Działania Canon na rzecz zrównoważonego rozwoju nagrodzone złotym medalem od EcoVadis

Warszawa, 3 marca 2021 r. – Canon, globalny dostawca technologii oraz usług z zakresu obrazowania i druku, został nagrodzony złotym medalem EcoVadis za działania na rzecz zrównoważonego rozwoju. To siódme z rzędu tego rodzaju wyróżnienie dla producenta, które pozycjonuje go w gronie 3 proc. najlepiej ocenianych firm na świecie.

Ranking EcoVadis ocenia firmy pod względem tego, jak realizują cele zrównoważonego rozwoju, biorąc pod uwagę wiele kluczowych obszarów. Są to kwestie związane z ekologią, prawem pracy i prawami człowieka, etyką oraz takie, które dotyczą odpowiedzialnej i przyjaznej środowisku działalności. Najnowszy raport EcoVadis podkreśla duże osiągnięcia Canon we wszystkich tych obszarach. Szczególną uwagę zwrócono na dobre praktyki środowiskowe firmy.


Canon został doceniony za projektowanie produktów, które można w łatwy sposób poddać recyklingowi oraz za podejmowanie działań na rzecz ograniczenia zużycia energii i emisji CO2.


Stuart Poore, EMEA Director of Sustainability and Government Affairs mówi: „ Jako firma jesteśmy zdeterminowani, aby stawiać zrównoważony rozwój w centrum wszystkiego, co robimy. Przyznanie nam złotego medalu przez EcoVadis już szósty rok z rzędu jest tego świadectwem. Utwierdza też naszych partnerów oraz klientów w przekonaniu, że jesteśmy godnym zaufania przedsiębiorstwem w staraniach na rzecz zrównoważonego rozwoju.”


Filozofia „Kyosei”, która oznacza życie i pracę dla wspólnego dobra, jest drogowskazem dla działalności Canon. Określa podstawy prowadzenia odpowiedzialnego biznesu w ramach społeczności lokalnych oraz na wszystkich etapach procesu produkcji i dostaw.


Do tej pory EcoVadis ocenił ponad 75 tys. partnerów handlowych w 150 państwach. Analiza dokonywana jest poprzez unikalną metodologię oceny społecznej odpowiedzialności biznesu, zbudowanej na podstawie międzynarodowych standardów, takich jak Global Reporting Initiative, United Nations Global Compact oraz ISO 26000.