Wybór dostawcy rozwiązań IT to dopiero pierwszy krok do udanej współpracy. Canon Polska wydaje poradnik dla przedsiębiorców poświęcony zagadnieniom systemów druku

Warszawa, 25 czerwca 2020 r. – Nowoczesne środowisko druku, bezpieczeństwo sieci oraz platformy chmurowe - to kwestie, które zmieniają polskie firmy. Jak nie zagubić się w skomplikowanym świecie nowych technologii i efektywnie przeprowadzić cyfrową transformację biznesu? - Wszystko rozpoczyna wybór dostawcy usług IT - przekonują eksperci Canon Polska w wydanym e-booku, w którym dzielą się swoim wieloletnim doświadczeniem.


Od kilku lat transformacja cyfrowa jest silnym trendem w globalnej gospodarce. Jednak dziś, wraz ze zmianą technologiczną, dokonuje się także istotna zmiana na polu kontaktów biznesowych. Efektywna współpraca z dostawcą oraz wybór właściwego opiekuna handlowego stają się równie istotne, co implementacja w firmie odpowiednich rozwiązań technicznych.


- Obserwujemy rynek i wiemy, że zmieniający się świat wymaga przede wszystkim objaśnienia. Dlatego stawiamy na edukację. Zależy nam na tym, bo świadomy klient oznacza dużo lepszą współpracę. Z obu stron - mówi Michał Łepkowski, B2B Sales & Marketing Director w Canon Polska. Taką edukacyjną rolę pełni wydany właśnie przez producenta internetowy poradnik na temat właściwego wyboru dostawcy rozwiązań IT. – Wiedza i doświadczenie, którymi się dzielimy, to pierwszy krok w cyfrowej transformacji firmy. Staramy się, aby nasi obecni i potencjalni klienci postrzegali nas nie tylko jako producenta sprzętu i dostawcy rozwiązań, ale również jako partnera w biznesie – dodaje Łepkowski.


Konkretna wiedza rynkowa w trzech częściach


E-book, zatytułowany „Wybór dostawcy rozwiązań druku. Wyzwania działów IT” składa się z trzech części. Pierwsza z nich, „Aspekty technologiczne parku maszynowego”, odpowiada między innymi na pytania związane z bezpieczeństwem technologicznym. „Niezabezpieczone urządzenia wielofunkcyjne narażają całą połączoną z nimi infrastrukturę IT na złośliwe ataki przez niewidoczne »tylne drzwi«” - piszą autorzy publikacji. Dlatego, projektując środowisko druku, należy kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo. Eksperci Canon Polska publikują konkretną listę newralgicznych miejsc oraz przekonują, dlaczego warto brać pod uwagę rozwiązania chmurowe.


Drugi rozdział e-booka, „Ciągłość działania biznesu na poziomie systemów druku”, dotyczy między innymi zagadnienia usług MPS (Managed Print Services - pakiet usług zapewniających optymalizację kosztów druku, zwiększających dostępność urządzeń oraz zmniejszających ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych firmowych). Autorzy publikacji udostępniają w nim pełną listę usług i narzędzi, które powinien zapewnić potencjalny dostawca MPS.


Trzecia część, „Efektywna współpraca z dostawcą rozwiązań druku i opiekunem handlowym” odpowiada na szereg pytań dotyczących partnerstwa na linii producent-klient. Czego firmy mogą oczekiwać od dostawcy? Czy współpraca powinna dotyczyć jedynie zakresu produktów i ich funkcjonalności? Być może warto rozszerzyć ją o pakiet usług serwisowych oraz opieki związanej z prowadzeniem projektu, doradztwem i realizacją samego wdrożenia technicznego?


- E-book, którym dzielimy się z klientami, zawiera skondensowaną wiedzę, zgromadzoną na podstawie wielu lat doświadczenia. To konkretna wiedza rynkowa, którą trudno znaleźć gdzie indziej, na przykład wpisując poszczególne zagadnienia w wyszukiwarkę – przekonuje Michał Łepkowski.


Kto powinien sięgnąć po e-booka?


Publikacja powstała na podstawie wieloletnich doświadczeń ekspertów technicznych i handlowych Canon Polska. Zawarta w niej wiedza jest zatem bezpośrednią odpowiedzią na najczęściej zadawane przez klientów pytania.


„Naszego nowego e-booka adresujemy między innymi do działów IT oraz szefów firm, przechodzących obecnie transformację cyfrową” – informują autorzy. Ale nie tylko. „Zawarte w nim informacje polecamy każdemu, kogo interesują tematy wejścia biznesu w cyfrową przyszłość” – dodają przedstawiciele Canon Polska.


E-book można bezpłatnie pobrać ze strony producenta: https://www.canon.pl/business/insights/articles/wybor-dostawcy-rozwiazan-druku/