Canon i Empik Foto łączą siły w ramach popularnej serii warsztatów online #wiemikropka Powstały cztery krótkie filmy dla dzieci i młodzieży w wieku 7-12+, przybliżające im magię fotografowania i drukowania.

Warszawa, 14 czerwca 2021 r.: Canon Polska, w ramach projektu warsztatów online Empiku pod hasłem #wiemikropka, przygotował cykl materiałów edukacyjnych kierowanych do dzieci i młodzieży, które pozwolą im zgłębić tajniki fotografowania i drukowania. Cykl składa się z czterech filmów przygotowanych przez ekspertów, którzy swoją kreatywnością zainspirują najmłodszych miłośników fotografii do rozwijania swojej pasji, a tych niezdecydowanych przekonają, że uchwycenie chwil za pomocą aparatu to naprawdę świetna zabawa. Z okazji startu wspólnej serii edukacyjnej Canon Polska przygotował specjalną ofertę. Uczestnicy wirtualnych warsztatów #wiemikropka mogą skorzystać z wyjątkowego rabatu 10% na drukarki i wybrane aparaty Canon.

Uczymy się robić ładne zdjęcia

Wszyscy fotografujemy – jedni używają aparatów, inni smartfonów. Jednak nie zawsze nasze zdjęcia wychodzą tak, jak byśmy tego chcieli. Z odpowiedzią na nurtujące wszystkich fotografów pytania przychodzi Natalia Lis, autorka bloga Jest Rudo. Jak sama o sobie pisze: zamienia trudne w fajne i zachęca wszystkich do prowadzenia pięknego, kreatywnego życia.

Natalia przedstawi uniwersalne porady, które sprawią, że od tej chwili fotografowanie stanie się wspaniałą przygodą.

Film dostępny jest bezpłatnie na stronie Empik.com: Uczymy się robić ładne zdjęcia | Warsztaty online #wiemikropka - EMPIK.COM

Gdzie szukać tematów do fotografowania?

Niemal każdy z nas miewał sytuacje, w których sfotografowana została już cała rodzina, pies, kot i teraz poszukuje pomysłów na kolejne zdjęcia. Fotograf i podróżnik oraz były redaktor naczelny National Geographic Polska, Marcin Jamkowski, podpowie, gdzie szukać inspiracji i  nowych tematów do fotografowania oraz jak opowiadać historie zdjęciami. Reportaże z ekspedycji Marcina opublikowano w magazynie National Geographic w ponad 20 językach na całym świecie. Doświadczony fotograf w swoim filmie radzi, jak stać się mistrzem ciekawych tematów i chwytać  momenty, które mogą zostać z nami na zawsze.

Film dostępny bezpłatnie na stronie Empik.com: Gdzie szukać tematów do fotografowania? | Warsztaty online #wiemikropka

Jak poprawić zrobione zdjęcie?

Wiele osób rozpoczynających swoją podróż z fotografią  zadaje sobie to pytanie. Z odpowiedzią na nie ponownie przychodzi Natalia Lis, autorka bloga Jest Rudo.  Znakomitą część czasu Natalia pokazuje, że wszystko jest możliwe, choć najczęściej zajmuje to więcej czasu, niż początkowo zakładamy. W swoim kolejnym filmie pokazuje jak prosta jest edycja zdjęć.

Jeśli w końcu udało się uchwycić na zdjęciu tę jedną, niepowtarzalną chwilę, ale zdjęcie wyszło ciemne a w rogu widać kawałek palca fotografa, wszystko da się naprawić… Dzięki Natalii Lis poprawianie wykonanych już zdjęć stanie się naprawdę proste. Wszystko to w przystępnej i ciekawej formie.

Film dostępny bezpłatnie na stronie Empik.com: Jak edytować zdjęcia? | Warsztaty online #wiemikropka

Baw się drukowaniem

Nawet najlepsze zdjęcia, zrobione telefonem, często giną wśród setek innych, w otchłani galerii, komputerów i aparatów - i większość  z nich nigdy nie zostaje wydrukowana. Nadszedł już czas, aby się nimi pochwalić i wykorzystać je np. do dekoracji mieszkania czy obdarowania kogoś kreatywnym, osobistym prezentem. Ewa Wojtan pokaże jak szybko i łatwo wydrukować zdjęcia prosto z telefonu oraz ładnie je zaprezentować. Podpowie też, jakie cuda można stworzyć korzystając z drukarki oraz strony lub aplikacji Creative Park. 

Ewa to z wykształcenia pedagog, plastyk i ceramik. Od 2013 r. wspólnie z dziećmi tworzy blog rodzinny Moje dzieci kreatywnie i nagrywa filmy na YouTube. Inspiruje swoich czytelników pisząc o edukacji, zabawie, eksperymentach, twórczości plastycznej oraz ciekawych grach, zabawkach, książkach i pomysłach DIY.

Film dostępny bezpłatnie na stronie Empik.com: Baw się drukowaniem! Warsztaty online #wiemikropka