Ochrona środowiska w firmie Canon

Zmieniamy sposób działania i produkcji, aby tworzyć bardziej zrównoważony świat z myślą o ludziach i planecie.

Ponadto staramy się być odpowiedzialnym partnerem klientów, pomagając im w realizacji zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Canon Picturing a Sustainable Future
Ekologiczny świat

Redukcja CO2

Naszym celem jest osiągnięcie do 2050 r. zerowej emisji dwutlenku węgla zgodnie z Porozumieniem Paryskim. Obejmuje to spójne działania w całej naszej firmie – od działań operacyjnych, produkcję i transport po projektowanie i pakowanie produktów.

Wyznaczyliśmy cele krótkoterminowe na rok 2030 i przekazaliśmy je SBTi (ang. Science Based Targets initiative) w celu zapewnienia przejrzystości i możliwości weryfikacji.

Działalność w obiegu zamkniętym

Naszą ambicją jest stać się firmą prowadzącą działalność w obiegu zamkniętym. Każdy produkt i materiał ma być projektowany, tworzony, ponownie wykorzystywany, naprawiany i poddawany recyklingowi w zamkniętej pętli.

Dzięki innowacyjnej produkcji uwzględniamy elementy odpadowe i pomagamy utrzymać nasze produkty i materiały w użyciu przez dłuższy czas.

20220331 MK

Programy edukacyjne i młodzieżowe

Młodzi ludzie muszą mieć prawo do kształtowania przyszłości świata – po prostu na to zasługują.

Umożliwiamy młodym ludziom dzielenie się historiami za pomocą obrazów. Robimy to we współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO) oraz przy wsparciu ambasadorów firmy Canon – partnerami w zakresie realizacji programu.

Wspieranie lokalnych społeczności

Nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmują również inicjatywy mające pozytywny wpływ społeczny i środowiskowy na lokalne społeczności.

Porozmawiaj z zespołem ds. zrównoważonego rozwoju

Podziel się swoimi przemyśleniami i pytaniami z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju

Partnerstwa i programy

Współpracujemy z klientami oraz partnerami biznesowymi i branżowymi, aby przyczyniać się do wnoszenia pozytywnego wkładu w działania na rzecz klimatu.

 • Małe lasy

  W całej Wielkiej Brytanii małe obszary gruntów są przekształcane w tzw. małe lasy. Dzieje się to w ramach projektu organizowanego przez Earthwatch Europe i wspieranego przez Canon.

 • Forum Coral Spawning Lab

  Forum Coral Spawning Lab wraz z partnerami międzynarodowymi prowadzi innowacyjny projekt badań nad reprodukcją koralowców w celu opracowania technik stymulujących taką reprodukcję. Uczestnicy chcą rozwijać te badania naukowe z myślą o rzeczywistych korzyści ekologicznych. Dzięki ich pracy uda się uratować zagrożone koralowce, ochronić rafy koralowe i wyszkolić obrońców przyrody.

Uwzględnienie na liście A CDP

 • Firma Canon otrzymała od CDP ocenę A w kategorii zapobiegania zmianom klimatycznym. Po raz trzeci znaleźliśmy się na liście A, co plasuje nas wśród 2% najlepiej ocenianych firm w tej kategorii.

  CDP jest międzynarodową organizacją non-profit zajmującą się ochroną środowiska, która ocenia duże przedsiębiorstwa i organizacje na całym świecie pod kątem ich wysiłków na rzecz rozwiązywania problemów związanych z ochroną środowiska.

 • Większość produktów firmy Canon otrzymała ekoetykietę Blue Angel niemieckiego rządu federalnego.

 • Od 2020 r. skonsolidowany certyfikat ISO 14001 obejmuje firmę Canon Inc. oraz 124 firmy z Grupy w 40 krajach (593 jednostki operacyjne) i regionach całego świata.

Dodatkowe informacje

 • ARTYKUŁ

  Znaczenie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym

  Poznaj nasze podejście do zrównoważonego rozwoju i nasze zobowiązania w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, produkcji oraz działań dotyczących klimatu.

  09 Jun 2021

 • Dołącz do rozmowy z serwisach społecznościowych

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Skontaktuj się z nami

  Podziel się swoimi przemyśleniami i pytaniami z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju