Canon wprowadza na rynek przenośny obiektyw zmiennoogniskowy do kamer transmisyjnych 4K wyposażony w nowy, cyfrowy moduł napędowy

Warszawa, 10 kwietnia 2024 r. – Firma Canon ogłasza premierę obiektywu CJ27ex7.3B IASE T rejestrującego obraz w jakości 4K HDR. Model ten, który wyposażono w nowy napęd e-Xs V, sprawdzi się w przypadku zastosowań wymagających teleobiektywu, a także przy nagrywaniu szerokokątnym. Ten przenośny obiektyw zmiennoogniskowy na nowo definiuje standardy branżowe. Jest kompatybilny z kamerami transmisyjnymi 4K wyposażonymi w czujniki 2/3 cala i oferuje najlepszy w swojej klasie zakres ogniskowych 7,3–197 mm, a także konwerter optyczny 2,0x.

CJ27ex73B IASE T

CJ27ex7.3B IASE T

Najnowsze rozwiązanie Canon rozszerza serię UHDxs oraz zapewnia użytkownikom większą elastyczność i lepsze doświadczenia związane z filmowaniem w różnych środowiskach, na przykład podczas prowadzenia transmisji na żywo, w trakcie gromadzenia wiadomości, czy pracy nad produkcją studyjną.

Najszerszy zakres ogniskowych wśród przenośnych obiektywów transmisyjnych Canon umożliwia nagrywanie zarówno w studiach, jak i na stadionach

Model CJ27ex7.3B IASE T charakteryzuje się najszerszym kątem i największym zasięgiem teleobiektywu wśród sprzętu dostępnego w tej kategorii. Zakres powiększenia (27-krotny zoom optyczny) czyni ten obiektyw najbardziej wszechstronną z perspektywy użytkowników opcją sprzętową: od niesamowicie szerokiego kąta 7,3 mm do ogniskowej teleobiektywu o długości 197 mm.

W połączeniu z wbudowanym konwerterem 2.0x, który odblokowuje możliwość podwojenia maksymalnego zasięgu do 394 mm, obiektyw ten staje się wyznacznikiem wydajności optycznej we wszystkich scenariuszach roboczych. Doskonale sprawdza się w różnorodnych zastosowaniach – od zbliżeń na zawodników na boisku po rejestrowanie rozległych krajobrazów.

Zaprojektowany pod kątem najwyższej klasy zastosowań wymagających doskonałej wydajności optycznej

Cechą wyróżniającą ten obiektyw na tle innych jest najwyższa jakość 4K HDR – od środka ekranu aż po jego krawędzie. Wysoką rozdzielczość obrazu zapewniają zaawansowane technologie, takie jak wielogrupowy zoom i system płynnego ogniskowania.

Zaawansowana korekcja aberracji chromatycznych i najnowocześniejsze technologie powlekania, stworzone z myślą o standardach transmisyjnych, to gwarancja wyraźnego i dokładnego odwzorowania obiektów.

Wydajna jednostka napędowa nowej generacji

CJ27ex7.3B IASE T to pierwszy obiektyw wyposażony w udoskonaloną jednostkę napędową e-Xs V, wyznaczającą nowe standardy w zakresie obsługi i funkcjonalności. Dzięki trzem 20-pinowym złączom, dodanemu wszechstronnemu portowi USB-C, który umożliwia m.in. zdalne sterowanie i aktualizacje oprogramowania sprzętowego, a także 16-bitowemu koderowi do precyzyjnego transferu danych obiektywu, urządzenie jest idealnym wyborem, który sprawdzi się przy wielu zastosowaniach (np. w produkcjach wirtualnych i podczas transmisji realizowanych w ruchu).

Bardziej precyzyjne działanie, szybki zoom i większa responsywność przysłony – to cechy napędu e-Xs V, dzięki którym operator kamery może uchwycić szybko poruszające się obiekty bez obawy, że przeoczy ważny moment. Zintegrowana funkcja kompensacji „oddychania” ostrości zapewnia niezmiennie płynne ujęcia dzięki automatycznej korekcji wahań (dotyczy tylko obiektywów z serii UHDxs).

Lekki i kompaktowy korpus o doskonałej ergonomii

Wytrzymały obiektyw zaprojektowano z myślą o mobilności i komforcie użytkownika. Lekka i kompaktowa obudowa o wadze ok. 2,1 kg oraz przeprojektowana jednostka napędowa powodują, że ergonomiczna konstrukcja zapewnia doskonałą manewrowość, niezbędną w wielu scenariuszach produkcyjnych.

Dzięki szerokiemu zakresowi ogniskowych, niezrównanym parametrom optycznym i zaawansowanym funkcjom model ten wyznacza nowe standardy w dziedzinie profesjonalnego sprzętu transmisyjnego. Obiektyw i wspierająca go jednostka napędowa stanowią dowód naszego zaangażowania w innowacyjność. Za ich pomocą umożliwiamy użytkownikom rejestrowanie oszałamiających materiałów zarówno w plenerze, jak i w studiu. Jest to pierwszy obiektyw nowej generacji w linii, którą będziemy dalej rozwijać – podkreśla Jack Adair, Product Specialist w Canon Europe.

Więcej informacji o modelu CJ27ex7.3B IASE T opublikowano na stronie: https://www.canon.pl/lenses/cj27ex7-3b-iase-t.

Dalsze informacje