Canon wspiera branżę filmową – firma po raz 10. oficjalnym sponsorem festiwalu EnergaCAMERIMAGE

Już 12 listopada rusza kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego EnergaCAMERIMAGE, jednego z największych wydarzeń na świecie dla autorów zdjęć filmowych. Firma Canon, która już po raz 10. została oficjalnym sponsorem festiwalu, zaprasza na swoje stoisko, na którym będzie można przetestować najnowsze sprzęty marki, m.in. kamery z serii Cinema EOS, obiektywy filmowe oraz monitory referencyjne.

energa_camerimage_2022

EnergaCAMERIMAGE to jeden z najbardziej znanych festiwali dla twórców filmowych i święto dla entuzjastów kinematografii. Tegoroczna edycja będzie miała miejsce w dniach 12-19 listopada w CKK Jordanki w Toruniu. Program festiwalu obejmuje oprócz pokazów filmowych, również stoiska prezentujące sprzęt filmowy oraz seminaria.

W tym roku na stoisku Canon goście festiwalu będą mogli przetestować profesjonalny sprzęt stworzony z myślą o produkcji filmowej. Canon zaprezentuje swoją serię Cinema EOS - aparaty: EOS C500 Mark II, EOS C300 Mark III, EOS R5 C i EOS C70 wraz z wprowadzonymi niedawno na rynek obiektywami Flex Zoom: CN-E20-50MM T2.4 i CN-E45-135MM T2.4. Udostępnione zostaną m.in. także obiektywy filmowe Cine, w tym linia Sumire oraz monitory referencyjne. Goście odwiedzający tegoroczne stoisko (strefa targowa na poziomie –1 w CKK Jordanki) będą mogli również porozmawiać z ekspertami Canon, którzy chętnie opowiedzą o sprzęcie firmy.

Ciekawym punktem programu będzie pokaz filmu „In Her Hands” - oryginalnego dokumentu Netflix, którego twórcą jest Ambasador Canon, Marcel Mettelsiefen, wyróżniony nagrodami BAFTA i Emmy. Film został nakręcony aparatem EOS C300 Mark III. Pokaz odbędzie się w jednym z ostatnich dni festiwalu - 17.11, o godzinie 14:30 w Cinema City (sala nr 11). Po seansie, t.j. ok. 16:15 odbędzie się spotkanie z Marcelem w formie sesji Q&A, które poprowadzi również Ambasadorka Canon – Elisa Iannacone. Podczas seminarium poruszony zostanie temat wyzwań związanych z tworzeniem filmów dokumentalnych w trudnych warunkach dynamicznie zmieniającej się narracji. Seminaria i pokazy w ramach festiwalu będą dla uczestników świetną inspiracją i okazją do poszerzenia wiedzy dotyczącej kinematografii, dzięki udziale ekspertów z branży.

Więcej informacji na temat gościnnych seminariów firmy Canon można znaleźć tutaj: https://camerimage.pl/energacamerimage-2022/program-2022/