Canon przedstawia nową aplikację Multi-Camera Control na smartfony oraz aktualizację oprogramowania dla kamery XF605 i serii Cinema EOS

Warszawa, 13 listopada 2023 r. – Canon Europe informuje o wprowadzeniu od grudnia br. aplikacji Multi-Camera Control na smartfony z systemem iOS1. Nowa bezpłatna aplikacja umożliwia użytkownikom płynne połączenie, sterowanie i monitorowanie do czterech kamer jednocześnie. Jest kompatybilna z modelami XF605, EOS C70, EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II.

eos_c70_eos_c300_markIII_eos_c500_markII_xf605_canon_multi_camera_control_app

Prosty, intuicyjny interfejs użytkownika zapewnia możliwość zdalnej obsługi szerokiego zakresu funkcji, takich jak zoom optyczny, kontrola ekspozycji, dotykowy autofokus, profile obrazu itp. Pozwala ponadto na jednoczesne monitorowanie do czterech kamer z podglądem na żywo w wysokiej jakości obrazu i z minimalnym opóźnieniem. Użytkownicy zyskują teraz możliwość sterowania całym studiem z wieloma kamerami, w tym zmiany kluczo¬wych ustawień i zdalnego uruchamiania kilku kamer jednocześnie.

Canon wprowadza również szereg bezpłatnych aktualizacji oprogramowania sprzętowego dla kamery XF605 i tych z serii Cinema EOS. Profesjonalna kamera XF605 otrzymuje możliwość zaawansowanej obsługi strumieniowania SRT IP, aby zapewnić wysokiej jakości niezawodne strumieniowanie wideo przez sieci Wi-Fi lub Ethernet.

Nowa funkcja Chunk Transfer umożliwia przesyłanie długich nagrań przez FTP za pomocą aplikacji mobilnej Content Transfer firmy Canon2, aby zapewnić bardziej płynny przepływ bieżącej pracy. Inne ulepszenia w kamerze XF605 obejmują znany z serii Cinema EOS profil obrazu Canon 709, który pozwala udoskonalić jakość nagrania bezpośrednio w kamerze, subtelnie wzmacniając kolor i kontrast, a także nowe opcje dostosowywania kształtu fali oraz rozmiaru i krycia wektoroskopu.

Kompatybilność kamer kinowych EOS R5 C, EOS C70, EOS C300 Mark III i EOS C500 Mark II poszerzono o najnowsze obiektywy Super 35mm serii Flex Zooms, RF Mount Cinema Primes i najnowocześniejszy RF 24-105mm F2.8L IS USM Z. Funkcja cyfrowego telekonwertera umożliwia również dalsze przybliżanie obrazu dzięki cyfrowemu powiększeniu.

Zarówno aplikacja Multi-Camera Control, jak i aktualizacje oprogramowania sprzętowego dla kamery XF605 i kamer z serii Cinema EOS będą dostępne do pobrania od grudnia 2023 roku.

  1. Kompatybilność z wersjami iOS 16.2–16.7 oraz 17.0–17.1. iOS jest znakiem towarowym lub zastrzeżonym znakiem towarowym Cisco w Stanach Zjednoczonych i innych krajach oraz jest wykorzystywany na mocy licencji.
  2. Obowiązują opłaty abonamentowe.