Nowe drukarki Canon z serii MegaTank do zastosowań domowych

Warszawa, Polska, 17 listopada 2022: Canon poszerza serię MegaTank o cztery nowe szybkie drukarki z uzupełnianymi zbiornikami na atrament. Urządzenia te docenią zwłaszcza rodziny, studenci, czy osoby pracujące zdalnie, które chcą zaoszczędzić na domowych wydrukach. Firma wprowadza dzisiaj na rynek następujące modele:

PIXMA G4470 : szybka drukarka 4 w 1 z automatycznym podajnikiem dokumentów i łącznością Wi-Fi
PIXMA G3470 : drukarka wielofunkcyjna 3 w 1 z łącznością WiFi – dostępna w trzech kolorach
PIXMA G2470 : drukarka wielofunkcyjna 3 w 1
PIXMA G1430 : drukarka jednofunkcyjna

Wszystkie modele umożliwiają łatwe uzupełnianie wysokowydajnych zbiorników na atrament oraz oferują dużą szybkość drukowania i wysoką jakość wydruku, a także uproszczone interfejsy, dzięki którym obsługa drukarek nie sprawia żadnych trudności.

G1430

PIXMA G1430

G2470

PIXMA G2470

Canon PIXMA G3470

PIXMA G3470 Series

PIXMA G4470

PIXMA G4470

Niskie koszty eksploatacji

Firma Canon rozbudowała swoją ofertę o cztery ekonomiczne drukarki, które umożliwiają drukowanie bardzo wielu dokumentów i zdjęć w wysokiej jakości bez konieczności wymiany kartridżów z atramentem. Dzięki systemowi stałego napełniania atramentem, koszty eksploatacji są niższe niż w przypadku drukarek korzystających z kartridżów. Dzięki wysokowydajnym zbiornikom z atramentem wszystkie cztery modele mogą wydrukować 6000 arkuszy z jednej butelki czarnego atramentu1, a w trybie ekonomicznym – nawet 7600 arkuszy2 (o 27% więcej). W przypadku drukowania w kolorze, najnowsze urządzenia MegaTank zapewniają imponującą wydajność do 7700 stron z zestawu butelek z kolorowym atramentem3 (8100 w trybie ekonomicznym). To doskonałe rozwiązanie dla zapracowanych rodzin, szukających niedrogiej drukarki, która w razie potrzeby zagwarantuje znakomitą jakość wydruku. Drukarki wykorzystują zarówno atrament pigmentowy, jak i barwnikowy, co pozwala uzyskać z jednej strony głęboką czerń liter, a z drugiej – obrazy w żywych i nasyconych barwach.

Szybkość i wydajność

Prezentowane cztery modele w serii MegaTank cechują się dużą szybkością drukowania: 11,0 obrazów/min w przypadku druku w czerni (monochromatycznego) i 6,0 obrazów/min w przypadku druku w kolorze. To lepsze osiągi niż w przypadku poprzednich drukarek MegaTank. Wyraźne i wysokiej jakości wydruki zadowolą wszystkich użytkowników: od studentów, piszących obszerne eseje, po rodziny, które w domowym zaciszu drukują owoce wspólnych plastycznych eksperymentów. Z kolei osobom pracującym zdalnie model PIXMA G4470 oferuje automatyczny podajnik dokumentów na 35 arkuszy. Przyspiesza on skanowanie i kopiowanie wielostronicowych dokumentów podnosząc ogólną produktywność.

Łatwa obsługa dla całej rodziny

Urządzenia PIXMA G2470, PIXMA G4470 oraz seria PIXMA G3470 zaprojektowano pod kątem funkcjonalności i nieskomplikowanej obsługi. Panele LCD powodują, że drukarki instaluje się z łatwością, a i późniejsze korzystanie z nich jest bardzo proste. Dzięki technologii atramentowej MegaTank firmy Canon także konserwacja tych modeli nie sprawia żadnych trudności. Przestoje w pracy drukarki zminimalizowano dzięki wymiennej kasecie konserwacyjnej oraz niewymagającym ściskania butelkom z mechanicznym identyfikatorem.

