Canon prezentuje nowe, innowacyjne drukarki MAXIFY MegaTank do użytku domowego i dla firm

• Jesienią do gamy innowacyjnych drukarek Canon dołączą modele z nowej serii MAXIFY GX1040/ GX2040 dla tych, którzy pracują hybrydowo i na home office oraz urządzenie MAXIFY GX5540 dostosowane do potrzeb małych firm.
• Każdą z nowych drukarek ze zbiornikiem umożliwiającym uzupełnianie atramentu zaprojektowano z myślą o różnej specyfice pracy, zapewniając zarazem wysoką jakość i wygodę użytkowania.
• Seria drukarek Canon MegaTank gwarantuje doskonałe doświadczenia w świetnej cenie, zarówno do użytku domowego, jak i dla firm.

Warszawa, 31 sierpnia 2023 r. – Canon Europe informuje o wprowadzeniu na rynek trzech nowych drukarek MegaTank, które jesienią dołączą do rodziny modeli MAXIFY. Urządzenia te zaprojektowano z myślą o różnych odbiorcach – z naciskiem na zapewnienie najwyższej wydajności, doskonałej jakości druku i zwiększonej wygody.

GX5540_GX2040_GX1040

Canon MAXIFY GX1040 / MAXIFY GX2040
W czasach dynamicznego upowszechniania się pracy hybrydowej nowa podstawowa drukarka GX1040 z biznesowej serii MAXIFY zapewnia płynną integrację domu i biura. Kompaktowe urządzenie MegaTank 3 w 1 opracowano z myślą o wspieraniu codziennej pracy biurowej, którą można wykonywać z domu. Podajnik papieru o pojemności 250 arkuszy umożliwia wygodne drukowanie znacznych ilości dokumentów. MAXIFY GX2040 (model 4 w 1) wyposażono w dodatkowy podajnik ADF na 35 arkuszy ułatwiający obsługę dokumentów wielostronicowych – doskonale nadaje się do wysyłki i odbioru faksów w zaciszu domowego biura.

Najważniejsze cechy:
• Drukowanie dokumentów na potrzeby biznesowe z prędkością 15 ipm (mono) i 10 ipm (kolor)1 lub skanowanie bezpośrednio do folderów sieciowych i wiadomości e-mail w celu zapewnienia nieprzerwanej pracy.
• Konstrukcja umożliwiająca obsługę od przodu pozwala umieścić drukarkę na półce lub w szafce, ułatwiając dostęp nawet w ograniczonej przestrzeni.
• Zoptymalizowany i intuicyjny interfejs, kontrolka stanu urządzenia oraz odchylany ekran LCD o przekątnej 2,7 cala.
• Automatyczne drukowanie dwustronne bez skomplikowanego uzupełniania papieru poprzez przednią kasetę na 250 arkuszy.
• Praca bez przerywania obiegu dokumentów dzięki wymiennej kasecie konserwacyjnej pochłaniającej nadmiar tuszu.
• Drukowanie do 3000 arkuszy z jednego zasobnika z czarnym atramentem lub z pełnego zestawu atramentów2 przy każdym kolejnym napełnieniu.
• Szybkie wydruki w dużych nakładach o biznesowej jakości – doskonale czytelne, nieblaknące, odporne na wodę i markery.
• Niezawodna łączność bezprzewodowa i poprzez sieć Ethernet.
• Bezpieczeństwo danych dzięki prostej konfiguracji zabezpieczeń, które można dostosować do potrzeb swojego środowiska.

Canon MAXIFY GX5540
Profesjonalna drukarka Canon MAXIFY GX5540, przeznaczona przede wszystkim dla firm, spełnia wysokie standardy przy niskich kosztach eksploatacji. To wszechstronne urządzenie, wyposażone w ulepszone możliwości obsługi nośników, podajnik na 600 arkuszy papieru, kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 2,7 cala i pasek stanu LED, jest w stanie wykonywać wysokonakładowe wydruki z zachowaniem niezmiennie wysokiej jakości. Dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, MAXIFY GX5540 zapewnia ochronę poufnych dokumentów, stanowiąc niezawodny wybór i opłacalną opcję dla takich sektorów jak handel detaliczny, logistyka czy farmacja.

Najważniejsze cechy:
• Idealna do zastosowań w handlu detalicznym, logistyce i branży medycznej. Druk na szerokiej gamie gramatur papieru, a także błyszczących etykietach, kopertach, dowodach dostaw i innych materiałach dzięki wszechstronnej obsłudze nośników.
• Zarządzanie kosztami eksploatacji dzięki średniej wydajności wynoszącej 14 000 stron z zestawu zbiorników z kolorowym atramentem lub 6000 stron ze zbiornika z czarnym atramentem2. Tryb ekonomiczny3 zapewnia dodatkowe oszczędności.
• Wyrazisty i trwały druk dokumentów z prędkością 24 ipm w czerni i 15,5 ipm w kolorze1. Atramenty pigmentowe zapewniają dokumentom odporność na markery, tarcie i wodę.
• Kompaktowa konstrukcja z dwiema kasetami o pojemności 250 arkuszy każda i tylną tacą podajnika o pojemności 100 arkuszy pozwala osiągnąć wysoką produktywność bez ograniczania przestrzeni.
• Ulepszony interfejs użytkownika z kolorowym ekranem LCD o przekątnej 2,7 cala, paskiem stanu LED i półprzezroczystą tacą zapewnia łatwość obsługi, zarówno pod względem zmiany rodzaju papieru, jak i konserwacji.
• Drukarkę wyposażono w rozszerzone zabezpieczenia dla przedsiębiorstw, z obsługą WPA3-Enterprise i TLS1.3.

– Cieszy nas ciągły rozwój naszej oferty, zapewniający bogatsze doświadczenia drukowania zarówno z punktu widzenia użytkowników domowych, jak i przedsiębiorstw – podkreśla Zubair Rahim, specjalista ds. produktów w Canon Europe. – Mamy nadzieję, że nowe modele dowiodą naszego zaangażowania w tworzenie innowacji i koncentrację na kliencie, zapewniając potrzebne narzędzia do drukowania oraz maksymalną wygodę i komfort w doskonałej cenie.

Modele z serii MAXIFY, podobnie jak nowe flagowe drukarki Canon PIXMA TS7650i i TS7750i, zostaną wprowadzone do oferty w Polsce w październiku br.

Więcej informacji nt. nowych produktów od Canon można znaleźć pod następującymi linkami:
MAXIFY GX1040: https://www.canon.pl/printers/maxify-gx1040/
MAXIFY GX2040: https://www.canon.pl/printers/maxify-gx2040/
MAXIFY GX5540: https://www.canon.pl/printers/maxify-gx5540/

  1. Prędkość drukowania dokumentów A4 na zwykłym papierze jest mierzona na podstawie średniej ESAT w teście kategorii biurowej normy ISO/IEC 24734.
  2. Wydajność stron to wartość szacunkowa oparta na indywidualnej metodzie testowej firmy Canon z wykorzystaniem tabeli ISO/IEC 24712 i symulacji druku ciągłego z użyciem zamiennika po wstępnej konfiguracji.
  3. Tryb ekonomiczny zmniejsza zużycie atramentu poprzez obniżenie gęstości i pozwala wydrukować o 50% więcej stron niż w trybie standardowym.