Canon zaprezentuje specjalistyczną wiedzę w zakresie przetwarzania obrazu na Expo 2020 w Dubaju jako oficjalny dostawca usług druku i przetwarzania obrazu

DUBAJ, 20 stycznia 2020 r. — Wyjątkowa jakość obrazu i szybkie drukowanie będą wspierać szereg wydarzeń podczas największej na świecie wystawy. Jest to efekt umowy zawartej pomiędzy organizatorem Expo 2020 w Dubaju a Canon, japońską firmą zajmującą się technologiami przetwarzania obrazu.

  • Globalny lider w zakresie rozwiązań do obsługi przetwarzania obrazu i drukowania wesprze największą wystawę na świecie
  • Canon zaoferuje też uczestnikom i firmom usługi drukowania i rozwiązania do prezentacji materiałów drukowanych
  • Przedstawiciele mediów mogą wynająć sprzęt i skorzystać z usług konserwacyjnych

Firma Canon, światowy lider w swojej branży, została wybrana na oficjalnego dostawcę usług druku i przetwarzania obrazu podczas Expo 2020 w Dubaju. Firma będzie wykorzystywać swoją specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obrazów i drukowania przez cały, sześciomiesięczny okres trwania wystawy, która rozpocznie się 20 października 2020 r.


Firma Canon zapewni usługi zarządzania drukiem, profesjonalne rozwiązania do prezentacji materiałów drukowanych, np. galerie, wydruki pamiątkowe, akredytacje i możliwość drukowania dokumentów rejestracyjnych na miejscu. Korzystając ze specjalistycznej wiedzy gromadzonej przez ponad 80 lat, firma Canon zapewni zakulisowe wsparcie dzięki swoim światowej klasy kabinom CPS (Canon Professional Services), w tym wynajem sprzętu, wiedzę techniczną i usługi konserwacji dla przedstawicieli mediów.


Najeeb Mohammed Al-Ali, dyrektor wykonawczy biura Expo 2020 w Dubaju, powiedział: „Cieszymy się, że będziemy mogli oferować łatwo dostępne, wysokiej jakości usługi związane z przetwarzaniem obrazu i drukowaniem wszystkim podmiotom zaangażowanym w Expo 2020 w Dubaju. Firma Canon dołącza do grona najnowocześniejszych firm, które przekraczają granice innowacji i pomagają nam w zorganizowaniu wyjątkowej wystawy World Expo”.


Yuichi Ishizuka, prezes i dyrektor generalny Canon Europe Middle East and Africa (EMEA), powiedział: „Jesteśmy dumni z tego, że zostaliśmy oficjalnym dostawcą usług druku i przetwarzania obrazu na Expo 2020 w Dubaju. Pierwszy raz występuje sytuacja, w której Expo ma jednego dostawcę zarówno w zakresie przetwarzania obrazu, jak i drukowania. Mamy wyjątkową okazję do tego, aby przyczynić się do skutecznej organizacji Expo 2020. Możemy zaprezentować całą naszą ofertę kompleksowych produktów, dzięki której użytkownicy zobaczą nowe możliwości w zakresie obsługi obrazu”.


Expo 2020 w Dubaju – największe wydarzenie organizowane w świecie arabskim i pierwsza wystawa World Expo na Bliskim Wschodzie, w Azji Południowej i Afryce – obejmie ponad 200 uczestników. Liczba odwiedzających ma sięgnąć 25 mln w ciągu 173 dni (od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.).


Informacje o Expo 2020 w Dubaju


Expo 2020 w Dubaju ugości miliony osób podczas największej światowej wystawy. Będą na niej prezentowane imponujące dokonania ludzkości, a jej tematem przewodnim będzie „Łączenie umysłów, tworzenie przyszłości”.


