Canon wprowadza na rynek nowy ultrakompaktowy skaner dla małych przedsiębiorstw

Warszawa, 7 września 2020 r. – Canon informuje o premierze nowego, prostego w obsłudze skanera biurkowego, oferującego elastyczną łączność przez USB i WiFI. Cel – technologiczne wsparcie małych przedsiębiorstw, niezależnie od miejsca, w którym prowadzą swoje interesy. Bazując na odnoszącym sukcesy formacie imageFORMULA DR-S150, nowy model imageFORMULA DR-S130 odpowiada na potrzebę posiadania solidnych i wysoce wydajnych rozwiązań cyfryzacyjnych w małych i domowych biurach.

Elastyczna łączność wspiera rozwijające się firmy


Zaprojektowany z myślą o wspieraniu małych przedsiębiorstw i pracowników biurowych, skaner imageFORMULA DR-S130 oferuje niezbędną elastyczność, umożliwiając łączność przez WiFi oraz USB. Aby zagwarantować jeszcze większą wygodę pracy, urządzenie wyposażono w oprogramowanie CaptureOnTouch Pro, które łączy w sobie przyjazny użytkownikowi interfejs i prostą obsługę z użyciem ikonek. Dla często wykonywanych zadań można skonfigurować wydajne skróty, aby łatwo zapisywać
i wysyłać dokumenty tam, gdzie jest to potrzebne (w tym do usług chmurowych, takich jak OneDrive czy Dropbox).


Do użytku w biurze, w domu, a nawet w podróży - nowe urządzenie aktywowane jest za pomocą smartfona lub bezpośrednio z poziomu PC i MacBooka. Następnie pliki mogą być automatycznie skanowane i sortowane z wykorzystaniem strefowego, optycznego rozpoznawania znaków, kodów kreskowych oraz innych kodów 2D, tym samym pomagając przedsiębiorstwom w przetwarzaniu informacji i przydzielaniu ich do istniejących procesów oraz systemów zarządzania dokumentami. To spore ułatwienie współpracy pomiędzy firmowymi zespołami, które, dzięki eliminacji części zadań administracyjnych, odciąża pracowników, a zarazem oszczędza cenny czas i zasoby firmy. Niewielka przestrzeń zajmowana na biurku gwarantuje łatwe dostosowanie urządzenia do warunków biura.


Prostota i wydajność


DR-S130 łączy w sobie niezawodność i prostotę, oferując użytkownikom bez przypisanego zespołu IT doskonałe rozwiązanie gotowe do użycia natychmiast po wyjęciu urządzenia z pudełka. Solidne wykonanie gwarantuje wydajność do 3,500 skanów dziennie z prędkością 60 obrazów na minutę. Dzięki funkcjonalności skanu PUSH, użytkownik może wysyłać zeskanowane pliki bezpośrednio z urządzenia do docelowej lokalizacji, unikając przekierowania przez PC, a w efekcie oszczędzając zasoby i czas.


Wszechstronna obróbka dokumentów spełniająca najwyższe wymagania


Dla wygody katalogowania, obróbki i dystrybucji plików, imageFORMULA DR-S130 wyposażono we wszechstronny podajnik. Pozwala on skanować rozmaite dokumenty o różnej grubości - plastikowe identyfikatory, wytłaczane wizytówki, czy nawet paszporty. Wytrzymały podajnik i rolki rozdzielające powodują, że skanowanie zróżnicowanych dokumentów staje się łatwe i intuicyjne. Ultradźwiękowy czujnik podwójnego podania gwarantuje, że wszystkie dokumenty zostaną zeskanowane i jednocześnie użytkownik nie utraci żadnych informacji. Tryb Active Threshold oferuje możliwości, takie jak automatyczne wykrycie kolorów, rozpoznanie orientacji tekstu, automatyczne wykrycie formatu papieru i poprawianie przekrzywienia. Wszystko to pozwala użytkownikowi oszczędzić cenny czas, zapewniając doskonałe wyniki pracy bez konieczności ręcznej konfiguracji.


Tim Brosnihan, European Product Manager w Canon Europe, mówi: Jesteśmy niezmiernie dumni z linii imageFORMULA, która czyni skanowanie dostępnym i łatwym w obsłudze dla wszystkich przedsiębiorstw, bez względu na ich specyfikę. W czasach, gdy cyfrowa transformacja staje się niezbędna dla przetrwania firm na całym świecie, chcieliśmy dać klientom prowadzącym mniejsze firmy produktuszyty na ich miarę, który zaspokoi ich potrzeby, nie idąc na żadne ustępstwa w kwestii jakości wykonania, sprawności i wydajności. Kompaktowy rozmiar, funkcja skanu PUSH oraz możliwości łączności czynią nasze nowe urządzenie elastycznym uzupełnieniem dla każdego małego czy zdalnie prowadzonego biurazdomu i wprzestrzeniach coworkingowych. Dzięki długiej liście obsługiwanych dokumentów, niezależnie od tego, co trzeba zeskanować, imageFORMULA DR-S130 szybko dostarcza efekty wysokiej jakości, uznając ciągłość codziennej pracy za priorytet.


Więcej informacji o możliwościach i zastosowaniach imageFORMULA DR-S130 w Polsce udziela Tomasz Miękus, Product Business Developer w Canon Polska (tomasz.miekus@canon.pl).


Najważniejsze właściwości:


  • Szybkie skanowanie w kolorze z prędkością 30pm/60ipm;
  • ADF (automatyczny podajnik dokumentów) o pojemności 60 arkuszy;
  • Łączność za pomocą WiFi i USB ;
  • Duży ekran dotykowy o średnicy 4.3” z funkcją bezpośredniego sieciowego skanowania PUSH;
  • Wydajność do 3,500 skanów dziennie;
  • Zaawansowany inteligentny procesor o możliwościach rozpoznawania znaków, kodów kreskowych/kodów 2D;
  • Solidne rolki oferujące niezawodne podawanie zróżnicowanych dokumentów, w tym paszportów i laminowanych identyfikatorów;
  • Oprogramowanie CaptureOnTouch Pro, dające narzędzia do łatwego skanowania i dalszej organizacji pracy.