Uznany program gwarancyjny 3M™ MCS™ już wkrótce obejmie plotery Canon Colorado 1650

Warszawa, 27 października 2022 r. – Ceniony na rynku druku program gwarancyjny MCS™, prowadzony przez firmę 3M™, obejmie plotery Canon Colorado 1650 i wykorzystywane przez nich atramenty UVgel 460. Dając swój „znak jakości”, 3M zapewnia, że aplikacje drukowane atramentem 460 na ploterach Colorado spełniają najwyższe standardy. Gwarancja MCS obejmuje grafiki naścienne, podłogowe, naklejane na pojazdy i wiele innych.

Aby móc zakwalifikować się do programu MCS, zarówno ploter Colorado 1650, jak i atrament UVgel 460, musiały przejść serię rygorystycznych testów na licznych podłożach dostarczonych przez 3M. Ich wyniki potwierdzają, że urządzenie oraz tusz gwarantują użytkownikom pewność, że ich wydruki zachowają wszystkie właściwości przez cały przewidywany cykl ich życia.


Powszechnie uważany za najbardziej wszechstronny program gwarancyjny dla wydrukowanych prac graficznych, 3M MCS oferuje ubezpieczenie grafik w wielu aspektach, wliczając w to ochronę przeciwko blaknięciu, pękaniu, łuszczeniu się czy powstawaniu pęcherzy.


Najbardziej produktywny spośród 64-calowych ploterów, Canon Colorado 1650 wykorzystuje unikatową technologię UVgel, cechującą się znacznymi przewagami nad innymi rodzajami druku. W porównaniu z technologią eko-solwentową, wydruki UVgel charakteryzują się większą gamą kolorów i lepszą trwałością jasnych tonów. Z kolei przewaga nad drukiem lateksowym to krótki czas schnięcia wydruku i lepsze przystosowanie do ekspozycji we wnętrzach. Technologia niskotemperaturowego zadruku UVgel gwarantuje wysoką produktywność, a także dodatkowe, wyjątkowe opcje, takie jak możliwość matowego, błyszczącego lub mieszanego wykończenia wydruku.


Atramenty UV produkują bezwonne, wysoce trwałe wydruki, doskonale nadające się do użytku we wnętrzach pomieszczeń, ale także niezwykle wytrzymałe w przypadku ekspozycji zewnętrznej. Ich odbiorcy nie muszą martwić się odparowywaniem jakichkolwiek szkodliwych substancji, a niskie użycie atramentu (zaledwie 6.4 ml/m2) powoduje, że technologia zyskuje coraz większą popularność – na całym świecie zainstalowano już ponad 2500 urządzeń UVgel.


Woonsik Shim, Vice President, Graphics and Personal Auto Business w 3M Commercial Solutions Division, komentuje: – Jako 3M gwarantujemy dostawcom usług druku szeroki wybór najlepszych rozwiązań na rynku. Rozszerzenie naszej gwarancji o współpracę z Canon świadczy o naszym przywiązaniu do wysokiej jakości i dbałości o sukces naszych klientów. Co bezpośrednio wiąże się z pewnością trwałości wykonanych wydruków.


Jennifer Kolloczek, European Planning, Marketing & Innovation Senior Director, Production Printing w Canon Europe, mówi: – Technologia UVgel w znacznym stopniu zmieniła sposób, w jaki produkuje się wielkoformatowe grafiki i inne nadruki. Dzięki umożliwieniu naszym klientom korzyści, jakie daje gwarancja 3M MCS, robimy kolejny krok milowy w naszej wieloletniej strategii poszerzania dostępności tej wyjątkowej technologii. Wspólna praca z kluczowymi graczami na rynku druku, takimi jak 3M, pozwala nam kontynuować naszą misję i pokazywać producentom druku, w jaki sposób UVgel może zmienić ich dotychczasową działalność.


Canon zauważa szybki wzrost popularności ploterów Colorado i technologii UVgel, dlatego w 2020 roku otwarto nową fabrykę atramentów w holenderskim mieście Venlo. Zakład pracuje *intensywnie , zwiększając swoje możliwości produkcyjne, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie rynku.


Gwarancja 3M MCS dla ploterów Colorado 1650 oraz atramentu UVgel 460 będzie dostępna od 1 stycznia 2023 roku.