Dwa nowe modele z serii imageRUNNER od Canon – propozycja dla firm, które stawiają na pracę hybrydową

Warszawa, 7 września 2021 r. – Canon zaprezentował dwa nowe modele z uznanej serii urządzeń wielofunkcyjnych imageRUNNER. To imageRUNNER C3226i oraz imageRUNNER ADVANCE DX C3800, które zaprojektowano tak, aby zapewniały wydajną i bezpieczną pracę w środowisku hybrydowym. Nowości te poszerzają i dopełniają portfolio producenta w obszarze kolorowych urządzeń wielofunkcyjnych obsługujących format A3. Canon oferuje w ten sposób rozwiązania dostosowane do budżetu każdego przedsiębiorstwa, jego rozmiaru i modelu, w jakim ono pracuje.

Długofalowe strategie oparte na pracy w trybie hybrydowym, które wdrażają firmy, spowodowały, że pracownicy coraz częściej wypełniają swoje obowiązki zarówno z biur, przestrzeni co-workingowych, jak i zdalnie. Jedną z technicznych odpowiedzi na zapotrzebowania nowego modelu pracy są wielofunkcyjne urządzenia drukujące w kolorze w formacie A3, które jednocześnie zapewniają sprawne współdzielenie pracy i dokumentów. Maszyny tego typu mają kluczowe znaczenie dla zachowania płynności działania firm. Stworzone w tym duchu nowe urządzenia Canon gwarantują udoskonaloną łączność, produktywność, oszczędność energii i materiałów oraz zabezpieczenia najnowszego typu. Wszystko po to, żeby współpraca na odległość była prostsza i bezpieczniejsza.


Wydajna i bezpieczna praca hybrydowa dla małych i dużych przedsiębiorstw


Nowy model imageR-UNNER C3226i został zaprojektowany tak, aby wspierać wydajność w pracy hybrydowej. Jest to możliwe dzięki udoskonalonym osiągom i licznym udogodnieniom dla użytkowników. To między innymi wyższa prędkość druku (sięgająca 26 stron na minutę) i nowy kontroler. Co więcej, platforma uniFLOW w najnowszej wersji 2021.2 wprowadza poszerzone możliwości skanowania i drukowania we współpracy z chmurą, a także łączność z popularnym oprogramowaniem Microsoft Teams. To pozwala na lepsze wykorzystanie mieszanki technologii chmurowej i lokalnej oraz zapewnia stały dostęp użytkowników tworzonych i modyfikowanych dokumentów, niezależnie od miejsca ich pracy. A dzięki łatwemu serwisowaniu, które znane jest z imageRUNNER DX, ewentualna naprawa nowych modeli jest prosta i szybka, co przekłada się na maksymalnie efektywne wykorzystanie urządzenia.


Praca w trybie hybrydowym stanowi także źródło nowych wyzwań związanych z bezpieczeństwem. Szczególnie w sytuacji, gdy pracownicy udostępniają sobie informacje z różnych lokalizacji, w których się znajdują i niejednokrotnie nie korzystają z sieci firmowej lub pracują na prywatnym sprzęcie. Dlatego wraz ze wzrostem liczby cyberataków1, przedsiębiorcy nie powinni iść na kompromis w kwestii bezpieczeństwa. Ochrona, w którą wyposażono urządzenia imageRUNNER C3226i nie ustępuje aktualnym standardom serii imageRUNNER ADVANCE DX i zapewniana jest przez McAfee Embedded Control, system SIEM, nowoczesny protokół szyfrowania TLS 1.3 oraz funkcjonalność Forced Hold Print (wymuszonego wstrzymania druku). Jednocześnie wzbogacając możliwości urządzeń imageRUNNER o standardowe funkcjonalności technologii Canon, które przeznaczone są dla firm, producent oferuje kompleksowe wsparcie dla każdego przedsiębiorstwa, niezależnie od jego wielkości i bez względu na dostępny budżet.


Nowe możliwości w transformacji firm


Model imageRUNNER ADVANCE DX C38002 czerpie swoją funkcjonalność z sukcesu poprzedników w linii biznesowych urządzeń do druku A3. Zaprojektowano go z myślą o firmach pragnących przyśpieszyć swoją transformację cyfrową i wymagających zapewnienia wysokiej wydajności. Urządzenie oferuje wszystkie udogodnienia w obsłudze i serwisowaniu, które znane są z imageRUNNER C3226i, wliczając w to aktualizację uniFLOW 2021.2, oraz dodatkowe funkcjonalności wspierające hybrydowy tryb pracy. Dzięki prędkości skanowania 270 obrazów na minutę (ipm) maszyna gwarantuje błyskawiczne przeniesienie dokumentów papierowych do świata cyfrowego – pracownicy mogą więc sprawnie tworzyć i dzielić się cyfrowymi kopiami materiałów ze współpracownikami.


