Canon: tusze cyfrowe i fabryka tapet UVgel wyróżnione nagrodami „Produkt Roku”

Warszawa, 28 grudnia 2020 r. – Canon otrzymał dwie nagrody za „Produkt Roku” w kategoriach „Tusze Cyfrowe – UV” oraz „Sprzęt do automatyzacji (druk/wykończenie)” w corocznym konkursie organizowanym przez PRINTING United Alliance. Spośród ponad 200 zgłoszeń w 85 kategoriach, tusze UVgel 460 i fabryka tapet w technologii UVgel zostały docenione za korzyści, jakie przynoszą klientom, oraz innowacje, jakie wniosły na rynek dużego formatu.

O nagrodach zadecydował panel ekspertów, który co roku wyróżnia produkty kluczowe dla rozwoju branży druku.


Docenione w kategorii „Tusze cyfrowe – UV” tusze UVgel 460 od Canon są kluczowym elementem drukarki wielkoformatowej Colorado 1650. Wykorzystują wyjątkowy, natychmiastowy efekt „żelowania” w kontakcie z nośnikiem, oferując precyzję nanoszenia kropli, co się przekłada na dokładne odwzorowanie barw. Proces druku z wykorzystaniem UVgel jest niskotemperaturowy i nie opiera się na parowaniu czy cieple, więc drukowane materiały są gotowe natychmiast po zakończeniu zadania, nawet na nośnikach wrażliwych na wysoką temperaturę. Tusze UVgel są odporne i trwałe, co oznacza, że nie wymagają dodatkowej laminacji, a ich elastyczność czyni je idealnymi do długotrwałych zastosowań, takich jak np. oklejanie pojazdów.


Jeffrey Vermaat, współwłaściciel holenderskiej firmy De Resolutie, dostawcy tapet na rynku europejskim, prowadzący sprzedaż w 75 państwach, tak ocenia Colorado 1650: „Zdecydowaliśmy się na Colorado, ponieważ to przemysłowy ploter oferujący nowe kombinacje typu druku i nośników oraz unikalny tusz żelowy. To bardzo stabilne urządzenie, wyposażone w genialny system kontroli jakości”.


Materiały, wydrukowane przy wykorzystaniu plotera Colorado, cechują się wyjątkowo aksamitnym, matowym stylem z szeroką gamą barw. Dzięki wytrzymałości i odporności na zadrapania tuszu, wydruki z Colorado mogą natychmiast podlegać obróbce, wykończeniu i wysyłce do klientów.


Zwycięska w kategorii „Sprzęt do automatyzacji (druk/wykończenie)” fabryka tapet w technologii UVgel to w pełni zintegrowane, samodzielne rozwiązanie umożliwiające cyfrową, masową produkcję zindywidualizowanych dekoracji ściennych. Zaprezentowana w maju 2020 r. fabryka tapet łączy w sobie ploter Colorado 1650 UVgel z możliwościami obróbki i wykończenia kilku modułów Fotoba, w tym podajnika rolek typu Jumbo Fotoba, Trymera Fotoba Cutter XLD170 WP oraz modułu Fotoba Rewinder REW162. Tym sposobem osiągana jest wydajność i w pełni zautomatyzowana produkcja 24/7. To nowe rozwiązanie, które pozwala dostawcom usług druku, dużym drukarniom i specjalistom z branży wystroju wnętrz poszerzyć ofertę i udoskonalić ją dzięki tworzonym na zamówienie tapetom. 


Dirk Brouns, wiceprezes w dziale Large Format Graphics w Canon Production Printing komentuje: „Współpracowaliśmy ściśle z naszymi klientami i partnerami, aby stale wdrażać innowacje z zakresu druku wielkoformatowego. Świetnie jest móc zobaczyć, że rozwiązania te zyskują uznanie w branży. Tusz UVgel leży w samym sercu naszej unikalnej technologii i daje ogromną korzyść naszym klientom. Dzięki fabryce tapet jesteśmy w stanie wykorzystać nasz system Colorado do stworzenia szans i okazji w tym rosnącym, inspirującym segmencie rynku. W ubiegłym roku ploter Colorado 1650 został nagrodzony za jakość druku, wszechstronność i łatwość obsługi. Jesteśmy więc zachwyceni, widząc, że tusze UVgel i fabryka tapet UVgel od Canon dostrzeżono i wyróżniono także w tym roku.”