Canon Polska ogłasza trzecią edycję akcji „Nowy dom dla drukarki”. Producent wesprze organizacje działające na rzecz zwierząt

Warszawa, 14 kwietnia 2023 r.– Canon Polska już po raz trzeci przekaże nowoczesny sprzęt biurowy organizacjom pozarządowym. Tym razem w akcji „Nowy dom dla drukarki” mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia działające na rzecz zwierząt. Warunek? Działalność na polskim rynku od co najmniej trzech lat.

nowy_dom_header

Zasady akcji są proste. Duże organizacje często wymieniają swoje urządzenia biurowe, na przykład w ramach reorganizacji działu. Nowe generacje drukarek i skanerów oferują im więcej, jeszcze wydajniej automatyzując pracę. Ale urządzenia, których pozbywają się firmy, nierzadko są w doskonałym stanie i mogą wydajnie pracować jeszcze przez wiele lat. Eksperci Canon przyglądają się im, lekko odświeżają, instalują nowe oprogramowanie, a następnie przekazują wybranym organizacjom, które zgłosiły się do „Nowego domu dla drukarki”. – Ofiarowując używany, ale wciąż nowoczesny i dobrej jakości sprzęt biurowy, nie tylko wspieramy organizacje działające w szczytnym celu, ale też wprowadzamy w życie idee gospodarki obiegu zamkniętego – wyjaśnia Jaap van ’t Ooster, Managing Direct, Canon 4CE. – To element naszego zobowiązania do realizacji ogłoszonych przez ONZ Celów Zrównoważonego Rozwoju – dodaje.

Co można zyskać w ramach programu?

Jak pokazują dotychczasowe edycje programu CSR Canon, potrzeby biurowe organizacji pozarządowych nie są jednakowe. Dlatego eksperci producenta proszą zainteresowanych o przesłanie wraz ze zgłoszeniem krótkiego opisu aktualnie używanego sprzętu i potrzeb, jakie w zakresie biura ma konkretna organizacja. To pozwoli im dobrać odpowiednie urządzenie.

Modeli, biorących udział w akcji, jest wiele. Od niewielkich, ale niezwykle wydajnych drukarek i skanerów, po sporej wielkości urządzenia wielofunkcyjne, potrafiące znacznie ułatwić codzienną pracę każdego biura. Ich użyteczność potwierdzają zeszłoroczni beneficjenci. – Dzięki uczestnictwu w ubiegłorocznej edycji „Nowego domu dla drukarki”, nasza fundacja otrzymała bezpłatnie wysokiej jakości urządzenie wielofunkcyjne Canon imageRUNNER ADVANCE 500i, które jest wykorzystywane w codziennej pracy biurowej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym. Sprzęt, który użytkujemy od kilku miesięcy, zdecydowanie wpłynął na poprawę efektywności pracy naszego zespołu. Jest szybki, cichy i nowoczesny. Wydruk materiałów czy skan dokumentów odbywa się teraz bezawaryjnie i bezstresowo dla użytkowników – mówi Piotr Oracz, Prezes Zarządu Fundacji Collegium Progressus.

Tegoroczny temat: pomoc zwierzętom

W ubiegłym roku Canon adresował swoją akcję do organizacji zajmujących się tematyką aktywizacji zawodowej; tym razem w projekcie mogą wziąć udział organizacje pomagające zwierzętom. – Nie ograniczamy rodzaju ani zakresu działalności. Z przyjemnością wesprzemy każdego typu organizacje, które działają na rzecz zwierząt – podkreśla Jaap van ’t Ooster, Managing Direct, Canon 4CE

Zgłoszenia można przesyłać do 30 czerwca 2023 r. za pomocą specjalnego formularza dostępnego pod adresem: https://www.canon.pl/csr/nowy-dom-dla-drukarki/

Organizatorzy zaznaczają, że każda organizacja biorąca udział w akcji musi działać na polskim rynku od co najmniej trzech lat. Powinna też krótko przedstawić swoją działalność i opisać aktualne potrzeby w zakresie biura. Listę beneficjentów trzeciej edycji akcji „Nowy dom dla drukarki” Canon opublikuje do 15 września br.