Sprzedano już ponad 2300 urządzeń serii Canon imagePRESS V w regionie EMEA. Wszystkie modele uzyskały certyfikat Fogra

Warszawa. 08.04.24. Arkuszowe, kolorowe systemy tonerowe Canon imagePRESS V900 i V1000 i V1350 uzyskały certyfikat Fogra1 PSD (ProcessStandard Digital), co można uznać za kamień milowy w całej historii ich dystrybucji. Od momentu uruchomienia sprzedaży w grudniu 2022 r. i kwietniu 2022 r. w regionie EMEA zainstalowano ponad 1600 maszyn z serii imagePRESS V900 i ponad 660 maszyn imagePRESS V1000, uzyskując certyfikat Fogra w sierpniu 2022 r. Uzupełnieniem serii jest ponad 120 instalacji systemu imagePRESS V1350, który został wprowadzony na rynek w maju 2023 r.

  • Urządzenie Canon imagePRESS V1350 uzyskało certyfikat Fogra PSD.

  • Seria imagePRESS V900 z certyfikatem Fogra PSD doczekała się ponad 1600 instalacji w regionie EMEA.

  • Duńska firma Huuray zainwestowała w imagePRESS V700 latem 2023 roku.

Serii imagePRESS V1350 i V900 przyznano certyfikat Fogra. Oba urządzenia uzyskały najwyższe możliwe wyniki w kategorii Print Quality Class, otrzymując ocenę "A" przyznaną za precyzję i spójność kolorów. W opinii Fogra spójność druku, rozdzielczość i jakość finalnych produktów są zgodne ze standardami organizacji. Wszystko to okazało się możliwe dzięki zastosowaniu serwera Canon PRISMAsync, jak i serwerów imagePRESS opartych na technologii Fiery.

Seria imagePRESS V900 zapewnia jakość i elastyczność druku

1600 instalacji w regionie EMEA, dowodzi, że seria imagePRESS V900 stała się popularnym wyborem. Duże znaczenie miał fakt, że dzięki jednemu kompaktowemu urządzeniu klient może drukować szeroką gamę aplikacji.

Seria imagePRESS V900 jest dostępna w trzech różnych modelach - V900, V800 i V700 – drukujących z prędkościami odpowiednio: - 90 str./min, 80 str./min i 70 str./min fromatu A4. Zaprojektowana z myślą o często zmieniających się potrzebach środowisk produkcyjnych, maszyna zapewnia uzyskiwanie jednolitego druku wysokiej jakości, jest wszechstronna i pozwala na stosowanie szerokiej gamy podłoży.

Duńska firma Huuray zainwestowała w imagePRESS V700 latem 2023 r, by rozszerzyć swoją ofertę spersonalizowanych kart podarunkowych. Dann Grønhøj, COO of Huuray, komentuje: "Zainteresowanie kartami wzrosło i aby sprostać rosnącemu popytowi na nie, potrzebowaliśmy urządzenia, które poradziłoby sobie ze zwiększonymi wolumenami. Wcześniej byliśmy w stanie drukować zaledwie15 kart podarunkowych jednocześnie, zmagając się ze zbyt dużą liczbą czynności manualnych i nieefektywnością".

"Już teraz widzimy, że inwestycja znacząco przyczyniła się do wzrostów produkcji", - kontynuuje. "Zaledwie dwa miesiące po wdrożeniu nowej maszyny mogliśmy dostarczać karty podarunkowe do większej bazy klientów. Nie osiągnęlibyśmy tego, używając naszych starych urządzeń. Jesteśmy pod szczególnym wrażeniem szybkości imagePRESS V700 – maszyna drukuje znacznie szybciej niż urządzenie, z którego korzystaliśmy do tej pory, dzięki czemu oszczędzamy dużą ilość czasu. Jesteśmy też zadowoleni z jakości i wysokiej rozdzielczości druku - skutkuje to lepszym finishingiem drukowanych przez nas kart, które wytwarzamy na szerokiej gamie podłoży".