Urządzenie zintegrowane jest również z zewnętrznym oprogramowaniem, takim jak Therefore Online i IRIS, oraz chmurową usługą zarządzania dokumentami Canon Cloud Workspace Collaboration – Process Automation. Wszystko to nie wymaga skomplikowanej konfiguracji. Co więcej, funkcje łączności, takie jak Near-Field Communication (NFC) i Bluetooth oraz kompatybilność z uniFLOW i uniFLOW Online sprawiają, że model imageRUNNER ADVANCE DX C3800 doskonale sprawdza się we współpracy z innymi maszynami i rozwiązaniami wykorzystywanymi w obiegu informacji w firmie. Użytkownicy mogą bez trudu łączyć się z każdym urządzeniem, niezależnie czy pracują z biura czy poza nim. Uzyskują także dostęp do wielu usług i narzędzi w ramach jednego zunifikowanego rozwiązania wspierającego wydajność pracy w trybie hybrydowym.


Funkcjonalności takie jak szybki druk (do 35 stron na minutę) oraz zgodność z najwyższymi standardami bezpieczeństwa (w tym certyfikacja wg. Common Criteria) sprawiają, że imageRUNNER ADVANCE DX C3800 doskonale sprawdza się przy realizacji skomplikowanych i wysokonakładowych zadań.  Ponadto model ten korzysta z materiałów, części i akcesoriów znanych z imageRUNNER C3226i, co czyni go szczególnie tanim w eksploatacji dla firm, które korzystają z obu typów urządzeń.


Taz Nakamasu, Executive Vice President w B2B Document Solutions, Canon Europe komentuje: „Gdy tylko firmy zaczęły otwieraćna nowo swoje biura, wiele z nich zdecydowało się postawić na model hybrydowy. To wymaga zapewnienia możliwości pracy z różnych miejsc. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na rozwiązania pozwalające na dostęp do dokumentów i dzielenie się nimi, z każdej lokalizacji, w której znajdują się pracownicy. Nasza szeroka oferta odpowiada już na liczne potrzeby pracy hybrydowej. Najnowsze dodatki do portfolio jedynie wzmacniają te możliwości.


Podobnie jak rozwój naszej oferty, kluczowe są dla nas rosnące i zmieniające się potrzeby naszych klientów. Chcemy nie tylko im sprostać, ale i wykraczać poza te oczekiwania. Nasza linia urządzeń obsługujących format A3 powiększa się o modele imageRUNNER C3226i oraz imageRUNNER ADVANCE DX C3800. W ten sposób dostarczamy pełen przekrój wydajnych, bezpiecznych urządzeń do druku A3 w kolorze, które wspierają przedsiębiorców na każdym etapie wdrażania nowych modeli pracy”.


Aby dowiedzieć się więcej o imageRUNNERC3226i, odwiedź:
https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/imagerunner-c3226i/


Aby dowiedzieć się więcej o imageRUNNER ADVANCE DX C3800, odwiedź:
https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/imagerunner-advance-dx-c3800-series/


Kluczowe funkcjonalności – imageRUNNER C3226i


 • Druk w szybkości 26ppm oraz skan w tempie do 55 ipm
 • Czas wznowienia pracy wynoszący nie więcej niż 10s
 • Udoskonalona obsługa materiałów do druku
 • Obsługa wewnętrznego dziurkacza
 • Udoskonalone ekologiczne zszywanie
 • Łączność z uniFLOW Online
 • Bezdotykowe rozwiązania poprzez aplikacją mobilną
 • McAfee Embedded Control
 • TLS1.3
 • SIEM/SYSLOG
 • Forced Hold Print (Wymuszone wstrzymanie druku)
 • Encrypted Secure Print (Szyfrowany bezpieczny druk)

Kluczowe funkcjonalności – imageRUNNER ADVANCE DX C3800


 • Druk w szybkości do 35 ppm oraz skan w szybkości do 270 ipm*
 • Czas wznowienia pracy wynoszący 10s lub mniej
 • Udoskonalona obsługa materiałów do druku
 • FAQ dostępne poprzez kod QR LUI
 • Wsparcie wewnętrznego dziurkacza
 • Udoskonalone możliwości zszywania (40 arkuszy)
 • Udoskonalone ekologiczne zszywanie
 • Łączność z uniFLOW Online
 • Bezdotykowe rozwiązania poprzez aplikacją mobilną
 • Cicha praca
 • McAfee Embedded Control
 • SIEM/SYSLOG
 • Forced Hold Print (Wymuszone wstrzymanie druku)
 • Encrypted Secure Print (Szyfrowany bezpieczny druk)
 • Obsługa TPM 2.0
 • HCD-PP
 • TLS1.3

* Dostępny również z opcjonalnym Single-PASS DADF-C1