Zachowaj cenne wspomnienia z podróży dzięki
Canon EOS R100 z obiektywem RF 28 mm F2.8 STM

Warszawa, Polska, 24 maja 2023 r. – Canon Europe wprowadza dziś na rynek aparat EOS R100, przeznaczony dla osób, które chcą utrwalić chwile spędzone z rodziną i przyjaciółmi, wyjątkowe okazje i niepowtarzalne wspomnienia. Wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela i technologię automatycznej regulacji ostrości Dual Pixel CMOS AF. Zamknięty w kompaktowej i lekkiej obudowie aparat EOS R100 oferuje łatwość obsługi i oszałamiającą jakość obrazu. Doskonale nadaje się do fotografowania w podróży. Premierze aparatu towarzyszy wprowadzenie modelu RF 28 mm F2.8 STM – najmniejszego i najlżejszego obiektywu Canon z serii RF – a także OC-E4A: nowego przewodu do stopki wielofunkcyjnej Canon.

Najnowszy podstawowy bezlusterkowy aparat z systemu Canon EOS R stworzono po to, by z łatwością i w doskonałej jakości uwiecznić wyjątkowe chwile. Jest wystarczająco mały, by zabrać go na każdą rodzinną wyprawę. Canon okazuje również swoje zaangażowanie w poszerzanie gamy zaawansowanych obiektywów RF prime, wprowadzając na rynek model RF 28 mm F2.8 STM – najmniejszy i najlżejszy jak dotąd obiektyw z tej serii.

s-frt_gallery

EOS R100

fsl_gallery_02

RF 28mm F2.8 STM

Uchwyć moment

EOS R100 wyposażony jest w matrycę APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela. Jest ona kilkakrotnie większa niż w topowych smartfonach, zapewniając zauważalną poprawę jakości obrazu i wideo. Nie tylko gwarantuje to nieskazitelne kolory i niesamowitą szczegółowość, ale także daje użytkownikom możliwość fotografowania w warunkach słabego oświetlenia i uzyskania pięknego, autentycznego bokeh, w którym tło jest płynnie zmiękczone, pozwalając wyróżnić się obiektowi.

W nowym aparacie z matrycą Dual Pixel CMOS AF nie zabrakło charakterystycznej dla serii EOS R inteligentnej automatycznej korekty ostrości, co umożliwia szybkie i precyzyjne wykrywanie obiektów oraz śledzenie ludzkich oczu podczas korzystania z wizjera lub ekranu LCD. Pozwala to nadążyć za akcją i skupić się na tym, co najbardziej istotne. EOS R100 pomoże uchwycić wyjątkowe chwile dzięki zdjęciom seryjnym wykonywanym z prędkością do 6,5 klatki na sekundę w trybie One Shot AF i 3,5 klatki na sekundę w trybie Continuous AF1.

EOS R100 zapewnia lepsze parametry nagrań wideo w porównaniu ze smartfonem lub lustrzanką cyfrową, oferując nagrywanie w jakości 4K 25p2, dzięki integracji zalet systemu EOS R z tym prostym w obsłudze, podstawowym modelem aparatu. Jest również w stanie rejestrować wideo w jakości Full HD z prędkością 60 klatek na sekundę i 120 klatek na sekundę w rozdzielczości 720p. Tym samym doskonale nadaje się do płynnego nagrywania filmów w zwolnionym tempie, co z pewnością można wykorzystać podczas kreatywnego tworzenia materiałów o wakacyjnej tematyce. Niezawodny system Dual Pixel CMOS AF umożliwia także wykrywanie twarzy i śledzenie oczu podczas nagrywania w rozdzielczości Full HD.

Uwolnij swój potencjał

Kompaktowy EOS R100 waży zaledwie 356 g3, jest zatem mniejszy i lżejszy niż tradycyjna lustrzanka cyfrowa – w sam raz dla tych, którzy lubią fotografować w ruchu. Wygodny uchwyt, elektroniczny wizjer, intuicyjne elementy sterujące i zrozumiały interfejs użytkownika pozwolą początkującym użytkownikom aparatów z powodzeniem wcielić się w rolę rodzinnego fotografa. Z pomocą przychodzi również asystent kreatywności, który ułatwia dostosowanie rozmycia tła, jasności, kontrastu i balansu kolorów.

Użytkownicy mają także nieskrępowaną możliwość pomysłowego eksperymentowania z szeregiem wszechstronnych akcesoriów, takich jak innowacyjne obiektywy RF, mikrofony i lampy Speedlite. Kompatybilność z obiektywami Canon RF i RF-S oznacza, że użytkownicy mogą zwiększyć swój zasięg i wykazać się kreatywnością dzięki dużym otworom przysłony.

Sprawne łączenie i udostępnianie

Wi-Fi® i trwale uruchomiona funkcja łączności Bluetooth®4 umożliwiają użytkownikom płynne przesyłanie zdjęć i filmów na smartfona za pomocą aplikacji Canon Camera Connect do natychmiastowego udostępniania. Aplikacja pozwala użytkownikowi na zdalną obsługę aparatu, a połączenie Bluetooth umożliwia dodatkowo proste sterowanie za pomocą pilota BR-E1 lub smartfona. Rozwiązanie to doskonale sprawdza się podczas robienia grupowych zdjęć oraz filmów.

