Canon EMEA wzmacnia procesy identyfikacji podatności systemów i produktów poprzez autoryzację CNA

Warszawa, 28 września 2023 r. - Canon EMEA ogłosił dziś, że został autoryzowany przez program CVE jako organ numerujący CVE (CNA).

Ta inicjatywa umożliwi firmie Canon EMEA indeksowanie i publikowanie informacji o podatnościach związanych z bezpieczeństwem swoich produktów. Dotyczy to zarówno produktów opracowanych przez Canon, jak i jej spółki zależne w regionie EMEA. Kluczowym elementem tego procesu jest możliwość przypisania globalnie uznawanego identyfikatora CVE (Common Vulnerabilities and Exposures).

CVE to międzynarodowa, oparta na społeczności inicjatywa mająca na celu odkrywanie luk w zabezpieczeniach, które są następnie przypisywane i publikowane na globalnej liście CVE przez organy numerujące CVE (CNA). Specjaliści ds. technologii informatycznych i cyberbezpieczeństwa korzystają z rejestru CVE, aby upewnić się, że omawiają tę samą kwestię i koordynują swoje wysiłki w celu ustalenia priorytetów i wyeliminowania luk w zabezpieczeniach.

Canon EMEA, od teraz CVE Numbering Authoritiy (CNA), może przypisywać i publikować identyfikatory CVE dla luk w zabezpieczeniach produktów i usług Canon EMEA, przyspieszając proces ich identyfikacji i oceny oraz skłaniając do szybszego rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem EMEA.

Informacja ta jest kolejną, dotyczącą zagadnień cyberbezpieczeństwa, po uruchomieniu globalnej witryny PSIRT (Product Security Incident Response Team) firmy Canon, służącej do zgłaszania luk w zabezpieczeniach produktów konsumenckich i B2B firmy Canon bezpośrednio do zespołu ds. cyberbezpieczeństwa firmy Canon. Oznacza to, że Canon może działać bardziej elastycznie w regionie EMEA, aby szybciej rozwiązywać problemy związane z bezpieczeństwem.

"Nowy status CNA dla Canon EMEA uzupełnia tę samą rolę Canon Inc (dostępną wcześniej), dzięki czemu możemy szybciej świadczyć usługi naszym klientom w regionie EMEA" - wyjaśnia Quentyn Taylor, Senior Director of Information Security, Canon EMEA. "To kolejny krok, który podjęliśmy, aby zaakcentować znaczenie, jakie przywiązujemy do bezpieczeństwa produktów i naszego nieustającego zaangażowania w zapewnianie najwyższych standardów bezpieczeństwa zarówno naszym klientom, jak i całej branży".

Klienci mogą teraz przeglądać CVE firmy Canon w regionie EMEA za pośrednictwem strony internetowej EMEA PSIRT: https://www.canon-europe.com/psirt/.