Jedna drukarka do szybkich wydruków plakatów i plików CAD w wysokiej rozdzielczości. Canon prezentuje nowe urządzenia serii imagePROGRAF TX

Warszawa, 25 lutego 2021 r. – Canon uzupełnia serię imagePROGRAF TX o pięć nowych modeli drukarek wielkoformatowych: 24-calowy TX-2100, 36-calowy TX-3100, 44-calowy TX-4100 oraz wielofunkcyjne TX-3100 MFP Z36 i TX-4100 MFP Z36. Urządzenia są szybkie i zapewniają wysoką przepustowość przy jednoczesnym zachowaniu idealnej jakości druku. Automatyczne rozpoznawanie materiałów do zadruku i zaawansowane systemy bezpieczeństwa sprawiają, że nowe drukarki sprawdzą się w branży architektonicznej, inżynierskiej i budowlanej, sklepach detalicznych oraz wewnętrznych firmowych działach druku.

Nowy poziom produktywności


Zarówno w przypadku druku barwnych plakatów, jak i wielu kopii dokumentacji CAD w wysokiej rozdzielczości, nowa linia imagePROGRAF TX umożliwia szybkie wydruki, które otrzymywane są dzięki naciśnięciu jednego przycisku, czy to z poziomu komputera, czy bezpośrednio z nośnika USB. Szybki rozruch i błyskawiczne przetwarzanie zadań eliminują jakiekolwiek opóźnienia. Ponadto wydajność urządzenia wspierana jest przez stałą prędkość druku do 3,2 strony na minutę oraz brak konieczności przycinania.


Urządzenia zaprojektowane są tak, aby zapewnić użytkownikowi maksymalną łatwość obsługi. Kiedy rolka papieru zostaje umieszczona w podajniku imagePROGRAF TX, drukarka sama rozpoznaje szerokość i typ materiału, a intuicyjny panel kontrolny z ekranem dotykowym o przekątnej 4.3 cala podaje dokładne informacje na jego temat.


Stworzona z myślą o wydruku wysokonakładowym opcja podwójnej rolki ze wsparciem wymiany w trybie „hot swap”, a także pojemne zbiorniki tuszu, gwarantują do 350 m nieprzerwanego wydruku z dwóch identycznych rolek lub w razie potrzeby zamiennie z dwóch rolek różnych materiałów. Umieszczona na froncie urządzenia opcjonalna układarka o pojemności do 100 wydruków w formacie A0 może być łatwo złożona w każdym momencie, aby nie zajmować miejsca.


Dokładny wydruk, żywe kolory


Nowe urządzenia imagePROGRAF TX, znane z idealnej jakości druku, łączą możliwości głowic drukujących Canon z pięciokolorowymi pigmentowymi tuszami LUCIA TD, zapewniając wydruk ostrych linii, precyzyjnych znaków i żywych kolorów nawet na zwykłym papierze. Dzięki temu doskonale sprawdzają się w przypadku szczegółowych rysunków CAD oraz plakatów. Aby zapewnić wytrzymałość wydruków, które wykorzystywane są na zewnątrz, tusze charakteryzują się doskonałą odpornością na warunki pogodowe i mogą być stosowane na wodoodpornych materiałach Canon.


Skan i druk


Dla potrzeb szybkiego i wydajnego skanu oraz druku, wielofunkcyjne urządzenia imagePROGRAF TX-3100 MFP Z36 i TX-4100 MFP Z36 wyposażono w lekki skaner Z36. Technologia SingleSensor™ pozwala oszczędzić czas i gwarantuje dokładne oraz równe skanowanie na całej szerokości i to bez potrzeby łączenia obrazów oraz kalibracji.


Junichi Wachi, Dyrektor LFP EMEA w Canon Europe, mówi:Seria imagePROGRAF TX cieszy się ogromną popularnością wśród naszych klientów. Teraz, w związku z ich rosnącymi oczekiwaniami wobec szybkiego i elastycznego druku na żądanie, urządzenia udoskonaliliśmy i dopasowaliśmy do zmieniających się potrzeb rynku. Oferujemy nowe możliwości szybszego i wydajniejszego druku plakatów oraz rysunków CAD/GIS. Jesteśmy pewni, że wśród nowych urządzeń imagePROGRAF TX znajdzie się model, który sprosta codziennym potrzebom druku wielkoformatowego każdej firmy”.


Nowa linia imagePROGRAF TX będzie dostępna w sprzedaży od marca 2021 r. Więcej informacji można znaleźć na stronach:


imagePROGRAF TX–3100 MFP Z36: https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/imageprograf-tx-3100-mfp-z36/


imagePROGRAF TX–4100 MFP Z36: https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/imageprograf-tx-4100-mfp-z36/