  • Te sześć miesięcy (od 20 października 2020 r. do 10 kwietnia 2021 r.) będą okazją do tego, aby wziąć udział w niezrównanym wydarzeniu. Zjednoczone Emiraty Arabskie serdecznie zapraszają gości z całego świata:
  • o Liczba odwiedzających ma sięgnąć 25 milionów; wielu z nich ma odwiedzić wystawę kilkakrotnie.
  • o 70% odwiedzających ma pochodzić spoza ZEA, co stanowi największy odsetek zagranicznych gości w 168-letniej historii wystaw World Expo.
  • Wystawa Expo 2020 to atrakcyjna impreza, podczas której każdy uczestnik znajdzie coś interesującego. Odwiedzający będą mogli brać udział w 60 codziennych wydarzeniach na przestrzeni 173 dni. Prezentowane będą najlepsze dokonania muzyczne, technologiczne, twórcze i kulturalne. W 200 lokalach gastronomicznych swoje dania przygotowywać będą słynni szefowi kuchni. Dostępne będą potrawy z każdego zakątka świata.
  • Expo 2020 będzie niekończącą się podróżą po odkryciach. Odwiedzający będą mieli dostęp do najnowszych innowacji i przełomowych rozwiązań. Zaprezentuje je ponad 200 uczestników, w tym 192 krajów, organizacji wielostronnych, firm i instytucji edukacyjnych, które wspólnie będą demonstrować praktyczne rozwiązania najbardziej palących wyzwań na świecie.
  • Dodatkowe motywy Expo 2020, takie jak Możliwości, mobilność i zrównoważony rozwój, zainspirują odwiedzających do zmiany sposobu myślenia i trybu życia i zapewnią im optymistyczne przesłanie: dzięki współpracy można wprowadzić trwałe zmiany na świecie.
  • Pierwsza wystawa World Expo odbywająca się na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji Południowej (MEASA) zostanie zorganizowana na obszarze 4,38 km², tuż obok międzynarodowego lotniska Al Maktoum w południowej części Dubaju.

Zapraszamy przedstawicieli mediów do złożenia wniosku o dostęp do systemu informacyjnego dla mediów na Expo 2020 w Dubaju, Tawassul, na stronie https://media.expo2020dubai.com. Tawassul, co po arabsku oznacza „łączyć”, jest podstawowym narzędziem operacyjnym zapewniającym przedstawicielom mediów dostęp do ważnych informacji i aktualności dotyczących m.in. akredytacji medialnych, licencji i zezwoleń, a także do rozmaitych treści. Osoby, które nie wyraziły jeszcze zainteresowania akredytacją medialną, powinny zarejestrować się w systemie Tawassul, aby uzyskać dostęp do stosownego formularza. Pytania należy wysyłać na adres: media.services@expo2020.ae.


Odwiedź stronę: www.expo2020dubai.com
Serwisy społecznościowe: Twitter: @expo2020dubai | Facebook: @Expo2020Dubai | Instagram: expo2020dubai


Informacje o wystawach World Expo


W 1851 roku Pałac Kryształowy był centrum londyńskiej Wielkiej Wystawy – pierwszej wystawy World Expo. Prezentowano tam przemysłowe cuda techniki opracowane z myślą o szybko zmieniającym się świecie. Architektura, treść i motyw „Przemysł wszystkich narodów” to elementy, które połączono w celu stworzenia śmiałej koncepcji spotkania narodów z myślą o wspólnym technologicznym i handlowym rozwoju. W ostatnich latach uczestnicy wystaw World Expo, w tym przedstawiciele rządów, organizacje międzynarodowe i firmy, spotykali się, aby znaleźć rozwiązania dla powszechnych wyzwań i promować swoje osiągnięcia, produkty, pomysły, innowacje, krajowe marki i własne państwa jako miejsca atrakcyjne pod względem turystycznym, handlowym i inwestycyjnym.


Międzynarodowe wystawy Expo odbywają się pod auspicjami Bureau International des Expositions (BIE), organizacji międzyrządowej odpowiedzialnej za nadzorowanie i regulowanie wystaw międzynarodowych („Expo”) oraz za wspieranie ich podstawowych wartości w zakresie edukacji, innowacji i współpracy. Obecnie pod auspicjami BIE organizowane są cztery rodzaje wystaw Expo: World Expo, Specialized Expo, Horticultural Expo i Triennale di Milano.