Canon wyczarował bajkowy świat dla małych pacjentów

Warszawa, 26 lipca 2023 r. - Canon, w ramach swojego zaangażowania w obszarze społecznym, we współpracy z firmą Caro odmienił wnętrze oddziału pediatrycznego Nowego Szpitala w Szprotawie. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii druku, firmom udało się przywrócić uśmiechy na twarzach małych pacjentów.

Szprotawa_img2_PR
Szprotawa_img3_PR

Powrót do zdrowia i związany z nim pobyt w szpitalu zawsze jest trudnym doświadczeniem, w szczególności dla najmłodszych pacjentów. Zaangażowanie Canon i Caro sprawiło, że na ścianach, drzwiach i podłogach oddziału pediatrycznego pojawiły się niezwykłe ilustracje przedstawiające zwierzęta: wieloryba, niedźwiedzie polarne, sarny i inne. Całość uzupełniły praktyczne wielkoformatowe naklejki, takie jak miarka do sprawdzania przez małych pacjentów swojego wzrostu czy plansza do gry w klasy, zmieniające zwykłe sale szpitalne w przestrzeń rodem z dziecięcych fantazji.

Przyjazne otoczenie, ma szczególny wpływ na małych pacjentów, dlatego cieszymy się, że dzięki wsparciu firm Canon i Caro udało nam się dokonać przemiany wnętrza oddziału pediatrycznego i wzbogacić je o wyjątkowe dekoracje. Wierzymy, że będzie on dobrze służyć naszym małym pacjentom – komentuje Anna Golik, Prezes Nowego Szpitala w Szprotawie.

Niesamowita przemiana z pomocą druku

Metamorfoza oddziału została przeprowadzona przy wykorzystaniu nowoczesnego plotera roll-to-roll Colorado 1650 i zastosowaniu technologii UVgel. Wydrukowane w ten sposób tapety oraz naklejki, charakteryzują się wysoką trwałością, ponieważ atrament podawany jest na podłoże w formie żelu, a następnie utwardzany przy pomocy światła UV.  Dzięki temu powstaje powierzchnia odporna na zarysowania i łatwa w czyszczeniu, co jest kluczowe w przypadku placówki medycznej, która musi spełniać najwyższe wymagania sanitarne. Są one również w pełni ekologiczne, a także dobrze sprawdzają się w przypadku zmiennych warunków, takich jak silne nasłonecznienie czy deszcz.

W przypadku aranżacji wnętrz oddziału pediatrycznego szpitala w Szprotawie, istotny był przede wszystkim dobór właściwej technologii, która zagwarantuje odpowiednie bezpieczeństwo małych pacjentów i ekologiczność zastosowanych materiałów, co było możliwe, dzięki wyjątkowej technologii UVgel.

Nasze technologie druku wielkoformatowego są przyjazne środowiskowo i bezpieczne dla użytkownika. Dlatego, z powodzeniem mogą być wykorzystywane w przestrzeniach publicznych, takich jak placówki medyczne czy przedszkola. Bardzo cieszy nas fakt, że mogliśmy być częścią tego projektu. To właśnie tego typu realizacje sprawiają nam największą satysfakcję i udowadniają, że dzięki naszej technologii możemy zmieniać otaczający nas świat na lepsze – dodaje Tomasz Miękus z Canon Polska.

Projekt nowej aranżacji wnętrza Nowego Szpitala w Szprotawie to efekt wspólnego działania z firmą CARO, która od wielu lat korzysta z rozwiązań poligraficznych Canon. Dzięki tej współpracy, mali pacjenci mogą dziś wracać do zdrowia obserwując niezwykłe ilustracje, w bajkowy sposób przedstawiające świat zwierząt.

W trakcie przemiany przestrzeni oddziału zastosowaliśmy najlepszej jakości materiały, na których, dzięki ploterom Canon Colorado udało nam się idealnie odwzorować kolory naszych ilustracji. Przyozdobiły one sale, w których do zdrowia powracają mali pacjenci. Dzięki wykorzystaniu bezpiecznej technologii UVgel, nasze tapety są odporne na zarysowania i zabrudzenia. Dlatego idealnie sprawdzają się w miejscach publicznych takich jak szpitale – tłumaczy Marta Naranowicz z firmy Caro.

Zastosowanie druku w branży aranżacji wnętrz staje się coraz popularniejszym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia projektantom tworzenie niepowtarzalnych i spersonalizowanych aranżacji wnętrz.  Wystarczy mieć pomysł i skorzystać z dostępnych na rynku nowoczesnych technologii, co potwierdza zrealizowana w ramach tej akcji przemiana oddziału dziecięcego w Szprotawie.

Technologia zmieniająca świat na lepsze

Odmiana wnętrza oddziału pediatrycznego w Nowym Szpitalu w Szprotawie to kolejna inicjatywa podjęta przez Canon w sferze społecznej. Producent urządzeń drukujących ponownie udowodnił, że wykorzystując nowoczesne technologie możliwe jest zaaranżowanie przestrzeni, w których przyjemnie spędza się czas, która inspiruje i zachęca do kreatywności, podobnie jak było w przeszłości w przypadku odmiany wnętrza świetlicy Wesołe Małolaty z krakowskiego Prądnika Czerwonego.

Zachęcamy do zapoznania się z wideo: https://www.youtube.com/watch?v=SehnRdLPsHI
Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://www.canon.pl/business/insights/case-studies/szpital-szprotawa/