Ciesz się swobodą łączności Wi-Fi

Aplikacja Canon PRINT Inkjet/SELPHY na systemy iOS i Android umożliwia bezproblemowe drukowanie, kopiowanie i skanowanie za pomocą smartfonów i tabletów, bezpośredni dostęp do usług w chmurze, a nawet zdalne sprawdzanie stanu drukarki i poziomów atramentu na bieżąco lub ręcznie. Pobierz tę darmową aplikację i zrewolucjonizuj sposób drukowania, kopiowania i skanowania.


App Store
Google Play

krajobraz

• Bezprzewodowe drukowanie z dowolnego miejsca

• Łatwe skanowanie

• Przejęcie kontroli nad kopiowaniem

• Proste drukowanie i skanowanie w chmurze

• Bezproblemowa łączność dzięki NFC


Nie wszystkie funkcje są dostępne w każdym produkcie. Sprawdź poniższą tabelę zgodności.


Bezprzewodowe drukowanie z dowolnego miejsca

Free_download

Darmowe pobieranie

Drukowanie ze smartfonów i tabletów nigdy nie było tak łatwe – wszystko dzięki bezpłatnej aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY na urządzenia iPhone, iPod, iPad oraz smartfony i tablety z systemem Android. Aplikację można pobrać w App Store i Google Play.

App Store
Google Play

Łatwe drukowanie w sieci Wi-Fi

Drukowanie zdjęć i dokumentów przechowywanych na smartfonach i tabletach jest teraz bezproblemowe – wystarczy skorzystać z lokalnej sieci Wi-Fi, wbudowanego trybu punktu dostępu lub opcji Wi-Fi Direct w zgodnych drukarkach i urządzeniach. Wystarczy się połączyć, wybrać i wydrukować.

Easy_wifi_printing
SettingsKonfiguracja i konserwacja

Sprawdzaj stan drukarki i informacje o atramencie, korzystaj z dostępu do internetowej instrukcji obsługi drukarki i przeprowadzaj konserwację drukarki za pomocą smartfonów i tabletów.

Rejestracja wielu drukarek

Bezproblemowe udostępnianie nawet 10 drukarek MAXIFY, PIXMA lub SELPHY wielu użytkownikom oraz możliwość drukowania bezprzewodowego. Aplikacja automatycznie wyszukuje zgodne drukarki bezprzewodowe w sieci Wi-Fi, więc nie trzeba ich wyszukiwać za każdym razem. Drukarki można przechowywać i usuwać. Ponadto można zmieniać ich nazwy. Nowe drukarki pojawiają się u góry listy.

Register
Doc_conversion

Prosta konwersja dokumentów

Dokumenty biurowe zapisane w urządzeniu można łatwo skonwertować na pliki PDF gotowe do drukowania. Poza funkcją drukowania dokumentów z urządzenia lub chmury użytkownicy systemu iOS8 mogą wybrać i wydrukować pliki PDF zapisane w innych aplikacjach.

Łatwe skanowanie

Skanowanie do urządzeń przenośnych

Skanowanie do urządzenia przenośnego

Możliwość skanowania dokumentów i zdjęć oraz zapisu ich w różnych formatach na smartfonie lub tablecie

Skanowanie do wiadomości e-mail

Skanowanie do wiadomości e-mail

Możliwość wysyłania skanów w wiadomościach e-mail na dowolny wybrany adres e-mail za pomocą funkcji Skanowanie do wiadomości e-mail*.


* Funkcje skanowania do chmury i do wiadomości e-mail są dostępne tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów firmy Canon.

Proste drukowanie i skanowanie w chmurze

Wykorzystaj możliwości drukarki. W drukarkach obsługujących usługi w chmurze aplikacja Canon Inkjet/SELPHY umożliwia dostęp do chmury w dowolnym miejscu, dzięki czemu można z łatwością używać drukarki zdalnie przez Internet i drukować oraz skanować bezpośrednio z poziomu popularnych usług w chmurze*.

* Funkcje skanowania do chmury i do wiadomości e-mail są dostępne tylko w przypadku używania oryginalnych atramentów firmy Canon.

Bezproblemowe podłączanie

Podłączanie drukarki z wbudowaną obsługą NFC jest szybkie i proste dzięki aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY – wystarczy przyłożyć urządzenie z systemem Android i funkcją NFC do drukarki – i gotowe.

Drukowanie i skanowania po dotknięciu

Drukuj zdjęcia i dokumenty szybko i łatwo za pomocą urządzenia z systemem Android i funkcją NFC – otwórz aplikację, wybierz elementy do wydrukowania i przyłóż urządzenie do drukarki.

