Canon głównym partnerem nowego programu TVN 7 poświęconego fotografii – „Perfect Picture”

Canon został głównym partnerem „Perfect Picture” – pierwszego w Polsce reality-show poświęconego fotografii, które w październiku zadebiutuje w jesiennej ramówce telewizji TVN 7. Marka dostarczyła produkcji aparaty fotograficzne, obiektywy, drukarki i kamery.

„Perfect Picture” ma przybliżyć widzom świat fotografii i pokazać, że dobre zdjęcia może robić każdy. Bohaterowie programu zmierzą się z zadaniami poświęconymi różnym dziedzinom fotografii, a każda z nich będzie wymagała innych umiejętności na planie. Każdy z ośmiu odcinków to inny temat przewodni, w ramach którego na uczestników czekają dwa zadania. Prace uczestników ocenią uznani eksperci z branży foto, a jury przewodzić będzie doświadczona fotografka, Zosia Promińska. W rolę prowadzącej program wcieli się z kolei aktorka i piosenkarka Patrycja Kazadi.


Marka Canon jest głównym partnerem „Perfect Picture”. W ramach współpracy firma dostarczyła uczestnikom aparaty fotograficzne i obiektywy z wielokrotnie nagradzanego systemu EOS R, które posłużyły do wykonania konkursowych zadań. Canon zapewnił produkcji także wysokiej klasy urządzenia drukujące: domowe drukarki MegaTank - PIXMA G640 oraz drukarkę do profesjonalnego druku fotografii - imagePROGRAF PRO-1000. Dopiero wydrukowane prace oceniać będzie jury, co pozwoli na oddanie pełnej głębi i emocji uchwyconych obrazów.


Ponadto Canon przekaże nagrody dla zwycięzcy programu. To wysokiej klasy sprzęt: aparat EOS R6 z obiektywem RF 24-105 mm, a także drukarka MegaTank PIXMA G640, która oprócz dokumentów drukuje zdjęcia w bardzo dobrej jakości. Dodatkowo każdy uczestnik kończący udział w programie otrzyma sprzęt Canon, który pomoże mu w dalszym rozwoju umiejętności fotograficznych.


W realizacji programu wykorzystywane są z kolei profesjonalne kamery Canon najnowszej generacji, z linii Cinema EOS: EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III oraz EOS C70.


Emisja pierwszego odcinka premierowej edycji „Perfect Picture” odbędzie się 7 października o godz. 19:30, a kolejne odcinki telewizja TVN 7 wyemituje co piątek, o tej samej porze. Polska jest trzecim krajem na świecie, w którym został zrealizowany program „Perfect Picture”.


Działania komunikacyjne projektu realizuje Komunikacja Plus PR. Obejmą bieżące informowanie o projekcie w mediach tradycyjnych oraz mediach społecznościowych.