Bądź jeszcze bliżej akcji. Canon prezentuje PowerShot ZOOM : Nowy koncepcyjny aparat z superzoomem

Warszawa, 14 października 2020 r. - Canon prezentuje najnowszy, koncepcyjny aparat PowerShot ZOOM – lekki, kieszonkowy, intuicyjny w obsłudze model w formie monokulara z 12-megapikselową matrycą, stabilizacją obrazu i 3-stopniowym zoomem (100mm, 400mm i 800mm). PowerShot ZOOM to innowacyjna konstrukcja w zakresie projektowania produktu i użyteczności – ten przenośny aparat ze stałoogniskowym obiektywem, obsługuje wideo w jakości Full HD oraz zoom odpowiadający ogniskowym 100 mm i 400 mm (zoom optyczny) oraz 800 mm¹ (zoom cyfrowy). PowerShot ZOOM to aparat, który świetnie sprawdzi się w rękach miłośników przyrody – do podglądania z daleka dzikiej natury – oraz podczas rodzinnych wypadów na świeżym powietrzu, gdzie do rejestrowania ulotnych chwil w oddali potrzebny jest duży zoom.

Canon PowerShot ZOOM umożliwia fotografowanie i filmowanie odległych obiektów w każdej sytuacji. Niezależnie od tego, czy chcesz uwiecznić swoje dziecko zdobywające zwycięską bramkę w ważnym meczu juniorów, czy dostrzegasz w oddali rzadki gatunek ptaka – 3-stopniowy zoom (optyczny i cyfrowy) umożliwia natychmiastowe powiększenie obrazu jednym przyciskiem. Optyczne ogniskowe 100 mm i 400 mm odpowiadają przysłonom, odpowiednio, f/5,6 i f/6,3. A dzięki rozszerzonemu, cyfrowemu powiększeniu do 800 mm zastosowany teleobiektyw staje się idealnym narzędziem do podglądania naprawdę oddalonych obiektów – ptaków czy zwierząt – bez ruszania się z miejsca. Ta nowatorska konstrukcja wraz z obiektywem, waży zaledwie 145 g, zapewniając wyjątkowy – jak na swój rozmiar – poziom zoomu, który umożliwia użytkownikom wykonywanie wysokiej jakości zdjęć i filmów bez konieczności używania ciężkiego i profesjonalnego sprzętu.


Intuicyjna kontrola


Dzięki kieszonkowej konstrukcji, Canon PowerShot ZOOM jest wyjątkowo łatwym w obsłudze aparatem dla każdego. Na korpusie znajdziemy pięć ergonomicznie umiejscowionych przycisków, które możemy obsłużyć jedną ręką – zarówno przy robieniu zdjęć, jak i nagrywaniu filmów Full HD. Aparat posiada także niewielki wyświetlacz, na którym wyświetlane jest proste menu. W pełni automatyczne ustawienia zdjęć i wideo Full HD (1080p) w formacie MP4 oznacza, że aparat może z powodzeniem obsłużyć niemal każdy użytkownik bez większego przygotowania – np. rejestrując niepowtarzalne, rodzinne chwile jak pierwszy dzień w szkole czy niedzielny spacer w ZOO. Inteligentny wizjer elektroniczny (EVF) ma minimalistyczną muszlę, która łatwo dopasowuje się do oka i pozwala użytkownikom zanurzyć się w obrazie wysokiej jakości.


Sercem nowego PowerShot ZOOM jest potężny procesor DIGIC 8, który pozwala fotografować z szybkością nawet do 10 kl./s. W połączeniu z 12-megapikselową matrycą, użytkownicy mogą uchwycić szczegóły nawet szybkoporuszających się obiektów, a dodając do tego technologię ciągłego autofokusa (również 1-punktowy AF) z funkcją śledzenia twarzy, możliwości PowerShot ZOOM ogranicza już tylko nasza wyobraźnia.


PowerShot ZOOM posiada zaawansowaną, optyczną stabilizację obrazu, dzięki której zdjęcia i filmy będą nieporuszone i ostre. Dodatkowo aparat pozwala też obserwować bardzo odległe obiekty, stabilizując obraz w podglądzie na żywo – co sprawdzi się szczególnie w przypadku oglądania długich wydarzeń z daleka (np. podczas zmagań na dużych arenach sportowych).


Ten lekki aparat ma również imponującą żywotność baterii i może być w pełni naładowany z urządzeń zgodnych z USB Type-C® USB-PD w mniej niż dwie godziny, będąc elastycznym rozwiązaniem w terenie i podczas dłuższych wypraw.


Dziel się swoimi wrażeniami od razu


Canon PowerShoot ZOOM łatwo łączy się z innymi urządzeniami mobilnymi. Dzięki łączności Wi-Fi i Bluetooth umożliwia użytkownikom sprawne przeglądanie, przesyłanie i geotargetowanie obrazów bezpośrednio na smartfonie. Łączność Wi-Fi i Bluetooth – dzięki podglądowi na żywo – pozwala także na zdalne fotografowanie za pomocą aplikacji Canon Camera Connect, dobrze znanej wszystkim użytkownikom aparatów Canon. Co więcej, za pomocą aplikacji możemy udostępniać obraz widziany w wizjerze aparatu – jeśli znajomi lub rodzina połączą2 smartfon z PowerShot ZOOM, obraz widziany przez fotografa można śledzić w czasie rzeczywistym3 na ekranie smartfona zawsze wtedy, gdy jest w zasięgu aparatu.


Więcej informacji na temat Canon PowerShot ZOOM, dostępnych jest na stronie:
https://www.canon.pl/cameras/canon-powershot-zoom/


Canon PowerShot ZOOM cechy kluczowe:


  • Matryca 12.1 megapikseli
  • 3-stopniowy zoom (ogniskowe 100mm, 400mm, 800mm1)
  • 4 -osiowa optyczna stabilizacja obrazu
  • Wideo Full HD 1080p (24/25/30 kl./s)
  • Wejście USB Type-C® USB-PD
  • Łączność Wi-Fi i Bluetooth®

1 Ekwiwalent ogniskowych dla 35mm.
2 Jednocześnie można połączyć maks. jedno urządzenie, przy zachowaniu do 10 predefiniowanych urządzeń w pamięci urządzenia.
3 W zależności od warunków i miejsca położenia mogą wystąpić opóźnienia w zdalnej komunikacji lub przesyłaniu obrazu Live View. Podczas komunikacji bezprzewodowej ze smartfonem zużycie energii jest większe niż podczas normalnego użytkowania, jak również może wzrastać temperatura samego urządzenia.