Canon wyznacza nowe standardy w cyfrowym druku produkcyjnym na papierze ciętym

Warszawa, 1 września 2020 r. – Canon przedstawia nową serię imagePRESS C10010VP. Została ona stworzona na bazie sprawdzonej i niezawodnej platformy technologicznej, wzbogacona o udoskonaloną automatyzację i poszerzony wachlarz obsługiwanych nośników. Seria imagePRESS C10010VP wyznacza nowe standardy wydajności, zakresu zastosowań i jakości produktu. To najlepsze rozwiązanie dla środowisk pracujących z dużymi nakładami, które chcą osiągnąć jeszcze więcej.

Doświadcz nowego standardu wydajności


Firmy z branży poligraficznej i wewnętrzne działy druku, chcące wzmocnić swoją produktywność, dostarczając jednocześnie szeroki zakres wydruków wysokiej jakości, mogą zawsze polegać na urządzeniach imagePRESS C10010VP. Dzięki nim nawet najbardziej wymagające terminy nie będą problemem. Rozwiązanie zapewnia bowiem ciągłość druku o najwyższej jakości przez 24 godziny. Ich podstawową zaletą jest osiąganie maksymalnej wydajności produkcji w obu modelach, oferujących druk w szybkości do 90 ppm (imagePRESS C9010VP) i 100ppm (imagePRESS C10010VP).


Wysoce wydajne rozwiązania z zakresu cyfrowego druku arkuszowego oferują zautomatyzowany druk na żądanie na zupełnie nowym poziomie. W efekcie gwarantują znaczną redukcję wymaganych manualnych poprawek i o wiele większą wydajność produkcji. Zaawansowane funkcje to między innymi ultradźwiękowe wykrywanie podania wielu arkuszy, aktywna rejestracja obrazu przód/tył oraz wbudowany czujnik spektrometryczny (ILS), który pozwala na automatyczną weryfikację kolorów na każdym arkuszu.


Jednostka podwójnego utrwalania Canon (Dual Fixing Unit) zapewnia utrzymanie pełnej wydajności, nawet jeśli przy jednym zadaniu wykorzystywane są nośniki różniące się wagą i teksturą. Co więcej, wysokonakładowy odbiornik może być opróżniany podczas druku, umożliwiając pracę 24/7.


Dzięki opcjonalnemu modułowi obsługi długich arkuszy możliwy jest automatyczny druk dwustronny na nośnikach do 762mm, które mogą być podawane z mieszczącego nawet 1 tys. arkuszy podajnika POD Deck XL.  Z kolei podajnik BDT VX 370 obsługuje do 5 tys. arkuszy w rozmiarze banerowym. Dzięki zastosowaniu unikalnej technologii, możemy mieć pewność, że sprzęt z łatwością podoła nawet najwyższym nakładom.


Urządzenie pozwala zamienić wyzwania klientów w zyskowne okazje


Nowe rozwiązanie od Canon pozwoli poszerzyć ofertę firm z branży poligraficznej o kolejne, wartościowe produkty. Dzięki obsłudze nośników syntetycznych będą one mogły przyciągnąć klientów wymagających druku na trwałych, wodoodpornych materiałach. Urządzenie umożliwi też drukowanie z użyciem długich arkuszy sięgających 1300mm, co jeszcze bardziej zwiększy ofertę materiałów marketingowych, a także użycie różnorodnych nośników o gramaturze od 60 do 400g/m2 oraz druk na papierze fakturowanym. Toner CV (Consistently Vivid), do tego większa różnorodność nośników oraz więcej opcji wykończenia równa się wysoce kreatywnym zastosowaniom. A to oznacza wyższe marże.


Z imagePRESS jakość nie podlega dyskusji. Dzięki innowacyjnej technologii R-VCSEL, korekcji koloru Multi-D.A.T. i wszechstronnym liniaturom druku składającym się na najwyższą jakość obrazu, użytkownicy będą w stanie dostarczać szeroką gamę wysokiej jakości produktów, od kart menu do materiałów pocztowych i od książek do długoarkuszowych banerów. Unikalna struktura tonera CV oferuje bezkonkurencyjną trwałość i jakość obrazu, co pozwoli czerpać korzyść z jeszcze wyższej precyzji tekstu i obrazu na każdej stronie.


Użytkownicy mogą sami stworzyć własne konfiguracje, najlepiej dopasowane do potrzeb ich biznesu. Wyboru mogą dokonywać z szerokiego zakresu rozwiązań wykończeniowych Canon i innych producentów, wykorzystując możliwość interfejsu łączącego, np.:  ze sprzętem wykończeniowym DFD, aby produkować całkowicie gotowy produkt.


Mark Lawn, Director of Professional Print Solutions, Canon Europe mówi: „Seria imagePRESS C10010VP to nowy kamień milowy w ewolucji produkcyjnego cyfrowego druku w kolorze, wyznaczający nowe standardy w wydajności, różnorodności zastosowań i jakości. Z ponad 15 tys. zainstalowanymi urządzeniami imagePRESS w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie w ciągu ostatnich pięciu lat, opieramy się o sprawdzoną i niezawodną platformę technologiczną z udoskonalonymi możliwościami automatyzacji, aby pomóc Klientom osiągnąć wszystkie przyszłe wyzwania biznesowe. Od teraz będą mieć pewność, że zdołają dostarczyć dowolny nakład za każdym razem, dzięki niezawodnej technologii, która oferuje niezrównany czas pracy. Pomagamy zamieniać wyzwania w zyskowne okazje.”


Aby uzyskać więcej informacji o serii imagePRESS C10010VP, odwiedź: https://www.canon.pl/business-printers-and-faxes/imagepress-c10010vp-series/