Canon świętuje sukces serii varioPRINT 6000 TITAN, wprowadzając na rynek jej nowe wersje

Warszawa, 07.03.2024. Od chwili premiery w 2017 r. produkty z serii Canon varioPRINT 6000 TITAN zostały sprzedane w ponad 1000 egzemplarzach w regionie EMEA. Dzięki temu seria zdobyła wiodącą pozycję na rynku arkuszowego, monochromatycznego druku produkcyjnego. W odpowiedzi na ten sukces Canon aktualizuje serię, wprowadzając ulepszony interfejs użytkownika, nową opcję Print Guard Module i bardziej wytrzymały toner. Wpłynie to na zwiększenie trwałości druku dokumentów transakcyjnych.

VP6000_660x372

Seria varioPRINT 6000 TITAN firmy Canon jest liderem na rynku

vP6000_Front_660x372

Ten widok nowego urządzenia varioPRINT 6000 z serii TITAN ilustruje technologię dupleksu typu Gemini

Urządzenia varioPRINT 6000 TITAN zapewniają niezawodność, produktywność oraz wysoką jakość druku, sprawdzając się doskonale w przypadku dużych wolumenów – mogą obsłużyć nawet do 10 milionów wydruków A4 miesięcznie. Seria występuje w trzech wersjach: Standard, TPxp i MICR. Są one odpowiedzią na potrzeby różnych segmentów rynku: branży książki, druku komercyjnego, drukowania na potrzeby własne, dokumentów transakcyjnych i w obszarze zabezpieczonego druku. Każda z wersji jest dostępna w czterech wariantach prędkości, z możliwością tymczasowego lub stałego jej zwiększania podczas użytkowania oraz z możliwością wyboru modułów wejściowych – podajników papieru i wyjściowych – odbiorników papieru. Seria będzie prezentowana na stoisku Canon w hali 8a na targach DRUPA 2024.

Seria dostosowana do potrzeb klienta

Wszystkie trzy wersje - Standard, TPxp i MICR - zostały zoptymalizowane do pracy w segmentach rynku: branży książki, druku komercyjnego, drukowania na potrzeby własne i dokumentów transakcyjnych, a także w obszarze zabezpieczonego druku. Dzięki temu użytkownicy mogą realizować projekty w zakresie szerokiej gamy produktów, takich jak m.in. książki na zamówienie, podręczniki, dokumenty transakcyjne, przesyłki direct mailing, dokumenty finansowe, a także aplikacje drukowane na lekkich (bardzo cienkich) nośnikach, jak np. ulotki farmaceutyczne umieszczane w pudełku z lekiem.

Wszystkie modele varioPRINT 6000 TITAN z serii TPxp (druk transakcyjny z większą wydajnością) zostały zaprojektowane specjalnie do produkcji dokumentów transakcyjnych i przesyłek direct mailing. Nowo opracowany, bardziej trwały toner TPxp, w połączeniu z najnowszym opcjonalnym modułem PGM (Print Guard Module), zapewnia wyższą wytrzymałość spoiwa, co powoduje większą trwałość wydruków. Ma to kluczowe znaczenie dla utrzymania optymalnej jakości druku w środowiskach wykorzystujących wysokowydajne urządzenia do obróbki końcowej.

Zwiększona użyteczność

Seria varioPRINT 6000 TITAN korzysta z najnowszej wersji Mark 10 PRISMAsync, czyli z własnego kontrolera druku firmy Canon, który przetwarza zadania, nadzoruje i kontroluje funkcje urządzenia. PRISMAsync oferuje do ośmiu godzin zaawansowanego planowania produkcji, harmonogramowania  zwiększania wydajności procesu pracy. System przetwarza w czasie rzeczywistym informacje potrzebne do planowania niezbędnych działań operatora oraz umożliwia zdalne monitorowanie jednego lub wielu urządzeń drukujących za pomocą PRISMAremote Manager.

Ponadto, wysoce funkcjonalny interfejs użytkownika PRISMAsync ze zintegrowanym panelem dotykowym jest obecnie obsługiwany za pomocą nowego, dużego 21,5-calowego ekranu  Full HD.

Skalowalna technologia

Seria varioPRINT 6000 TITAN zapewnia różnorodne warianty prędkości, obejmujące zarówno opcje tymczasowe, jak i stałe, w zakresie 182, 221, 272 oraz 328 A4 ipm. Dzięki nim użytkownicy mogą elastycznie dostosowywać pracę do zmieniających się potrzeb i nakładów charakterystycznych dla branży druku. Za pośrednictwem interfejsu DFD, varioPRINT TITAN łączy się z szeroką gamą zarówno standardowych, jak i zaawansowanych urządzeń do obróbki końcowej. Opcjonalny zestaw Light Weight Media umożliwia użytkownikom drukowanie na ultralekkich materiałach (45 g/m²).

