Uszlachetnianie wydruków wykonanych na maszynie varioPRINT iX w technologii Inkjet przy użyciu rozwiązań Scodix Ultra

Warszawa, 8 marca 2021 r. - Wykorzystanie rozwiązań Canon do druku w technologii atramentowej w połączeniu z systemami do uszlachetniania firmy Scodix zaowocowało nowymi szansami dla firm drukarskich: zwiększeniem potencjału marżowego i nowymi źródłami dochodów.

Te możliwości pojawiły się dzięki potwierdzonej zgodności między technologią atramentu varioPRINT iX firmy Canon a Scodix PolySense ™ 500, polimerem Scodix używanym w pięciu kluczowych zastosowaniach zdobiących. Opatentowany wodny atrament pigmentowy varioPRINT iX firmy Canon zapewnia wyjątkowe żywe i trwałe kolory na różnych nośnikach. Atrament jest neutralny i nie reaguje z polimerami Scodix, co stanowi doskonałą podstawę dla zdobień na bazie PolySense ™ 500.


Informacja ta może być istotna dla komercyjnych firm drukarskich posiadających maszynę Scodix Ultra i chcących wdrożyć atramentową technologię druku. Decydując się na inwestycję w drukarkę atramentową z serii varioPRINT iX, klienci mogą uzyskać wydruki o jakości offsetowej przy użyciu szerokiej gamy nośników, przy dużych cyfrowych wolumenach i minimalnym czasie wymaganym na przygotowanie do druku. Klienci mogą mieć pewność, że wydruk nadal będzie mógł zostać ozdobiony przez ich istniejący system Scodix bez konieczności dodatkowych inwestycji.


Kompatybilność rozwiązań otworzy znaczące możliwości dywersyfikacji produktów dla użytkowników varioPRINT iX-series i varioPrint i-series. Według Keypoint Intelligence-InfoTrends, potencjał wzrostu, w przypadku uszlachetnionego druku, jest ponad dwukrotnie większy, niż w przypadku podstawowego druku cyfrowego CMYK, a zwrot z inwestycji przy wysokich marżach - szybki. Osoby odpowiedzialne za reklamę chętniej sięgają po uszlachetnione produkty, twierdząc, że uwaga odbiorców jest utrzymywana o 18% dłużej i angażuje konsumentów o 45% bardziej niż zwykłe wydruki.


Zarówno użytkownicy varioPRINT serii iX, jak i varioPrint serii I mogą korzystać z dowolnych cyfrowych systemów uszlachetniających Scodix Ultra, aby dostarczać wysoce zróżnicowane produkty premium i osiągać wyższe marże. Do kolorowego wydruku, przygotowanego na maszynie Canon, komercyjne drukarnie w rozwiązaniach Scodix mogą dodać następujące wymiary estetyczne: Scodix Sense ™; Scodix Foil ™; Scodix Glitter ™; Scodix VDE ™; oraz Scodix Cast & Cure ™.


Używając Scodix Sense, komercyjne drukarnie mogą dodawać wypukłą, błyszczącą teksturę, podczas gdy Scodix Foil umożliwia im uszlachetnianie produktów folią bez potrzeby stosowania matryc i form, dzięki czemu proces wykańczania jest bardziej opłacalny w przypadku krótkich i średnich serii.


Scodix Glitter pozwala na dodanie blasku i tekstury, tworzenie brokatowych wzorów, minimalizując nakład pracy związany z tradycyjnymi procesami analogowymi. Dzięki Scodix Cast & Cure użytkownicy mogą również tworzyć efektowne holograficzne obrazy 3D, możliwe jest nawet przygotowanie unikalnych projektów z logo marki osadzonym w hologramie.


