Canon wprowadza aparat EOS M50 Mark II –doskonałe narzędzie dla internetowych twórców

Warszawa, 25 lutego 2021 – W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości sprzęt fotograficzny, jak również pragnąc sprostać ewoluującym wymaganiom internetowych twórców, Canon Europe przedstawia aparat EOS M50 Mark II, będący następcą wielokrotnie nagradzanego modelu EOS M50. Światowy apetyt na tworzenie, udostępnianie i oglądanie treści na Instagramie, YouTube czy Twitchu nie maleje – oddawanie się różnym hobby i zdoby¬wanie nowych umiejętności wypełnia coraz więcej naszego czasu. Między III kw. 2019 a II kw. 2020 aplikacja TikTok w samej tylko Europieᶦ odnotowała 93-procentowy wzrost miesięcznego wykorzystania swojej oferty przez osoby w wieku 16-64 lat.

Twórz wyróżniający się kontent dzięki bezlusterkowemu aparatowi pełnemu inteligentnych funkcji i oferującemu znakomitą jakość zdjęć


Mały, acz oferujący wielkie możliwości aparat bezlusterkowy EOS M50 Mark II niezwykle ułatwia proces tworzenia treści – od zrobienia zdjęcia lub nakręcenia filmu po zamieszczenie go w sieci. Aparat ten może rejestrować wideo 4K (w poziomie lub w pionie) oraz realizować transmisje na żywo w jakości Full HD bezpośrednio do YouTubeii, przenosząc kontent na nowy poziom jakości. Dysponując wejściem mikrofonowym 3,5 mm oraz czystym wyjściem HDMI i USB, posiada komplet wejść i wyjść potrzebnych twórcy treści. Kompaktowy korpus, odchy¬lany ekran dotykowy i kompatybilność z szeroką gamą obiektywów Canon zapewniają użyt¬kow¬nikom pełną swobodę twórczą – niezależnie od tego, czy starannie kadrują tło czy też nagrywają vloga w marszu.


Kierunek? Każdy.


Najważniejszą cechą tego aparatu jest wszechstronność. Niezależnie od tego, czy chcemy zrobić wysokiej jakości zdjęcia na Instagram, natywne pionowe wideo do TikToka, czy transmitować na żywo na YouTube, EOS M50 Mark II nam w tym pomoże. Czyste wyjście HDMI pozwala tworzyć profesjonalnie wyglądające transmisje, a dzięki bezpłatnemu oprogra¬mowaniu Canon EOS Webcam Utility można swobodnie strumieniować materiały na Twitch lub prowadzić wideorozmowy w wysokiej jakości.


Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu na szybką publikację treści, EOS M50 Mark II oferuje ulepszoną łącznośćiii bezprzewodową Wi-Fi i Bluetooth. Umożliwia to sterowanie aparatem za pomocą urządzenia mobilnego. Pozwala to również na przesyłanie zdjęć i klipów wideo bezpośrednio do serwisów społecznościowych – teraz już nic nam nie umknie.


Nowe możliwości dla twórców treści


Bez względu na nasz styl i potrzeby, wbudowany mikrofon sprawia, że z tym poręcznym aparatem zyskujemy dużą mobilność a nawet możliwość zamontowania go na gimbalu, co zapewnia nam niezrównaną swobodę. Niezależnie od tego, czy znajdujemy się przed aparatem, czy za nim, odchylany ekran dotykowy i czuły wizjer elektroniczny (EVF) pozwalają nam kadrować ujęcia w każdej sytuacji.


Wyróżnij się w mediach społecznościowych


Przy ponad 300 tysiącach wpisów publikowanych co minutę na Instagramie, kluczem do wyróżnienia się jest jakość publikowanych treści. EOS M50 Mark II umożliwia twórcom kontentu korzystanie z gamy obiektywów Canon EF-M i obiektywów EF z adapterem mocowania, w tym z ultraszerokokątnych obiektywów, doskonałych do nagrywania vlogów, oraz obiektywów o małej głębi ostrości, pozwalających na zrobienie doskonałych selfie.


Szybkośćiv aparatu, matryca APS-C o rozdzielczości 24,1 megapiksela, inteligentne tryby automatyczne oraz funkcja wykrywania oczu dają twórcom treści przewagę w fotografii, pozwalając na robienie ostrych zdjęć w ruchu, które przyciągają uwagę użytkowników serwisów społecznościowych. Ale nie tylko jakość obrazów podnosi liczbę odsłon i obserwu¬jących – ważne jest także wysokiej jakości audio. Canon EOS M50 Mark II wyposażono w gniazdo mikrofonowe 3,5 mm, dzięki czemu ambitni youtuberzy mogą tworzyć vlogi z doskonałą jakością dźwięku. Canon EOS M50 Mark II to rewelacyjny wybór dla vlogerów, blogerów i influencerów – twórców treści, którzy doceniają rolę świetnej jakości obrazu, inteligentnych funkcji oraz sprzętu do internetowych transmisji na żywo.


Canon EOS M50 Mark II dostępny będzie od końca marca 2021, ale można go zamówić już dziś. Więcej informacji na stronie: https://www.canon.pl/cameras/eos-m50-mark-ii/


EOS M50 Mark II – najważniejsze cechy:


  • Tworzenie i udostępnianie treści na dowolnej platformie dzięki łączności Wi-Fi i Bluetooth
  • Nagrywanie wideo w orientacji pionowej – i możliwości natychmiastowej publikacji w serwisach społecznoś¬ciowych
  • Czyste wyjście HDMI na potrzeby transmisji na YouTube
  • Matryca APS-C 24,1MP pozwalająca robić wspaniałe zdjęcia i nagrywać firmy w jakości Full HD
  • Odchylany ekran dotykowy zapewniający swobodę robienia zdjęć
  • Wejście mikrofonowe 3,5 mm odpowiadające za profesjonalną jakość dźwięku
  • Kompatybilność z obiektywami na potrzeby wszelkich perspektyw i stylów