Obsługa sieci WiFi w modelach z serii PIXMA G3470 i drukarce PIXMA G4470 umożliwia bezproblemowe łączenie ze sprzętem użytkownika dzięki zgodności z Apple AirPrint i Mopria® dla systemu Android, a także aplikacji Canon PRINT, która zarządza drukowaniem z poziomu urządzeń inteligentnych. Firma Canon nie zapomniała o osobach poszukujących twórczej inspiracji. Canon Creative Park pozwala użytkownikom obudzić w sobie artystę i tworzyć papierowe modele 3D, a także spersonalizowane kartki – z możliwością drukowania na magnetycznym i matowym papierze fotograficznym (dotyczy wszystkich prezentowanych urządzeń). Drukarki w serii PIXMA G3470 dostępne są w trzech wariantach kolorystycznych – czarnym, białym i czerwonym.

W ramach serii MegaTank firma Canon wprowadza dziś na rynek także drukarki MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040, przeznaczone dla małych przedsiębiorstw i biur domowych.

Więcej informacji na temat nowych urządzeń w serii MegaTank znajduje się na poniższych stronach.

PIXMA G4470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g4470/
PIXMA G3470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g3470-series/
PIXMA G2470: https://www.canon.pl/printers/pixma-g2470/
PIXMA G1430: https://www.canon.pl/printers/pixma-g1430/

Najważniejsze właściwości urządzeń z serii MegaTank:

• 11,00 lub 6,0 obrazów na minutę – wysoka szybkość drukowania
• Wysoka wydajność drukowania – 6000 arkuszy w czerni (7600 w trybie ekonomicznym) oraz 7700 arkuszy w kolorze (8100 w trybie ekonomicznym)
• Wymienna kaseta konserwacyjna
• Butelki atramentowe z mechanicznym identyfikatorem/kluczem
• Obsługa papieru magnetycznego, matowego oraz fotograficznego
• Wysoka jakość druku
• Pojemność podajnika: 100 arkuszy

Najważniejsze właściwości PIXMA G4470:

• Łatwa obsługa dzięki 1,3-calowemu wyświetlaczowi LCD
• Drukarka 4 w 1 — drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie
• Automatyczny podajnik dokumentów (35 arkuszy)
• Pojemność podajnika: 100 arkuszy
• Obsługa WiFi, łączność bezprzewodowa

Najważniejsze właściwości serii PIXMA G3470: :

• Drukarka 3 w 1 - drukowanie, kopiowanie i skanowanie
• Łatwa obsługa dzięki 1,3-calowemu wyświetlaczowi LCD
• Obsługa WiFi, łączność bezprzewodowa
• Dostępna w trzech kolorach - czarnym, białym i czerwonym

Najważniejsze właściwości PIXMA G2470 :

• Łatwa obsługa dzięki 1,2-calowemu wyświetlaczowi LCD
• Drukarka 3 w 1 - drukowanie, skanowanie i kopiowanie

Najważniejsze właściwości PIXMA G1430 :

• Drukarka jednofunkcyjna
• Wskaźniki LED na panelu operacyjnym

  1. Za podstawę pomiaru wydajności druku służą dane dotyczące zużycia atramentu w kolejnych butelkach, nigdy w pierwszej. Wydajność druku w kolorze szacuje się za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712.
  2. Wydajność wydruku na zwykłym papierze w trybie ekonomicznym jest wartością szacunkową.
  3. Za podstawę pomiaru wydajności druku służą dane dotyczące zużycia atramentu w kolejnych butelkach, nigdy w pierwszej. Wydajność druku w kolorze szacuje się za pomocą niezależnej metody testowej firmy Canon z wykorzystaniem karty kolorów ISO/IEC 24712.