Korzyści płynące z jakości i elastyczności systemu dostrzega też, włoska, rodzinna firma Tipografia Carnicella. Andrea Carnicella, właściciel Tipografia Carnicella, komentuje: "Zainwestowaliśmy w urządzenie imagePRESS V900, bo gwarantuje doskonałą jakość i precyzję druku, a także zapewnia większą wydajność produkcji przy bardzo niskim czasie przestojów. Duży wpływ na tą decyzję miała możliwość drukowania na różnych podłożach i osiąganie jakości porównywalnej z drukiem offsetowym. Z pomocą Canon imagePRESS V900 chcemy zwiększyć miesięczne wolumeny produkcji, wykorzystując jej szybkość i jakość – te kategorie mają znaczenie w realizacji projektów zlecanych dotąd firmom zewnętrznym lub realizowanych na jednej z naszych maszyn offsetowych".

imagePRESS V1350: dobry wybór z gwarancją wysokiej produktywności

Flagowy model imagePRESS V1350, zapewniający wysoką wydajność i maksymalną prędkość 135 str/min, od momentu debiutu na rynku w maju 2023 r., został zainstalowany ponad 120 razy w regionie EMEA. Urządzenie jest przeznaczone do wysokonakładowej produkcji wysokiej jakości wydruków, takich jak m.in.: broszury, ulotki, wysokiej jakości przesyłki direct mailing, a nawet spersonalizowane opakowania.

Włoski dostawca usług druku E. Lui Tipografia jest jednym z wiodących graczy na rynku poligraficznym i wydawniczym i od dawna poszukiwał urządzeń gwarantujących dużą stabilność i wydajność druku. Enrico Lui, właściciel E. Lui Tipografia, komentuje: „W przeciwieństwie do innych, rozwiniętych technologii, kolorowy druk cyfrowy ma jeszcze wiele możliwości rozwoju. Naszym zdaniem, to właśnie Canon jest marką, która w niego najbardziej inwestuje, wprowadzając znaczące ulepszenia w każdej nowej generacji urządzeń tej serii. Od czasu pierwszych testów imagePRESS V1350 dokonał się znaczny postęp w porównaniu z poprzednimi modelami".

Jennifer Kolloczek, EMEA Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Print w Canon Europe, komentuje: "Od momentu ogłoszenia dodatków do serii imagePRESS V obserwujemy duże zainteresowanie technologią i wszechstronnością poszczególnych urządzeń, a także rozwojem całej serii imagePRESS V i naszego portfolio maszyn arkuszowych. Seria ta, oparta na sprawdzonej, opatentowanej technologii pozwala na lepsze, szybsze bardziej zróżnicowane działania, umożliwiając klientom oferowanie bardziej wartościowych rozwiązań z obszaru poligrafii. Cieszymy się, że seria imagePRESS V uzyskała certyfikat Fogra. Nie mamy wątpliwości, że drukarnie komercyjne, dostawcy urządzeń do druku na potrzeby własne, a także działy marketingu mogą skorzystać z jasno określonych standardów i wsparcia, jakie oznacza właśnie ten certyfikat".

Serię imagePRESS V i inne urządzenia Canon z certyfikatem Fogra będzie można zobaczyć na żywo podczas targów drupa 2024 na stoisku Canon w hali 8a.

Więcej informacji na temat systemów Canon z certyfikatem Fogra można znaleźć na stronie: https://www.canon-europe.com/business/insights/articles/fogra-certification/

  1. Fogra to cieszący się uznaniem instytut naukowo-badawczy non-profit działający dla branży poligraficznej i medialnej. Zlokalizowany w Niemczech, przeprowadza audyty i tworzy niezależne wzorce jakości, umożliwiając sprzedawcom i firmom poligraficznym obiektywną ocenę możliwości ich urządzeń i procesów produkcyjnych.