórców i inspirować ich poprzez nasze warsztaty czy prelekcje.

Program Canon EMEA Ambassador pielęgnuje to, co najlepsze w storytellingu wizualnym, skupiając szerokie spektrum talentów: od uznanych na arenie międzynarodowej artystów i wiodących fotoreporterów po wschodzące gwiazdy wśród twórców z powodzeniem opowiadających historie obrazem. W Polsce swoją pasją i wiedzą techniczną od teraz dzielić się będą następujący nowi członkowie programu:

W programie ambasadorskim Canon kolejny rok z rzędu swój udział mają także: