Ochrona środowiska w firmie Canon

Zmieniamy sposób działania i produkcji, aby tworzyć bardziej zrównoważony świat z myślą o ludziach i planecie.

Ponadto staramy się być odpowiedzialnym partnerem klientów, pomagając im w realizacji zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju.

Canon Picturing a Sustainable Future
Ekologiczny świat

Redukcja CO2

Naszym celem jest osiągnięcie do 2050 r. zerowej emisji dwutlenku węgla zgodnie z Porozumieniem Paryskim. Obejmuje to spójne działania w całej naszej firmie – od działań operacyjnych, produkcję i transport po projektowanie i pakowanie produktów.

Wyznaczyliśmy cele krótkoterminowe na rok 2030 i przekazaliśmy je SBTi (ang. Science Based Targets initiative) w celu zapewnienia przejrzystości i możliwości weryfikacji.

Działalność w obiegu zamkniętym

Naszą ambicją jest stać się firmą prowadzącą działalność w obiegu zamkniętym. Każdy produkt i materiał ma być projektowany, tworzony, ponownie wykorzystywany, naprawiany i poddawany recyklingowi w zamkniętej pętli.

Dzięki innowacyjnej produkcji uwzględniamy elementy odpadowe i pomagamy utrzymać nasze produkty i materiały w użyciu przez dłuższy czas.

20220331 MK

Programy edukacyjne i młodzieżowe

Młodzi ludzie muszą mieć prawo do kształtowania przyszłości świata – po prostu na to zasługują.

Umożliwiamy młodym ludziom dzielenie się historiami za pomocą obrazów. Robimy to we współpracy z organizacjami pozarządowymi (NGO) oraz przy wsparciu ambasadorów firmy Canon – partnerami w zakresie realizacji programu.

Wspieranie lokalnych społeczności

Nasze działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obejmują również inicjatywy mające pozytywny wpływ społeczny i środowiskowy na lokalne społeczności.

Porozmawiaj z zespołem ds. zrównoważonego rozwoju

Podziel się swoimi przemyśleniami i pytaniami z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju

Partnerstwa i programy

Współpracujemy z klientami oraz partnerami biznesowymi i branżowymi, aby przyczyniać się do wnoszenia pozytywnego wkładu w działania na rzecz klimatu.

 • Małe lasy

  W całej Wielkiej Brytanii małe obszary gruntów są przekształcane w tzw. małe lasy. Dzieje się to w ramach projektu organizowanego przez Earthwatch Europe i wspieranego przez Canon.

 • Forum Coral Spawning Lab

  Forum Coral Spawning Lab wraz z partnerami międzynarodowymi prowadzi innowacyjny projekt badań nad reprodukcją koralowców w celu opracowania technik stymulujących taką reprodukcję. Uczestnicy chcą rozwijać te badania naukowe z myślą o rzeczywistych korzyści ekologicznych. Dzięki ich pracy uda się uratować zagrożone koralowce, ochronić rafy koralowe i wyszkolić obrońców przyrody.

Wyrazy uznania i nagrody

 • Nasze inicjatywy w zakresie ochrony środowiska są od 2014 roku doceniane przez międzynarodową organizację non-profit CDP w dziedzinie zmian klimatycznych i bezpieczeństwa wodnego. Jesteśmy na liście A CDP w obu tych kategoriach.

  CDP ocenia duże przedsiębiorstwa na całym świecie pod kątem ich działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

 • Większość produktów firmy Canon otrzymała ekoetykietę Blue Angel niemieckiego rządu federalnego.

 • Od 2020 r. skonsolidowany certyfikat ISO 14001 obejmuje firmę Canon Inc. oraz 124 firmy z Grupy w 40 krajach (593 jednostki operacyjne) i regionach całego świata.

Dodatkowe informacje

 • Article

  Reaching out across Africa with Wild Shots

  Meet Mike Kendrick, the conservationist and educator who has been introducing communities to South African wildlife through photography since 2015.

  08 Aug 2022

 • Przetwarzanie obrazu: symbol nadziei na konferencji LDC5 ONZ

  „Jak możemy mieć nadzieję i liczyć na dobrobyt, jeśli nie wyobrazimy sobie przyszłości?” – pyta Louise O’Driscoll, która uczestniczyła w zorganizowanej niedawno w konferencji ONZ dotyczącej krajów najsłabiej rozwiniętych w Doha.

  01 May 2023

 • Article

  Different lives, same love: teaching the young photojournalists of Jordan

  What happens when you put a Pulitzer Prize winning photojournalist in a room with 30 teenagers who love photography? They bond and they learn.

  10 Nov 2022

 • ARTYKUŁ

  Znaczenie zrównoważonego rozwoju i gospodarki o obiegu zamkniętym

  Poznaj nasze podejście do zrównoważonego rozwoju i nasze zobowiązania w zakresie odpowiedzialnej konsumpcji, produkcji oraz działań dotyczących klimatu.

  09 Jun 2021

 • Dołącz do rozmowy z serwisach społecznościowych

  SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

  Skontaktuj się z nami

  Podziel się swoimi przemyśleniami i pytaniami z naszym zespołem ds. zrównoważonego rozwoju