Spersonalizowane aplikacje drukowane na maszynie firmy Canon mogą również zyskać przewagę, dzięki funkcji danych zmiennych - Variable Data Enhancement (Scodix VDE ™) w programie Scodix. Ponieważ firmy starają się, aby ich działania marketingowe miały większy wpływ i wytwarzały emocjonalną więź z odbiorcami, drukarnie komercyjne mogą wykorzystać tę funkcję i nadać spersonalizowanym aplikacjom efekt WOW! Korzystając z uszlachetniania, mogą sprawić, że imię i nazwisko na wizytówce będzie lepiej widoczne, uda się przyciągnąć czyjąś uwagę poprzez spersonalizowaną ofertę lub po prostu poprawić wygląd i styl wizytówki danej osoby. System kodów kreskowych Scodix działa jako narzędzie do kontroli i weryfikacji, aby zapewnić operatorowi spokój i zapewnić bezbłędną produkcję.


Hayco van Gaal, Vice President Sales and Service, Commercial Printing EMEA, Canon Europe, komentuje: „Ta technologiczna kompatybilność między atramentem Canon varioPRINT iX, a polimerem Scodix PolySense 500, daje drukarniom komercyjnym możliwość zwiększania wartości dla odbiorcy finalnego. Nieustannie szukamy sposobów, aby umożliwić naszym klientom wprowadzenie większej kreatywności w działaniach. Chcemy by poszerzali swoje portfolio aplikacji i zwiększali przychody. Korzystając z uszlachetnień Scodix, nasi klienci mogą podnieść wartość swoich produktów i zwiększyć wydajność swoich procesów produkcyjnych.”


Mówiąc o partnerstwie z Canon, dyrektor generalny Scodix i współzałożyciel, Eli Grinberg, mówi: „Cieszymy się, że klienci serii Canon varioPRINT iX mogą nadać swoim aplikacjom dodatkowy efekt wizualny i sensoryczny, korzystając z jednej z naszych maszyn Ultra. Mamy teraz gamę rozwiązań pasującą do każdego zastosowania lub budżetu. Wydruk generowany przez serię varioPRINT iX firmy Canon przy użyciu technologii atramentu varioPRINT iX jest idealną podstawą do nałożenia naszego własnego polimeru PolySense 500. Ta kompatybilność zapewnia komercyjnym drukarniom możliwość wytwarzania produktów, za które mogą pobierać wyższą opłatę i mieć pewność, że uzyskają szybki zwrot z inwestycji."


Mówiąc o tym, co udało się osiągnąć firmie Kampert Nauta dzięki kompatybilności technologicznej atramentów Canon z serii varioPRINT iX i polimeru Scodix PolySense 500, dyrektor zarządzający Kampert Nauta, Richard Kampert, podkreśla: „Będąc pierwszą komercyjną, internetową drukarnią, która zainwestowała w serię varioPRINT iX, zaskoczyła nas możliwość osiągnięcia jakości druku offsetowego na różnych grubszych nośnikach, co jest niezbędne do produkcji kart okolicznościowych, a jest to jeden z naszych podstawowych produktów. Od tego czasu zainwestowaliśmy w prasę Scodix Ultra, co pozwoliło nam usprawnić nasz przepływ pracy dzięki dodatkowemu potencjałowi uszlachetniania. Dzięki połączeniu obu maszyn, którymi dysponujemy, byliśmy w stanie skrócić czas realizacji, produkować mniejsze nakłady w bardziej ekonomiczny sposób, a także powiększyć i ulepszyć nasze portfolio produktów. Teraz możemy szybko reagować na potrzeby naszych klientów i wytwarzać produkty drukowane, które wyróżniają się z tłumu”.


Od momentu wprowadzenia na rynek w 2015 roku, rozwiązania VarioPrint serii I utrzymują pozycję lidera w arkuszowym druku atramentowym do zastosowań transakcyjnych, druku książek i wysokiej jakości przesyłek marketingowych. Rozwiązania umożliwiają firmom w całej Europie skracać czas realizacji, obniżać koszty eksploatacji i osiągać jakość druku offsetowego. Najnowsza seria varioPRINT iX, wprowadzona na rynek w kwietniu 2020 r., może drukować ponad 9000 obrazów SRA3 na godzinę (lub 320 obr./min w formacie A4) z doskonałą jakością obrazu na szerokiej gamie nośników od 60 do 350 g / m2, umożliwiając wszechstronność zastosowań.