Nowa Seria ARIZONA 2300: Zmieniamy reguły gry!

Dziś – 1 września 2020 r. firma Canon wprowadza na rynek grafiki wielkoformatowej nową serię ploterów UV Arizona 2300, pomagając klientom przyspieszyć produkcję, poprawić wydajność operacyjną oraz zwiększyć możliwości rozwoju dzięki nowym aplikacjom. Klienci mogą zobaczyć drukarkę Arizona 2380 XTF z opcją Roll Media podczas pokazów online i na żywo w centrów obsługi klienta firmy Canon w Australii (Melbourne), Holandii (Venlo), Wielkiej Brytanii (Birmingham), Francji (Paryż) i USA (Chicago). Nowa seria ma różne dostępne opcje kanałów atramentowych (4, 6 i 8), które umożliwiają obsługę różnorodnych zastosowań, w tym trzy kompaktowe modele GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) o powierzchni stołu płaskiego 1,25 m x 2,5 m oraz trzy duże modele XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) o powierzchni stołu płaskiego 2,5 m x 3,08 m.

Inteligentna Wydajność


Nowa seria ploterów płaskich UV, posiada rewolucyjną architekturę stołu płaskiego, opartą na technologii Arizona FLOW, technice podciśnienia, która łączy bezstrefowy układ stołu z wieloma źródłami podsysu z łatwymi w użyciu pneumatycznymi pinami rejestrującymi, aby lepiej zamocować podłoże na stole. Wynik? Wydajność wyższa o ponad 20% w porównaniu z poprzednimi generacjami drukarek Arizona, ponieważ operator nie potrzebuje czasu na maskowanie stołu lub przyklejenie podłoża, co umożliwia szybsze przełączanie między zadaniami, krótszy czas konfiguracji i bezproblemową zmianę zadań druku. Technologia FLOW sprawia, że drukowanie na nietypowych i trudniejszych nośnikach, takich jak karton, drewno i szkło, a nawet drukowanie dużych obrazów ułożonych na wielu dużych płytach jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Technologia pozwala na drukowanie od krawędzi do krawędzi na podłożu, w celu minimalizacji  lub eliminacji odpadów oraz zwiększenia wydajności i tym samym stworzeniu jeszcze większych możliwości.


Pneumatyczne piny  rejestrujące umożliwiają wyrównanie nośnika do lewej lub prawej krawędzi stołu - lub nawet do obu stron – co daje możliwość druku 2, 4  i 6 stron na arkuszu. Odwrócenie nośnika od przodu do tyłu i od lewej do prawej na ploterze płaskim umożliwia doskonałe dopasowanie podczas drukowania dwustronnego, niezależnie od tego, czy podłoże ma niedoskonałości wymiarowe. Umożliwia  to  pewne drukowanie na nietypowych, ciężkich, gładkich lub wstępnie przyciętych nośnikach. Nowa technologia pozwala na utrzymanie niezmiennie wysokiej produktywności, drukując do 95 m2 / godz. - przy zachowaniu wysokiej  jakości druku.


Zautomatyzowany system konserwacji umożliwia konserwację głowicy drukującej bez użycia rąk i skraca przestoje, przywracając funkcjonalność dysz w ciągu kilku sekund - w tym  przypadku białego atramentu, który jest zwykle trudny w utrzymaniu. Nowa seria Arizona 2300 oferuje możliwość natychmiastowego uruchomienia dzięki systemowi utwardzania LED-UV, umożliwiając szybszą realizację zadań w ostatniej chwili. Ponadto, system wyrównywania oparty na kamerze o wysokiej rozdzielczości umożliwia łatwe, szybkie i precyzyjne wyrównywanie głowic drukujących i mapowanie stołu płaskiego.


Dzięki Arizona Xpert seria Arizona 2300 ma zdolność „samouczenia się”, dzięki czemu można projektować - a następnie powtarzać - złożone, wielowarstwowe projekty. Drukarka zapamiętuje „przepis” do następnego razu, gdy będziesz chciał wydrukować podobne aplikacje, oszczędzając czas potrzebny na konfigurację, automatyzując i robotyzując proces produkcji.


Oprócz serii Arizona 2300, Canon wprowadza także oprogramowanie Arizona Xpert w wersji 2.1. Dzięki nowym funkcjom i „przepisom”, które jeszcze bardziej zwiększają produktywność, aplikacja jest w stanie drukować inteligentne kontury nośnika na stole płaskim w celu uzyskania idealnego pozycjonowania bez oklejania lub maskowania podłoża. Arizona Xpert 2.1 obsługuje „przepisy” dotyczące procesów drukowania i wycinania, dzięki integracji z oprogramowaniem ProCut firmy Canon. Drukowanie dwustronne i wielopanelowe jest teraz łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej, dzięki maksymalnej automatyzacji. Oprogramowanie umożliwia również łatwą wymianę „receptur” między dostawcą wydruków a projektantem, dzięki czemu mogą oni zobaczyć produkt końcowy w widoku 3D w pakiecie Adobe Creative Suite®, ograniczając ryzyko błędów projektowych do absolutnego minimum.