Wyjątkowa jakość aplikacji i niemal zerowa emisja ozonu

Seria varioPRINT 6000 TITAN to energooszczędne, niezawodne i wysoce produktywne rozwiązania zdolne do wydrukowania nawet do 10 milionów stron A4 miesięcznie. Zapewnia wyjątkową jakość wydruków przy znacznym skróceniu czasu produkcji, co sprawia, że sprawdzi się doskonale w produkcji dużych nakładów. Dzięki technologii Gemini, seria pozwala na uzyskiwanie offsetowego, jednoprzebiegowego druku dwustronnego przy niskim zużyciu energii, braku strat związanych z użyciem tonera oraz minimalnym poziomem hałasu i emisji ozonu.

Seria została stworzona z myślą o gospodarce w obiegu zamknięty i zrównoważonym rozwoju. Zbudowane z trwałych komponentów, urządzenia mogą być ponownie wykorzystane w ramach programu odkupu firmy Canon, który jest dostępny w całej Europie. Efektywność energetyczna serii została zwiększona dzięki funkcji fusingu symultanicznego, niskim temperaturom zgrzewania i minimalnej emisji ciepła.

Wieloletnie doświadczenie

L'imprimerie Corlet to drukarnia, ciesząca się reputacją lidera branży od ponad 60 lat. Jest trzecią co do wielkości drukarnią książek we Francji. Jean-Luc CORLET, CEO Corlet Group, mówi: "Maszyna varioPRINT 6000 TITAN dołączyła do cyfrowego działu firmy, spełniając wszystkie wymagania naszych różnych, stale ewoluujących środowisk produkcyjnych. Jesteśmy przekonani, że TITAN jest najbardziej wydajną, arkuszową maszyną do dwustronnego druku monochromatycznego na rynku. To najlepszy wybór".

Universitas, belgijska firma zajmująca się zrównoważonym drukiem cyfrowym, ma klientów wśród przedstawicieli branży edukacyjnej, wydawców, instytucji finansowych, uczelni i firm szkoleniowych, a także na rynku B2B. Firma zainwestowała w urządzenie varioPRINT 6270 TITAN, aby przenieść więcej krótko- i średnio-nakładowych monochromatycznych zleceń swoich klientów z druku offsetowego na cyfrowy.

Tom Van Uffelen, właściciel Universitas, komentuje: "Zainwestowaliśmy w varioPRINT 6270 TITAN ze względu na imponujące osiągi maszyny, a w szczególności ze względu na jej czas pracy bez przestojów, niezawodną ścieżkę podawania papieru, możliwość drukowania na materiałach o gramaturze 45 g/m², dokładność pasowania przód/tył, jakość druku zbliżoną do offsetu, elastyczność operacyjną i łatwość obsługi w trakcie druku krótkich serii. W połączeniu z korzyściami w zakresie zrównoważonego rozwoju, takimi jak: niskie zużycie energii, brak strat związanych z użyciem tonera i niewielka lub wręcz zerowa emisja ozonu, urządzenie okazało się znakomitym wyborem dla naszej firmy. ".

Jennifer Kolloczek EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print, Canon Europe, komentuje: "Stałe zaangażowanie Canon w innowacje obejmuje wszystkie kategorie druku produkcyjnego. Monochromatyczne dokumenty pełnią istotną i kluczową rolę w komunikacji wykorzystującej materiały drukowane, zwłaszcza w kontekście rosnącej produkcji krótkich serii książek oraz w direct mailingu. Nasza flagowe urządzenie z serii varioPRINT 6000 TITAN, zapewnia niezawodność, jakość i efektywność energetyczną. Zyskało zaufanie większości dostawców usług drukarskich inwestujących w maszyny drukujące o wydajności 200+ ppm, zdobywając wiodącą pozycję na rynku w tym segmencie. Seria varioPRINT 6000 TITAN jest idealną linią monochromatyczną przeznaczoną do wysokich nakładów druku komercyjnego, edukacyjnego, transakcyjnego i w branży druku książek. Urządzenie to staje się praktycznie niezbędne w pracy, zapewniając doskonałą wydajność i wysoką produktywność wydruku w każdych warunkach”.

Więcej informacji na temat serii varioPRINT 6000 TITAN można znaleźć na stronie internetowej:  https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/varioprint-6000-titan/