Technologia NFC zapewnia natychmiastowe połączenie pomiędzy urządzeniem i drukarką, rejestrując drukarkę i przesyłając dane za użytkownika – nie są potrzebne sterowniki ani hasła.

Touch_to_print

Często zadawane pytania (FAQ)

Czy aplikacja działa z moją drukarką?

Zapoznaj się z listą zgodności powyżej, aby sprawdzić, czy aplikacja działa z daną drukarką.

Czy wszystkie funkcje, tj. drukowanie, kopiowanie, skanowanie, obsługa chmury, są dostępne w każdej drukarce?

Nie, nie wszystkie funkcje są dostępne w każdym modelu. Zapoznaj się z listą zgodności powyżej, aby sprawdzić, która funkcja działa w danej drukarce.

Jak dodać drukarkę po zainstalowaniu aplikacji?

Upewnij się, że drukarka i urządzenie przenośne znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi. Wybierz ikonę „Add Printer” (Dodaj drukarkę) w lewym górnym rogu strony, a następnie wybierz opcję Register Printer (Zarejestruj drukarkę).

Aplikacja wyszuka drukarki znajdujące się w tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie przenośne. Po zakończeniu wyszukiwania możesz wybrać drukarkę i nadać jej unikatową nazwę.

Czy mogę używać aplikacji do drukowania/kopiowania/skanowania bez połączenia internetowego?

Tak – możesz drukować za pomocą aplikacji bez połączenia internetowego, korzystając z „Trybu punktu dostępu” lub „Wi-Fi Direct”, jeśli drukarka/urządzenie obsługuje ten tryb.

W jaki sposób mogę drukować za pomocą funkcji PIXMA Cloud Link?

Możesz zarejestrować drukarkę i urządzenie w usłudze PIXMA Cloud Link, wykonując następujące czynności.


Krok 1 – Wybierz ikonę drukarki z numerem serii danego modelu u góry ekranu.

Krok 2 – Wybierz opcję „Printer Information” (Informacje o drukarce).

Krok 3 – Wybierz opcję „Open” (Otwórz).

Krok 4 – Wprowadź nazwę użytkownika i hasło w celu uwierzytelnienia. Nazwa użytkownika = ADMIN, hasło = canon.

Krok 5 – Wybierz opcję „IJ Cloud Printing Centre Setup” (Konfiguracja usługi IJ Cloud Printing Centre).

Krok 6 – Wybierz opcję „Register with this service” (Zarejestruj w tym serwisie).


Wykonuj instrukcje wyświetlane na ekranie, aby utworzyć konto PIXMA Cloud Link i przeprowadzić rejestrację.

(Aby zakończyć konfigurację, wymagany będzie dostęp do funkcjonującego konta e-mail).

Czy łączność NFC działa z moim aparatem?

Nie. Drukarki obsługujące łączność NFC umożliwiają drukowanie z urządzeń obsługujących NFC tylko za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT Inkjet/SELPHY.

Jak zarejestrować kolejną drukarkę w aplikacji?

Upewnij się, że drukarka i urządzenie przenośne znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi. Wybierz ikonę „Add Printer” (Dodaj drukarkę) w lewym górnym rogu strony, a następnie wybierz opcję Register Printer (Zarejestruj drukarkę).

Jakie formaty plików są obsługiwane w przypadku drukowania?

Możesz wydrukować wiele różnych dokumentów i obrazów przechowywanych na urządzeniach przenośnych. Obsługiwane typów plików to m.in.: JPEG, PDF, dokumenty pakietu MS Office.

Jak usunąć drukarkę?

W przypadku urządzeń z systemem iOS – wybierz ikonę „Add printer” (Dodaj drukarkę) w menu głównym i kliknij opcję EDIT (Edytuj) w prawym górnym rogu. Opcja umożliwia usuwanie drukarek poprzez wskazanie czerwonej ikony usuwania obok każdej z drukarek.

W przypadku urządzeń z systemem Android – wybierz ikonę „Add printer” (Dodaj drukarkę) w menu głównym i kliknij znak X obok drukarki, którą chcesz usunąć.

Dlaczego nie mogę uzyskać dostępu do Easy-PhotoPrint+ na moim smartfonie?

Aplikacja Easy-PhotoPrint+ jest dostępna wyłącznie na tablety. Nie można korzystać z niej na smartfonach.

Jak można przesłać opinię?

Zależy nam na poznaniu Twojej opinii o aplikacji niezależnie od tego, czy będzie dobra czy zła. Ponadto z radością wysłuchamy wszelkich sugestii dotyczących ulepszeń aplikacji.