Zrównoważone środowisko pracy


Seria Arizona 2300 oferuje utwardzanie UV LED przy 40% mniejszym zużyciu energii w porównaniu z innymi drukarkami z płaskim stołem, dzięki natychmiastowej pracy (ponieważ nie jest potrzebny okres nagrzewania lamp) długowieczności lampy i możliwości podłączenia do zwykłej sieci energetycznej. Zapewnia również niskie zużycie atramentu, zużywając średnio mniej niż 8 ml/m² atramentu, w tym na konserwację.


Wyprodukowana w Niemczech seria Arizona 2300 przeszła testy zgodności zarówno z niemieckim TÜV (Technischer Überwachungsverein), jak i DGUV (Deutsche Gesetzliche Unfallversicherung), które potwierdzają, że gama produktów jest zgodna z przepisami dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa w zakresie minimalizacji wpływu na środowisko i zapewnienia bezpieczniejszego środowisko pracy. Atramenty UV posiadają certyfikat UL GREENGUARD Gold, więc wydruki nadają się do użytku w szkołach, hotelach i szpitalach.


Aby zapewnić, że drukarnia spełnia określone wymagania dotyczące wentylacji powietrza, opcjonalny jest system filtracji powietrza, który pomaga w utrzymaniu zdrowego środowiska pracy dla  pracowników obsługujących to rozwiązanie.


Nowy wymiar możliwości


Dzięki trybowi druku high-key, kompensacji rozmieszczenia pikseli, ulepszonemu rastrowaniu i nagradzanej technologii głowicy drukującej VariaDot trzeciej generacji możliwe jest uzyskanie doskonałej jakości druku, druk po wydruku, na szerokiej gamie nośników przy największych szybkościach produkcji. Jeśli potrzebna jest  optymalna  konfiguracja do wysokowartościowych, wysokomarżowych zastosowań, można dodać dodatkowe kanały atramentu (od czterech, sześciu i do ośmiu kanałów) - w tym najjaśniejszy zestaw tuszów białych i krystalicznie czysty błyszczący lakier.


Nowa Arizona 2300 pomaga spełnić wszelkie wymagania klientów dotyczące drukowania na twardych tworzywach sztucznych, takich jak akryl, poliwęglan i styren. Opcja Roll Media umożliwia eksplorację szerokiej gamy nośników rolkowych, w tym cienkich, wrażliwych na ciepło nośników do 220 cm. Umożliwia to łatwe przełączanie się między zadaniami na sztywnych i elastycznych nośnikach bez przygotowania plotera. Produkcja 24/7 staje się rzeczywistością dla bezpiecznego, nocnego drukowania bez nadzoru z opcją robotyzacji, czyli w pełni zautomatyzowanym automatycznym ładowaniem i rozładowywaniem płyt.


Nowy wymiar pracy – to  możliwe


 Seria Arizona 2300 może być wyposażona w oprogramowanie do druku wypukłego firmy Canon Touchstone, umożliwiające drukowanie z wypukłymi efektami tekstur w aplikacjach do dekoracji wnętrz, prototypów elewacji lub paneli podłogowych, tapet i paneli meblowych oraz w aplikacjach funkcjonalnych, takich jak brajl.


Dirk Brouns, wiceprezes ds. Grafiki wielkoformatowej i Martijn van Hoorn, starszy wiceprezes ds. Badań i rozwoju w Canon Production Printing, komentują: „Rynek grafiki wielkoformatowej napędzany jest przez innowacje i jesteśmy w pełni zaangażowani w program badawczo-rozwojowy naszego wyjątkowego płaskiego stołu. Wraz z serią Arizona 2300 wprowadzamy nową, rewolucyjną technologię: unikalny system przepływu powietrza, który upraszcza pracę klienta i przyspiesza procesy produkcyjne. Cieszymy się, że możemy wprowadzić ten produkt na rynek, aby pomóc naszym klientom w tworzeniu nowych możliwości rozwoju”.


Wouter Derichs, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu w dziale grafiki wielkoformatowej w Canon Europe: „Jesteśmy przekonani, że seria Arizona 2300 pozwoli naszym klientom zwiększyć zyski, rozszerzyć ich możliwości zastosowania i otworzyć nowe możliwości rynkowe, jednocześnie osiągając doskonałość operacyjną. Wraz z dodaniem tej nowej serii drukarek płaskich do naszego portfolio oraz wraz z naszymi drukarkami typu roll-to-roll Colorado UVgel, mamy wachlarz rozwiązań wielkoformatowych spełniających wszelkie potrzeby każdego klienta.”