Canon prezentuje inteligentny aparat, który odmienia rodzinne fotografowanie

Warszawa, Polska, 28 października 2021 r. – Canon Europe prezentuje dziś Canon PowerShot PX – mały i przyjazny aparat, który automatycznie rejestruje wysokiej jakości zdjęcia 11,7 MP oraz wideo w jakości Full HD 60p. Wyposażony w inteligentne funkcje, takie jak automatyczne rejestrowanie obrazów ruchomych i nieruchomych, może zmienić sposób utrwalania wspomnień przez rodziny. Użytkownicy mogą cieszyć się chwilą i jednocześnie ją uwieczniać – bez konieczności pozostawania za obiektywem aparatu.

Żyj chwilą, utrwalając wspomnienia za pomocą nowego, inteligentnego towarzysza fotografii – Canon PowerShot PX


Nowy aparat świetnie sprawdzi się dokumentowaniu wydarzeń towarzyskich i codziennych wspomnień. Nowe funkcje automatycznego i priorytetowego rejestrowania obrazów są przykładem rozwoju technologicznego firmy Canon i dopasowywania urządzeń do potrzeb amatorów fotografii.


Twój osobisty fotograf


Aparat Canon PowerShot PX śledzi akcję i inteligentnie kadruje obiekty, by uchwycić naturalną ekspresję i reakcje. Po uruchomieniu przenośny aparat można umieścić w dowolnym miejscu w domu, z którego będzie utrwalał niepozowane ujęcia codziennych chwil. Funkcja poleceń głosowych daje pełną kontrolę nad aparatem, umożliwiając robienie zdjęć i kręcenie filmów bez użycia rąk.


Prosta, przenośna konstrukcja, ładowanie przez USB-C i wbudowane Wi-Fi, pozwalające łączyć się z urządzeniami inteligentnymi to kolejne cechy tego kompaktowego aparatu. Funkcja rozpoznawania twarzy w aparacie automatycznie wyszukuje bliskich w kadrze, pozwalając na ujęcia, których inaczej nie udałoby się uchwycić. Obiektyw zmiennoogniskowy 19–57 mm z możliwością panoramowania i odchylania pozwala śledzić akcję dzięki szerokiemu polu widzenia 340˚ w poziomie i 110˚ w pionie.


Doceniaj codzienność


Aparat umożliwia przeglądanie zdjęć zapisanych w aplikacji¹ Canon PowerShot PX na iOS i Androida i uzyskanie rekomendacji aparatu co do tego, które z nich są  najlepsze. Ulubione zdjęcia i filmy są następnie zapisywane na karcie pamięci, dzięki czemu mogą być łatwo przesłane do komputera. Canon PowerShot PX pozwala także na sterowanie aparatem poprzez aplikację, by komponować idealne ujęcia i rejestrować obrazy zdalnie – bez konieczności ciągłego podchodzenia do aparatu w celu sprawdzenia ustawień urządzenia. Korzystając z aplikacji, rodziny mogą również dopasowywać ustawienia automatycznego fotografowania, zmieniać kąt obiektywu, by fotografować w swoim własnym stylu. Canon PowerShot PX może również pełnić funkcję kamery internetowej, korzystając z odpowiedniego programu użytkowego na komputer².


By dowiedzieć się więcej o PowerShot PX, odwiedź stronę:
http://www.canon.pl/cameras/powershot-px/


Najważniejsze cechy aparatu PowerShot PX:


  • Automatyczne rejestrowanie obrazów ruchomych i nieruchomych
  • Obiektyw zmiennoogniskowy z możliwością panoramowania i odchylania – pole widzenia w poziomie 340˚ i 110˚ w pionie; zakres ogniskowych 19-57 mm (ekwiwalentny)
  • Technologia rozpoznawania z możliwością nadawania priorytetu określonym twarzom
  • Ręczne sterowanie i zarządzanie obrazem poprzez aplikację Connect dla Mini PTZ Cam
  • Wbudowane Wi-Fi i Bluetooth®³ ułatwiają łączenie ze smartfonami i tabletami