Canon poszerza uznane na rynku portfolio szybkich maszyn atramentowych o model ColorStream 8110 i nowy flagowy model ColorStream 8200

Drupa Media Conference, Düsseldorf, Germany, 09.00h CET 26th March 2024 – Po dotychczasowym sukcesie serii szybkich, rolowych maszyn atramentowych - ColorStream 8000 - firma Canon rozszerza dziś tę serię o dwa nowe modele: ColorStream 8200 i 8110. ColorStream 8200 to obecnie najbardziej wydajny model serii z maksymalną prędkością pracy równą 200 metrów/min. Z kolei ColorStream 8110 drukujacy z prędkością 110 metrów/min jest idealnym rozwiązaniem dla szerokiego grona dostawców usług druku, którzy chcą zainwestować w nowe urządzenie ColorStream, zachowując dotychczasowy sprzęt do finishingu.

  • Canon poszerza serię ColorStream 8000 o dwa nowe modele – ColorStream 8200 i 8110.

  • Nowy model ColorStream 8200 jest obecnie najbardziej wydajnym modelem tej serii z maksymalną prędkością do 200 m/min

  • Seria ColorStream 8000 może być połączona z PRISMAproduction – zintegrowaną, skalowalną, wysokowydajną platformą do obsługi kolejki zadań i zarządzania produkcją.

Od czasu premiery w 2011 r., seria ColorStream sprawdziła się jako atrakcyjna inwestycja przeznaczona  do realizowania zadań druku w dużych nakładach, a na całym świecie zainstalowano już ponad 1800 systemów. W świetle takiego zapotrzebowania ze strony klientów, nowe urządzenie Canon ColorStream 8200 to jak dotąd najbardziej produktywny i zautomatyzowany model serii ColorStream, który minimalizuje potrzebę ręcznych interwencji, zapewnia długi czas pracy bez przestojów i wysoką wydajność. Pracując    z maksymalną prędkością, ColorStream 8200 drukuje 2692 strony A4/min. Przy tym poziomie wydajności jest to idealne rozwiązanie dla drukarni zajmujących się realizacją zleceń z obszaru komunikacji biznesowej, drukiem książek, drukiem na zlecenie, jak również dla szerokiego grona dostawców usług druku, którzy muszą radzić sobie ze spiętrzeniem zadań podczas produkcji różnorodnych form druków na zlecenie – sprawozdań, książek, wysyłek direct mail i insertów.

Nowe urządzenia ColorStream 8200 i 8110 zapewniają jakość druku porównywalną z wcześniejszymi modelami serii ColorStream 8000. Są wyposażone w głowice drukujące o natywnej rozdzielczości 1200 dpi i wysoko pigmentowe atramenty polimerowe na bazie wody, zapewniające szeroką gamę kolorów druku na papierze niepowlekanym, makulaturowym oraz papierach dedykowanych technologii inkjet. Zastosowanie trwałych i wytrzymałych komponentów w ColorStream 8200 i 8110 wraz z funkcjami automatyzacji, takimi jak automatyczna obsługa łączenia wstęgi i bieżąca komunikacja z wbudowanymi urządzeniami do finishingu to dowód na zaangażowanie firmy Canon na rzecz oczekiwanej przez klientów produktywności z jednoczesnym ograniczaniem wpływu produktów i działalności na środowisko.

Aby zmaksymalizować wydajność urządzeń z serii ColorStream 8000, klienci mogą połączyć je ze zintegrowaną, skalowalną, wysokowydajną platformą do obsługi kolejki zadań i zarządzania produkcją PRISMAproduction, która automatyzuje i integruje wprowadzanie i konwersję danych, przygotowanie do druku i sam wydruk. PRISMAproduction dostosowuje pliki do potrzeb wysokowydajnego druku produkcyjnego, umożliwiając wstępne i ostateczne przygotowanie plików w formacie AFP i PDF, wzbogacenie danych i skład stron w obrębie systemu elastycznego przepływu zadań realizowanych za pośrednictwem jednej platformy. Z kolei funkcjonalność wsadowa platformy PRISMAproduction pozwala klientom optymalizować przetwarzanie zamówień i sekwencję produkcji w odpowiedzi na obecny trend zmniejszania nakładów. Zapewnia to wydajną obsługę wydruków w urządzeniach serii ColorStream 8000.

Hans Schmidbauer, Director, Marketing & Innovation, Commercial Printing, Canon EMEA powiedział: „Klienci korzystający z urządzeń serii ColorStream 8000 chwalą solidną konstrukcję i wysoką jakość druku, poziom automatyzacji, długi czas pracy bez przestojów i wynikającą z tego wydajność mierzoną wskaźnikiem OEE. Wprowadzając nowy flagowy model ColorStream 8200, pomagamy im nieustannie zwiększać produktywność bez uszczerbku dla niezawodności i jakości. A ponieważ dostawcy usług związanych z komunikacją biznesową i wydawcy chętnie wykorzystują do druku książek i dokumentów łatwy do recyklingu papier niepowlekany, to jesteśmy przekonani, że prezentowany model ColorStream okaże się dla nich wyjątkowo atrakcyjny.”

Nowy model ColorStream 8200 zostanie zaprezentowany na stoisku firmy Canon w hali 8a podczas  targów drupa 2024  jako element kompleksowego rozwiązania do produkcji wydawnictw na żądanie. Dzięki zintegrowanemu systemowi  do wstępnej i finalnej produkcji marki Hunkeler, urządzenie może produkować bloki książek z automatyczną obsługą łączenia wstęgi, zmianą formatów, liczby stron i długości grzbietu książki dla dowolnego nakładu, przy maksymalnej prędkości drukowania 200m/min., zapewniając wysoką produktywność, wydajność, jakość druku i finishingu.

Więcej informacji o serii ColorStream 8000 można znaleźć na stronie: https://www.canon.pl/business/products/production-printers/digital-presses/colorstream-8000-series/ .

Dalsze informacje:
Zdjęcia-Download