Konkurs fotograficzny „Redline Challenge” firmy Canon powraca trzeci rok z rzędu

Warszawa, 21 sierpnia 2023 r. – Canon Europe z przyjemnością ogłasza powrót corocznego konkursu fotograficznego „Redline Challenge”. Można już nadsyłać zgłoszenia.

RF 15-30mm F4.5-6.3 IS STM_Sample_4_Derwent_Verity Mulligan_launch - challenge phase

Jezioro Derwent Water, zdjęcie: Verity Milligan

W tym roku organizatorzy konkursu zapraszają początkujących adeptów fotografii, by pochwalili się swoim wyczuciem minimalizmu – zgodnie z tematem „Przestrzeń na oddech” (Room to Breathe). Pomysł na fotografie brzmi następująco: przyjąć podejście „mniej znaczy więcej”, sięgnąć do pokładów swojej kreatywności – i w uproszczony sposób przedstawić wybrany przez siebie motyw.

Coroczne wyzwanie stanowi dla fotografów-amatorów z całego regionu EMEA1 okazję do przetestowania swoich umiejętności. Uczestnicy mogą zaprezentować swój talent w dowolnym gatunku. Może to być zarówno kompozycja krajobrazu oparta o wykorzystanie negatywnej przestrzeni, pomysłowa zabawa konturem i kształtem, czy też chwila intymnej samotności. Wszyscy uczestnicy mają szansę wygrać zestaw Canon EOS R5 z wszechstronnym obiektywem RF 24–105mm f/4 L IS USM.

Zgłoszenia do konkursu „Redline Challenge” można nadsyłać za pomocą dowolnego urządzenia. Obrazy będą oceniane pod kątem kompozycji, kreatywności, sprawności technicznej oraz zgodności z tematem. Zwycięzca zostanie ogłoszony w październiku.

W 2022 roku do konkursu Canon „Redline Challenge”, którego tematem była „Historia w ułamku sekundy”, zgłoszono ponad 14 tysięcy prac. Zwyciężył Jiří Durdík, fotograf samouk z Czech. Jego ujęcie wykonane podczas motocyklowego wyścigu przełajowego nagrodzono za fascynujące rozmycie ruchu.

Zgłoszenia można nadsyłać od 19 sierpnia do 16 września 2023 r.

Aby wziąć udział w konkursie Canon „Redline Challenge” 2023, należy wejść na stronę https://www.canon.pl/get-involved/redline-challenge/

  1. Z pełnym regulaminem konkursu (w tym listą uczestniczących krajów) można się zapoznać na stronie: https://canon.pl/get-involved/redline-challenge/terms-and-conditions/