Canon poszerza serię monitorów referencyjnych o nowy model 18” 4K HDR

Warszawa, Polska – 1 grudnia 2021 r. – Canon Europe ogłasza dziś wprowadzenie na rynek przenośnego monitora referencyjnego DP-V1830, oferującego doskonałą reprodukcję obrazu 4K i będącego odpowiedzią na ogromny wzrost popularności transmisji i filmów w jakości 4K HDR. Urządzenie zaprojektowano z myślą o reprodukcji wyrazistych, realistycznych kolorów. Dzięki nagradzanym narzędziom do monitorowania HDR zespoły produkcyjne otrzymują bogaty zestaw informacji potrzebnych do szczegółowej analizy obrazu. Niewielka waga monitora DP-V1830 sprawia, że jest on idealny do stosowania w wozach transmisyjnych i monitorowania HDR na planie.

Dzięki znakomitej jakości obrazu i narzędziom do monitorowania HDR przenośny monitor DP-V1830 jest idealnym towarzyszem dla ekip pracujących w terenie


Wierna reprodukcja obrazu


18-calowy wyświetlacz LCD 4K HDR zapewnia jasność 1000 cd/m² na całym ekranie, oferując żywe, wyraziste oraz wysokiej jakości obrazy. Korzystający z zaawansowanych technologii wyświetlania, DP-V1830 spełnia wysokie wymagania transmisji HDR oraz korekcji barwnej w postprodukcji, zapewniając m.in. stałą, jednolitą jasność i szeroką gamę kolorów. Dzięki ultraciemnej czerni na poziomie 0,001 cd/m2 monitor oferuje imponującą jakość HDR i odwzorowanie kolorów, co potwierdza certyfikat Dolby Vision i klasa 1A w stan­dardzie EBU Tech 3320ᶦ.


Zaawansowane narzędzie do monitorowania HDR


Poza nieskazitelną reprodukcją obrazu, monitor referencyjny DP-V1830 zapewnia zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR opracowane przez Canon, takie jak HDR Waveform Monitor i False Colour. Model wykorzystuje też nowe, pionierskie narzędzia, takie jak sprawdzanie wartości pikseli, wyświetlanie wartości znajdujących się poza gamą kolorystyczną/luminescencją oraz bezpośrednie porównanie HDR/SDR, dostarczające szczegółowych informacji dotyczących każdego aspektu sygnału.


Lepsze opcje połączeń i przenośność


Monitor DP-V1830 oferuje szeroką gamę opcji połączeń, które pozwalają ekipom z łatwością włączać się w istniejące przepływy pracy. Dzięki czterem wejściowym i wyjściowym terminalom 12G-SDI oraz jednemu wejściu HDMI monitor ten jest w stanie wyświetlać 10-bitowe sygnały 4K60P 4:2:2 lub 12-bitowe 4K30P 4:4:4. Obsługuje nawet rozdzielczość 8K, co oznacza, że spełnia wymagania, które pojawią się w przyszłości. DP-V1830 obsługuje równoległy podg­ląd w rozdzielczości 4K w układzie podwójnym lub poczwórnym, co jest idealnym rozwiąza­niem w produkcjach z konfiguracjami wielokamerowymi. Solidna, a mimo to zwarta konstrukc­ja ze smukłymi ramkami i lekką, 7,5-kilogramową obudową sprawia, że DP-V1830 sprawdzi się w realizo­wanej w szybkim tempie produkcji w terenie.


Stworzony z myślą o przyszłości


DP-V1830 wyposażono w całkowicie nową platformę sprzętową Canon, która umożliwia przyszłe aktualizacje firmware zwiększające możliwości wyświetlacza. Latem 2022 roku Canon planuje wydać oprogramowanie sprzętowe dodające monitorowanie wykresów falowych RGB Parade, przełączanie wejść za pośrednictwem wielofunkcyjnego wyjścia SDIᶦᶦ i inne funkcjeᶦᶦᶦ. W zakresie poprawy podglądu i kontroli nad jakością obrazu uaktualnienie obejmie możliwości regulacji widoku podwójnego i poczwórnego, umożliwiając użytkownikom odrębne tablicowanie dla każdego wejścia, a także wykres chromatyczności przedstawiający rozkład kolorów w całym obrazie.


DP-V1830 wejdzie do sprzedaży w I kw. 2022 r. Dodatkowe informacje o wyświetlaczu pod adresem:
https://www.canon.pl/professional-monitors/dp-v1830/  


Najważniejsze cechy DP-V1830:


  • Wyświetlacz 18” 4K HDR o jasności 1,000 cd/m2 na całym ekranie,
  • Zaawansowane narzędzia do monitorowania HDR,
  • Znakomita jakość obrazu spełniająca normy Dolby Vision i EBU TECH3320,
  • Rozbudowane opcje łączności: 4x 12G-SDI i 1x HDMI,
  • Zwarta, lekka obudowa o masie 7,5 kg.