Aktualizacja XF605 pozwoli na pracę w systemie wielu kamer

Warszawa, Polska, 26 lipca 2022 r. – Canon Europe wprowadził dziś aktualizację oprogramo¬wa¬nia sprzętowego dla modelu XF605 w odpowiedzi na opinie i prośby użytkowników. Oprogramowanie w wersji 1.0.1.1 oferuje większą wydajność do transmisji na żywo oraz bardziej wszechstronne opcje nagrywania dla twórców treści wykorzystujących XF605 – profesjonalną kamerę opracowaną dla operatorów pracujących w pojedynkę.

Opracowana na podstawie sugestii użytkowników, najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego Canon, usprawnia przepływ pracy i poprawia jakość wideo w modelu XF605.


Usprawniony przepływ pracy


Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkcję zdalną i na żywo, najnowsza aktualizacja oprogramowania sprzętowego wprowadza protokół XC firmy Canon, umożliwiając pracę kamery XF605 wraz z innymi kompatybilnymi produktami Canon w ramach systemu obejmującego wiele kamer. Łącząc świetne parametry kamery z zaawansowanymi technologiami sieciowymi, użytkownicy mogą z łatwością zintegrować XF605 z innymi urządzeniami i sterować ustawieniami ISO, przysłoną, trybami Custom Picture i AF wszystkich kamer z jednego punktu. Aktualizacja w wersji 1.0.1 wprowadza również nową opcję nagrywania 4K Intra 60P/50P obok XF-AVC Intra 410Mbps, a także kodek, który pomaga zminimalizować koszty przechowywania i przyspieszyć transfer plików.


Udoskonalone funkcje wideo


Dzięki technologii Dual Pixel CMOS AF firmy Canon, użytkownicy mogą teraz korzystać z zalet funkcji AF opartej na wykrywaniu oraz śledzeniu twarzy i oczui, zarówno w szybkich, jak i wolnych ujęciach, co doskonale sprawdza się w dynamicznych ujęciach. Zwiększając wachlarz możliwości, do oprogramowania sprzętowego wprowadzono także obsługę filmowania w pionie – funkcję, którą po raz pierwszy zaprezentowano w modelu EOS C70. Jest to świetne rozwiązanie do dystrybucji treści w technologii digital signage, gdzie twórcy muszą rejestrować materiał w jakości 4K w formacie portretowym. Zmiana układu wyświetlacza i menu ekranowego ułatwia filmowanie w pionie.


Bezproblemowa obsługa


Kamera została opracowana z myślą o operatorach pracujących w pojedynkę oraz małych zespołach nagrywających w terenie. Oprogramowanie sprzętowe w wersji 1.0.1.1 zapewnia możliwość monitorowania na wyświetlaczu wszystkich czterech kanałów audio . Użytkownicy mogą teraz powiązać nagrywanie z przyciskiem 11 – to idealne rozwiązanie dla osób używających statywu lub w orientacji pionowej. Wprowadzono również funkcję, która zachowuje wybraną prędkość klatek na sekundę podczas przełączania z trybu standardowego na wolny i szybki.


W odpowiedzi na opinie użytkowników oraz szerokie zastosowanie zestawów składających się z kilku kamer w produkcjach zdalnych i na żywo, oprogramowanie zwiększa wydajność XF605 i umożliwia łatwą integrację z innymi urządzeniami.


Aktualizacja oprogramowania sprzętowego XF605 do wersji 1.0.1.1 będzie dostępna do pobrania od 22 sierpnia: https://www.canon.pl/support/i Poprawia działanie AF, gdy funkcja S&F jest ustawiona na 24P–120P.