Przedstawiamy najmniejszy i najlżejszy obiektyw stałoogniskowy RF od Canon

Model RF 28 mm F2.8 STM to kompaktowy i lekki pełnoklatkowy obiektyw stałoogniskowy RF. Został starannie zaprojektowany z myślą o zestawieniu z takimi aparatami jak wprowadzony niedawno na rynek EOS R8. Z łatwością zmieści się w każdej torbie, może być również używany zamiast nasadki na korpus – w sam raz do fotografii krajobrazowej i miejskiej.

Wszechstronność aparatu zapewniają uniwersalna ogniskowa 28 mm i duży maksymalny otwór przysłony F2.8. Umożliwia on fotografowanie przy słabym oświetleniu i zapewnia płytką głębię ostrości z rozmyciem tła, aby wyróżnić fotografowany obiekt. Obiektyw RF 28 mm F2.8 STM wyposażony jest w połączony pierścień sterowania i ostrości, pozwalając użytkownikom na łatwą regulację ustawień, a w razie potrzeby – szybkie przełączenie na ręczne ustawianie ostrości. Co więcej, silnik STM odpowiada również za cicho działający autofokus i płynne przejścia pomiędzy obiektami.

Połączenie korpusu EOS R z obiektywem RF firmy Canon umożliwia wprowadzenie różnych opcji korekcji, aby pomóc początkującym fotografom i kamerzystom w uzyskaniu lepszej jakości obrazu przy mniejszych rozmiarach obiektywu. Efektywne rozmieszczenie trzech wysoce precyzyjnych, formowanych z tworzywa sztucznego elementów asferycznych zapewnia doskonałe oddawanie obrazu i kompaktowe rozmiary przy jednoczesnym ograniczeniu liczby elementów.

Zwarty, lekki i niedrogi model RF 28 mm F2.8 STM wzbogaca wybór zaawansowanych obiektywów Canon dla użytkowników systemu EOS R, który obejmuje również:
• RF 16 mm F2.8 STM,
• RF 24 mm F1.8 MACRO IS STM,
• RF 35 mm F1.8 MACRO IS STM,
• RF 50 mm F1.8 STM,
• RF 85 mm F2 MACRO IS STM.

Większa elastyczność dzięki nowemu przewodowi Canon OC-E4A

OC-E4A to nowy przewód Canon do stopki wielofunkcyjnej, dostępnej w wielu aparatach systemu EOS R, który pozwala na oddalenie nowej gamy zaawansowanych akcesoriów od stopki. Przewód umożliwia wykorzystanie wielofunkcyjnych akcesoriów, takich jak lampy błyskowe Speedlite, w pewnym oddaleniu od aparatu w celu zapewnienia prawidłowego oświetlenia podczas fotografowania w pionie, aby zapobiec powstawaniu cieni i zredukować efekt czerwonych oczu. Przewód OC-E4A może również zasilać urządzenia takie jak mikrofony i jest przystosowany do pracy z obiektywem RF 5.2 mm F2.8L DUAL FISHEYE.

Bardziej szczegółowe informacje na temat modelu EOS R100 dostępne są tutaj:
https://www.canon.pl/cameras/eos-r100/

Więcej informacji o obiektywie RF 28 mm F2.8 STM można znaleźć pod następującym linkiem:
https://www.canon.pl/lenses/rf-28mm-f2-8-stm/

Najważniejsze informacje dotyczące modelu EOS R100:

• Matryca 24,1 Mpx APS-C
• Dual Pixel CMOS AF z wykrywaniem obiektów
• Nagrywanie w jakości 4K (przycinanie, 25p)
• Nagrywanie w jakości Full HD z prędkością 60 fps i 120 fps5 w jakości 720p
• Wizjer elektroniczny
• Kompaktowy i lekki korpus

Najważniejsze informacje dotyczące obiektywu RF 28mm F2.8 STM:

• Smukła i lekka konstrukcja
• Szerokokątny obiektyw stałoogniskowy w przystępnej cenie
• Wszechstronna ogniskowa 28 mm
• Duży maksymalny otwór przysłony F2.8
• Jakość optyczna i inteligentne korekty

Ceny i dostępność

• Model EOS R100 w zestawie z obiektywem RF-S 18–45MM IS STM oferowany jest w cenie 3 429,99 zł i zostanie wprowadzony do sprzedaży w czerwcu.
• Rekomendowana cena obiektywu RF 28 mm F2.8 STM to 1 759,99 zł i zostanie wprowadzony do sprzedaży w czerwcu.
• Przewód OC-E4A jest oferowany w cenie 1 029,99 zł i zachowuje kompatybilność z aparatami EOS R3, EOS R6 Mark II, EOS R7, EOS R8, EOS R10, EOS R50 i EOS R5 C firmy Canon.

  1. Podczas wykonywania zdjęć seryjnych w trybie cichej migawki do plików RAW stosowana jest 12-bitowa konwersja analogowo-cyfrowa.
  2. Gdy rozdzielczość wynosi 3840 × 2160, obraz jest przycinany wokół środka przetwornika obrazu.
  3. Tylko korpus.
  4. Wyposażony w technologię Bluetooth® low energy. Słowo, znak i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Bluetooth SIG, Inc. i wszelkie użycie tych znaków przez Canon Europe Ltd. odbywa się na zasadach licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli. Wi-Fi® jest zastrzeżonym znakiem towarowym Wi-Fi Alliance. Słowo, znak i logo Bluetooth® są zarejestrowanymi znakami towarowymi należącymi do Bluetooth SIG, Inc. i wszelkie użycie tych znaków przez Canon Inc. odbywa się na zasadach licencji. Inne znaki towarowe i nazwy handlowe należą do ich właścicieli.
  5. AF wyłączony podczas nagrywania.